Tajemství Pravdy (TV seriál)

Legend of the Seeker

Legenda o Pátračovi

Drama / Fantasy / Komedie

USA, 2008 - 2010, 32 h 10 min (Minutáž: 44x42 min)

Předloha:

Terry Goodkind (kniha)

Aaron Morton

Joseph LoDuca

Craig Horner, Bridget Regan, Bruce Spence, Craig Parker, Jay Laga'aia, Tabrett Bethell, Tania Nolan, Jessica Marais, Jessica Chapnik, Danielle Cormack, Michael Hurst, Ted Raimi, Charisma Carpenter, Patrick Kake, Rose McIver, Carolyn Dando, Peter McCauley, Keisha Castle-Hughes, Lesley-Ann Brandt, Elizabeth Hawthorne, Antonio Te Maioha, Katrina Law, Craig Walsh Wrightson, Janine Burchett, Brooke Williams, Mark Mitchinson, Campbell Cooley, Matthew Chamberlain, Tim Foley, Mia Pistorius, Matt Gillanders, Jon Brazier, Matthew Saville, Jolene Blalock, Vicky Haughton, Laura Brent, Toby Leonard Moore, Aimee Teegarden, Gareth Reeves, Jeffrey Thomas, Stephen Lovatt, John Leigh, Nathaniel Lees, Hori Ahipene, Stuart Devenie, Alison Bruce, Eryn Wilson, Jed Brophy, William Kircher, Bruce Phillips, Jordana Beatty, Reuben de Jong, Jason Hood, Peter Feeney, Anna Hutchison, Emily Baldoni, Helena Mattsson, Brett Tucker, Elizabeth Blackmore, Jay Ryan, Lauren Shaw, Nicola Kawana, Michelle Langstone, William Morgan Sheppard, Michael Whalley, Luna Rioumina, John Rhys-Davies, Shane Cortese, Kirk Torrance, Tandi Wright, Caren Pistorius, David de Lautour, Edwin Wright, James Davies, Sophie Henderson, Dylan Holmes, Dwayne Cameron, Josh McKenzie, Allan Henry, Laura Gordon, Jeff Szusterman, Faye Kingslee, Don Hany, Andrew Stehlin, Judy McIntosh, Alex Hassell, Benson Jack Anthony (herec, a.z.), Ben Fransham, Rob Kipa-Williams, Matthew Le Nevez

Rob Tapert, David Roessell

Scénografie:

Robert Gillies

Kostýmy:

Jane Holland

Väčšina seriálov, ktoré vychádzajú z knižnej predlohy patria medzi tie lepšie na tomto svete. Legend of the Seecer nieje výnimkou. Príbeh Richarda, Calen a Zeda je fenomenálny a plný dobrodružstva a napätia. Práve preto zaraďujem tento seriál medzi najlepšie fantasy seriály vôbec. Herecké obsadenie mi perfektne zapadá do predstáv, ktoré som si vytvoril popri čítaní knihy. Preto 92%.(16.3.2013)

• Falconica

Zatim jsem jen u pilotu, ale tihle dokonalí hrdinové, co dělaj strašně efektivní činy uplně zbytečně(ano, narážim na tu podělanou knížku:-D), mě mírně s...štvou. Třeba vydržim víc než tři díly. Ale docela bych ocenila, kdyby každý pátý slovo ve scénáři nebylo "seeker":-P Nic originálního na tom neni, nenechte se zmást popisem v obsahu:-D Je to trošku kýč. Radši bych nějakou temnou fantasy plnou hajzlíků, intrik a ještě větších hajzlíků, ale dám tomu šanci. Jelikož Hra o trůny dočasně došla a o ničem dalším nevim.(27.6.2013)

