poster

Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka (TV seriál)

 • maďarský

  Mézga Aladár különös kalandjai

 • slovenský

  Miazgovci II

 • slovenský

  Nezvyčajné dobrodružstvá Aladára Miazgu

 • anglický

  The Adventures of Aladár Mézga

Animovaný / Sci-Fi / Rodinný

Maďarsko, 1972, 5 h 18 min (Minutáž: 22–26 min)

 • MarekT
  *****

  Rozhodně moje nejoblíbenější série. Vesmír mě přitahoval vždy (už dříve se jednalo o v encyklopediích často vyhledávanou kapitolu; navíc o spoustu let později se mým nejoblíbenějším filmem stal příběh z vesmíru) a seriál mě dokonce jednu dobu ovlivnil tak, že jsem si přál také jednou usednout do rakety.(3.12.2008)

 • Petulka88
  ****

  Ach, ta nostalgie... Budu upřímný, tenhle seriál je záležitostí mého dětství, takže se na něj logicky nemůžu dívat úplně nezaujatě. Ale zkusím to. Animace byla už v době svého vzniku dost kostrbatá a některé úseky se dost často opakovaly. Zvuková stránka si vystačí s těmi nejjednoduššími efekty... Před čím je ale třeba smeknout všechny klobouky světa, je naprosto nezměrná fantazie autorů, která opravdu nemá hranice a leckteří američtí scénáristi by se místo stávkování mohli učit od svých maďarských kolegů. Tolik neuvěřitelných šíleností napěchovaných do jedné epizody jste určitě ještě neviděli. A právě to dává tomuto seríálu potřebnou šťávu, takže si to kolem vás prosviští rychlostí několik MegaLádínů a nechá vás jen nechápavě zírat. A k tomu ještě ty krásné vzpomínky... A to už stačí, Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka neztratili nic ze svého kouzla a jsou pořád parádní zábavou. Tak pravit Velký Placák.(14.7.2010)

 • teltri
  *****

  Čím som starší, tým sa mi to viac páči. Hlášky sú výborné, aj animácia, dialógy a námet. Keď som bol malý bolo to pre mňa dosť podivné. Málo techniky a príliž bizardné prostredie a postavičky. Až neskor som to začal chápať. Išlo o posolstvo, ponaučenie a kritiku spoločnosti. Stále aktuálny seriál. Aj mne pripomína Aladár Lemovho Ijona Tichého. Teraz je to tá pravá pohodička, usadiť sa v kresle a "vzhůru ke hvězdám"!(27.6.2013)

 • Fixa
  *****

  Nejlepší seriál pro děti, co jsem v době dítěte viděl ! Nemohl jsem se dočkat, až Ládínek nafoukne tu svojí raketu a poputuje někam do neznámých končin, které svojí podivuhodností předčili vše, co jsem v té době viděl. Ta raketa mi utkvěla v hlavě, ale nejvíc. I když to byla totální blbost, furt jsem v tom hledal nějakou logiku :-) - tak např. nafouktete raketu a otevřete dveře - dyť se vyfoukne! A kde se vzala palubní deska? A proč je všechno najednou z pevného materiálu? Nojo, byl jsem dítě a bral jsem to vážně (co se techniky týče - u ostatního jsem se řezal smíchy) :-)(29.11.2010)

 • jessic
  *****

  Všechny série Smolikových jsou jedním z mála dětských animovaných seriálů, z kterého jsou děti nadšeny a rodiče bez obav mohou sledovat s nimi a nebudou trpět. Naopak, bavilo mě to skoro stejně jako před těmí více než pětatřiceti roky. A navíc si děti odchované dnešními animáky ani nestěžovaly na zastaralou animaci jako u jiných mých dětských kultů. Po 40 letech opět kultem. Naštěstí orginalita a vtip pořád vítězí nad formou. Tedy alespoň u dětí.(20.10.2012)

 • - Ládínkova raketa létá rychlostí měřenou v Aladárech za hodinu. Ládínek si tedy vynalezl vlastní jednotky vzdálenosti pro cestování warpem, Aladár je totiž jeho maďarské (originální) jméno. (vojtaruzek)

 • - Seriál bol v 80. rokoch mimoriadne úspešný aj v zahraničí. Bol vysielaný na Slovensku, v Česku, Nemecku, Taliansku, Francúzsku, Rakúsku a Poľsku. (Greenpeacak)

 • - V názvu každého dílu je slovo „planeta“. (R´Hell)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace