Větší, silnější, rychlejší (festivalový název)

Bigger Stronger Faster*

Dokumentární / Sportovní

USA, 2008, 105 min

Chris Bell

Alexander Buono

Dave Porter

Především o steroidech a o američanech, kteří je berou. Amerika je dominantní stát a mnoho lidí se snaží být nejlepší a né jen tou přírodní cestou. Sáhnou až k drogám "Sterioidům" aby si splnili svůj Americký sen. Celkem zajímavý dokument plný mnoho informací o steroidech, z pohledu jedné rodiny, atletů, kulturistů a politiků.(18.4.2011)

"Země, kde být druhý znamená být první poražený." Nic tak nevystihuje sebeprezentaci Spojených států jako tahle věta. Když naši přivezou bronz je to sláva, když Američani přivezou bronz, plivou na ně. Z takového tlaku vyplývá obrovská frustrace, sebeobviňování (Chrisův starší brácha byl těžkej notor), přehnaná touha po zlepšení mimo svoje možnosti nebo skutečný potřeby. Přes některé nedostatky zde již zmiňované musím dát maximum, protože máloco mě v poslední době tak bavilo a tak zaujalo svým úhlem pohledu. Chris Bell použil téma steroidů, aby se jejich prostřednictvím vyjádřil k americkému snu. Člověk (a Američan též) je ve své podstatě dost slabé individuum a pokud je neustále bombardované vzory "těch, co to někam dotáhli" a proti tomu "být druhý je špatný", co z toho vzejde? Nestačí bejt sám se sebou spokojenej, když se mám jen dobře, ne úžasně? V zemi kolektivního individualismu ne, to je společenský tabu. I za cenu zdravýho rozumu a ztráty soudnosti.(1.4.2010)

ja až neuvěřitelný, jak některý lidi spíš věří tomu, co jim někdo řekne nebo nařídí, než aby věřili svýmu vlastnímu zdravýmu rozumu..média v člověku opravdu někdy můžou vyvolat falešnou představu reality(a konec konců člověk nemá moc možností přesvědčit se o vzdálené realitě jinak), ale přeci neznamená, že když jeden člověk povídal nebo zákon něco nařídil, že je to tak správně..někdo se pak díky tomu dokáže naprosto uzavřít jakýmkoliv jiným možnostem a stává se tak jednoduchým a pokryteckým k sám sobě až mě to samotnýho uvádí v úžas..tenhle film neukazuje jenom to, jak se Amerika a díky ní i celej svět kouká na "drogy", jakými jsou steroidy(ať už je to špatnej či dobrej pohled), ale hlavně omezenost, tupost a naivní důvěru v informace, které k člověku proudí prostřednictvím médií nebo ještě hůř prostřednictvím politiků tak, aby se prosadil záměr, kterej vylepší něčí jméno(neříkám, že by člověk neměl věřit ničemu, ale to co máme v hlavě už někdo fakt používat neumí-přeci si nikdo nemůže myslet, že někdo, kdo se snaží vyhrát, nevyužíje všech prostředků, aby toho vítězství dosáhl a jestli pak nastoupí "genový doping" rozdíly se smažou a kdo pak bude moct posoudit, kdo je opravdu nejlepší?..nebude to nakonec zásluha toho vědce, kterej geny upravil?bude to ještě sport?nebo budeme taky říkat, že je to jeho přirozená součást, protože to tak dělají všichni? )(17.10.2008)

Velice povedený dokument o fenoménu jménem Steroidy. Mnoho faktů a mýtů o těchto látkách, o kulturistice a vlastně i o povaze lidí se dozvíte v tomto zajímavě podaném příběhu jednoho nadšence. A právě v tomto snímku jde krásně vidět hloupost nás lidí jak uvěříme všemu, co slyšíme v televizi nebo kdekoliv jinde. Povinnost pro každého nadšence do posilování a také pro ty, kteří sou tak hloupí a říkají něco o věcech, kterým ani z malé části nerozumí. 80%(8.4.2012)

Pro laika dobrej, pro člověka zajímajícího se o tuhle problematiku skvělej dokument. Steroidy jako jakási odpozující látka figurujou nejen ve Spojených státech, ale všude na světě. Kdo bere steroidy je špatnej, i když veřejnost o těchhle látkách nic neví. Naopak alkohol, kterej je prokazatelně mnohem víc zdravotně závadnej a způsobuje tisickrát víc úmrtí než steroidy, je považovanej za něco nedoknutelnýho, něco co k životu prostě patří, o cigaretách nemluvě. Bell v žádným případě steroidy nehájí, jen podává takovej pohled na věc, kterej se snaží mýtus o jejich špatnosti a ničivosti trochu osvětlt. A dělá to nutno dodat dobře. 90%(27.10.2009)