Větší, silnější, rychlejší (festivalový název)

Bigger Stronger Faster*

Dokumentární / Sportovní

USA, 2008, 105 min

Chris Bell

Alexander Buono

Dave Porter

Naprosto reálný pohled na zneužití (nebo-li lépe řečeno „využití“) AS ve sportu, ale i mimo něj. Nejedná se o dokument typu, kde se buď upřednostňuje a nebo neupřednostňuje daná problematika, ale jsou zde zmíněny oba směry pohledu. Je zde tedy uvedeno spoustu věcí, které se mohou některým zdát až absurdní (např. i to, že profesionální sport je „nasypaný“ naprosto celý), ale v daném okamžiku se naskočí na opačný směr. V pozadí jde vidět myšlenka, která se netýká sportu samotného, ale toho, jak si s člověkem samotná společnost zahrává a jsme všichni lehce zmanipulovatelní. Napříč tomu je ale snímek až zbytečně dlouhý a řada scén by se dala vystřihnout a vůbec neuvádět. Chris Bell ale natočil něco, s čím jsem naprosto spokojen a hlavně na co jsem dlouhou dobu čekal.(19.2.2013)

Ne tak zábavně zavádějící jako u Moora, přesto evidentně od něj obšlehlej koncept konspiračního dokumentu, kde je všechno vysvětlováno polopaticky pro debily - Američany, kde se z pohledu looserů, co to nikam nedotáhli, háže dost neobjektivně špína na ty, co to dotáhli až na špici. Nehledě na to, že kdyby to mělo celý jen hodinovou stopáž, ubylo by aspoń fůra debilního vysvětlování z úst toho debilního Amíka.(24.1.2011)

Po dlouhé době opravdu zajímavý dokument, akčně natočený, svižně ubíhající a s lidmi, jak se říká "od fochu".¨Je dobře, že vznikají podobné snímky, které rozebírají doping ve sportu. Nemohu si pomoct, aleaspoň je vidět, že s genetickými talenty to asi tak moc žhavé nebude. Účast Valentina, co má napíchaný synthol v pažích potěší a aspoň mě ujistil, že není zase takový magor, jak jsem si myslel... Občas uvedené paradoxy (viz. Arnold, co taky bral steroidy, Bush proti nim bojoval a současně ho obsadí jako odborníka na sport v Americe...). Zajímavý byl i osud jednoho svalovce, co hrál v Over the top, to mě dostalo... Jinak, doporučuji shlédnout a dávám "plnou palbu".(4.3.2011)

Především o steroidech a o američanech, kteří je berou. Amerika je dominantní stát a mnoho lidí se snaží být nejlepší a né jen tou přírodní cestou. Sáhnou až k drogám "Sterioidům" aby si splnili svůj Americký sen. Celkem zajímavý dokument plný mnoho informací o steroidech, z pohledu jedné rodiny, atletů, kulturistů a politiků.(18.4.2011)

ja až neuvěřitelný, jak některý lidi spíš věří tomu, co jim někdo řekne nebo nařídí, než aby věřili svýmu vlastnímu zdravýmu rozumu..média v člověku opravdu někdy můžou vyvolat falešnou představu reality(a konec konců člověk nemá moc možností přesvědčit se o vzdálené realitě jinak), ale přeci neznamená, že když jeden člověk povídal nebo zákon něco nařídil, že je to tak správně..někdo se pak díky tomu dokáže naprosto uzavřít jakýmkoliv jiným možnostem a stává se tak jednoduchým a pokryteckým k sám sobě až mě to samotnýho uvádí v úžas..tenhle film neukazuje jenom to, jak se Amerika a díky ní i celej svět kouká na "drogy", jakými jsou steroidy(ať už je to špatnej či dobrej pohled), ale hlavně omezenost, tupost a naivní důvěru v informace, které k člověku proudí prostřednictvím médií nebo ještě hůř prostřednictvím politiků tak, aby se prosadil záměr, kterej vylepší něčí jméno(neříkám, že by člověk neměl věřit ničemu, ale to co máme v hlavě už někdo fakt používat neumí-přeci si nikdo nemůže myslet, že někdo, kdo se snaží vyhrát, nevyužíje všech prostředků, aby toho vítězství dosáhl a jestli pak nastoupí "genový doping" rozdíly se smažou a kdo pak bude moct posoudit, kdo je opravdu nejlepší?..nebude to nakonec zásluha toho vědce, kterej geny upravil?bude to ještě sport?nebo budeme taky říkat, že je to jeho přirozená součást, protože to tak dělají všichni? )(17.10.2008)