První dva díly jsou dost špatné, ale bohudík patetické grandiózní dialogy s nimi také v dost velké míře končí. Od čtvrtého dílu mě pak seriál natolik chytl, že sledování každého dalšího dílu bylo vrcholem dne - Bridget Regan byla asi hlavním důvodem, že jsem se dostal tak daleko, ale od té doby byly i jednotlivé díly dost zajímavé a s originálními zápletkami, abych měl na seriálu i jiný zájem. Z druhé série jsem byl pak poněkud rozpačitý - některé díly úžasné, další zase neuvěřitelně iritující (těch přibývá hlavně ke konci a poslední čtyři díly byly hotovým utrpením - možná i díky plochosti postav Richarda a Kahlan, kteří mě dokázali místy solidně vytáčet). Souboje překvapivě dobré, jen těch skoků Richarda bylo na můj vkus trochu moc (naštěstí s druhou sérií jich rapidně ubylo, naopak ale přibyly scény s ninja sestrami v "červených" róbách a těch je bohužel až příliš). Jedna věc mi ale hodně vadila po celou dobu, a to hudba - dle mého názoru se k Legend of the Seeker jednoduše vůbec nehodila, a místo aby děj nějak podtrhovala a doplňovala atmosféru, byla dost rušivá a otravná. Rozpočet seriálu se dost podepsal na monstrech a čarodějnických efektech, které vypadají dost úděsně, ale člověk se přes to časem přenese (přes směšné zaříkávání při rituálech ne). Celkově hodnotím slabšími 4*, seriál má spoustu dobrých momentů, bohužel i spoustu špatných - přesto pro fantasy fandy sledovatelný počin.(28.9.2012)

Fantasy to je moje - bohužel pokud chci kvalitní zážitek poskytnou mi ho pouze knihy. U filmů i seriálů je to z 99% tragédie. Nikdo se nedrží kvalit literární předlohy, snad ani jednou se nedalo mluvit o nějakém herectví a vůbec to dopadá tak nějak zmateně navíc často i lacině. Seeker opravdu potěší asi jen dětského diváka ti dospělejší jistě moc nadšeni nebudou tedy krom pánů které oslní půvab Bridget Regan a později i Tabrett Bethell. Velký čaroděj Zed tu vypadá spíše jako pacient na útěku z léčebny a samotný Seeker mě též nedostal zrovna „kouzlem osobnosti“ tak nějak jsem si na něj po čase zvykl. Stejně mi nezbývá než zatlačit slzu nad další z řady zprzněných adaptací vynikajících knih. Tím myslím, že kdyby se víc drželi předlohy mohlo to být mnohem lepší. Stálo to za shlédnutí to rozhodně ano, ale škoda toho nevyužitého potenciálu ... 60-70%(1.8.2011)

1. serie - tři hvězdičky .. námět a příběh .. klasický fantasy, až moc se od ostatních neliší. Prostě padouch a nějaký vyvolený, který ho má zabít. a celé je to umístěné do fantasy světa. Na druhou stranu musím pochválit výběr herců (z Bridgeta Regana nemůžu spustit oči ještě teď :-) .. ale chválit určitě hlavně herecké výkony. V dílu, kde měl seeker a zpovědnice dvojníky díky kouzelném zrcadlu jsem opravdu moc pobavila a když se k tomu přidal dvojník kouzelníka, tak to už jsem praskala smíchy. Co se týká průběhu série, sice se tam pomalu vyvíjí děj, ale osobně bych uvítala větší šplapání seekera padouchovi na paty. Hodnocení se možná změní po shlédnutí druhé serie.(24.5.2012)

• - Všechny kostýmy byly hercům pořízeny speciálně k jejich potřebám, od samotného návrhu až k výslednému vzhledu. (Conspi)

• - V seriálu se Richard Cypher (Craig Horner) dozvídá, že Darken Rahl (Craig Parker) je jeho bratr, zatímco v literární předloze je Darken Rahl jeho otcem, to samé platí i o Jennsen (Brooke Williams), která je Richardovovou nevlastní sestrou, pro níž je Darken Rahl také otcem, a ne bratrem. (Shadowspark)

• - Natáčení probíhalo na Novém Zélandu, konkrétně v Queenstownu, kdy se v minulosti filmoval také snímek Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001). (Conspi)