Větší, silnější, rychlejší (festivalový název)

Bigger Stronger Faster*

Dokumentární / Sportovní

USA, 2008, 105 min

Chris Bell

Alexander Buono

Dave Porter

Svět je o penězích a tak na jednu stranu lidi berou co můžou aby se prosadili výkonama ve sportu a na druhou nesportovci jsou tlačení reklamou a potřebami velkých firem. V Americe je minimum lidí samo sebou a bojim se, že už to začíná i v Čechách. Neříkám, že by na sobě člověk neměl pracovat, ale měl by uznávat svůj fond a předpoklady, aby zůstal přirozený(26.10.2008)

Aneb (2) jak to vypadá, když se něčeho chytnou média. Média (tedy spíše diváci) milují katastrofy a velká témata a když lidi omrzí globální zkáza musí se najít něco jiného, třeba relativně neškodná anabolika. Musím se přiznat, že BSF má potenciál převrátit můj pohled na steroidy (ještě tomu možná věnuji pár minut nebo hodin na googlu) a možná, ačkoliv se tomu bráním začnu uvažovat i o náhled na steroidy ve sportu (pořád si nemyslím, že by měl vítězit ten, kdo má za sebou nejlepší tým vědců a ten kdo je nejvíce ochoten riskovat a ničit si svůj život pro slávu a zlaté kolečko). Úžasné je, že BSF nám nic nenutí. Předkládá fakta, nechá vyjádřit odborníky, ale nedochází k velkým pravdám. Takhle podle mě má vypadat dokument, který má donutit lidi přemýšlet, nikoliv jako Zeitgeist, který si právě takový podtitul přivlastňuje. To, že BSF má jen o pár procent vyšší hodnocení než Zeitgeisty je věc, která rovnovážné polohy mezi 4* a 5* vychyluje směrem k 5*.(24.12.2008)

Jsem rád, že se Chis Bell v rámci možnosti pokoušel o objektivnost a nešel do toho s předem hotovým názorem. Dočetl jsem se tady o podobnosti s Moorem. Blbost - Moor má vždy už názor hotový a točí tak aby ten opačný znemožnil. Ať už je správný nebo ne. U Chise Bella to bylo možná hlavně tím, že nemohl odsoudit vlastní rodinu, ale to už je jedno. Každopádně já jsem spokojem. Dokument mi ukázal téma, z druhé strany než jen mýtické mediální NE, ale do ničeho mě netlačil. Podal to navíc reálnou cestou plnou poutavých odkazů. Jo, spokojenost. In sports you should play fair. In war, you shouldn't play fair at all.(9.11.2009)

Slušný dokument na zajímavé téma, navíc na rozdíl od Moorových filmů je přítomen osobní kontakt tvůrce se steroidy v jeho vlastní rodině. Jediné, co mi vadilo, je celkem velká příležitost vyjádření se pro Grega Valentina, steroidového idiota - proč se nezmiňují o tom, že se Valentinovi rozpadly jako vedlejší výsledek užívání steroidů oba bicepsy a naopak ho nechají vykřikovat neověřené nesmysly jakože Arnold bere steroidy od 12 let, takže mohl vyhrát první soutěž v 19? Přitom chybí vyjádření samotného Arnolda, aby se konečně tahle otázka vyřešila :) Jinak mě dokument přesvědčil o tom, že se mám vykašlat na posilování poctivě a klidně můžu začít sypat, protože se zas tak moc nestane - díky! :)(28.9.2008)

Amerika vychází ze dvou principů a požaduje je i po svých občanech: Za prvé, být první. Za druhé, být etický (nekrást, nelhat, nepodvádět...). Problém je, že oba principy se navzájem vylučují, protože prvního místa bezúhonně dosahovat nelze, v čehož důsledku vzniká pnutí a jakési nedorozumění napříč celou společností.(6.10.2008)