poster

Kouzelné dobrodružství

 • Francie

  Le Grand Meaulnes

 • Slovensko

  Veľký Moln

Drama / Historický

Francie, 2006, 97 min

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,904,746(6.6.2009)

 • Mariin
  ****

  Poměrně věrné zpracování Fournierova románu. Příběh o velké lásce a přátelství. Kachlíkova adaptace byla lyričtější a malebnější, tato je však pravdivější. Obě mají své kvality, ta česká se mi líbila více svou snivou tajemností v první půli a méně nihilismem v půli druhé. Literární předloha je jemnější, stejně tak i tato francouzská verze. Této však chybí poetičnost, která se tak povedla Antonínu Kachlíkovi.(10.12.2008)

 • caesius
  ***

  Le Grand Meaulnes patří mezi filmy, které jsem měl dlouho připravené ke zhlédnutí. A tenhle tam byl hooodně dlouho, dokonce až tak, že jsem zapomněl, proč jsem se na něj chtěl vlastně podívat. A bohužel jsem na to nepřisel po celý čas filmu. Kamera a exteriéry hezké, hudební složka však nezajímavá, herecké výkony nevěrohodné. Nepřidá mi například nejvhodnější řešit přirozené zestárnutí dětské role tak, že dvanáctiletému klukovi nalepím knír. Pro lepší pochopení děje je zřejmě vhodné přečíst si Fournierovu předlohu, což já neudělal, a tak jsem se zoufale chytal v ději každého stébla, kterých ale nebylo mnoho a většinou jsem se beztak potopil i s nimi. Výsledek 50 %, ale protože jsem dokoukal až do konce (ani nevím jak), tak tedy 60%.(27.4.2013)

 • honajz
  **

  Vyumělkované, rádoby patetické dílko, povrchní ve výrazu i sdělení, s příběhem obehraným jako stará gramodeska. Neuvěřitelně nevhodný hudební podkres. Nijak dobré herectví, někdy i přehrávání. Kamera také netuší, zda má létat okolo, nebo sem tam se pokusit o nějaký poetický záběr - nejde jí pořádně ani jedno. Ploché a nezajímavé postavy, vnitřní monolog, vlastně k nikomu zde divák nemá moc šancí získat sympatie, protože postavy nejsou v úvodu ani pořádně představeny (vnitřní monolog nepočítám).(3.9.2014)

 • Hedka
  ****

  Súhlas s Mariinom. Lepšie by som to nevystihla.(19.11.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace