Tajemství Pravdy (TV seriál)

Legend of the Seeker

Legenda o Pátračovi

Drama / Fantasy / Komedie

USA, 2008 - 2010, 32 h 10 min (Minutáž: 44x42 min)

Předloha:

Terry Goodkind (kniha)

Aaron Morton

Joseph LoDuca

Craig Horner, Bridget Regan, Bruce Spence, Craig Parker, Jay Laga'aia, Tabrett Bethell, Tania Nolan, Jessica Marais, Jessica Chapnik, Danielle Cormack, Michael Hurst, Ted Raimi, Charisma Carpenter, Patrick Kake, Rose McIver, Carolyn Dando, Peter McCauley, Keisha Castle-Hughes, Lesley-Ann Brandt, Elizabeth Hawthorne, Antonio Te Maioha, Katrina Law, Craig Walsh Wrightson, Janine Burchett, Brooke Williams, Mark Mitchinson, Campbell Cooley, Matthew Chamberlain, Tim Foley, Mia Pistorius, Matt Gillanders, Jon Brazier, Matthew Saville, Jolene Blalock, Vicky Haughton, Laura Brent, Toby Leonard Moore, Aimee Teegarden, Gareth Reeves, Jeffrey Thomas, Stephen Lovatt, John Leigh, Nathaniel Lees, Hori Ahipene, Stuart Devenie, Alison Bruce, Eryn Wilson, Jed Brophy, William Kircher, Bruce Phillips, Jordana Beatty, Reuben de Jong, Jason Hood, Peter Feeney, Anna Hutchison, Emily Baldoni, Helena Mattsson, Brett Tucker, Elizabeth Blackmore, Jay Ryan, Lauren Shaw, Nicola Kawana, Michelle Langstone, William Morgan Sheppard, Michael Whalley, Luna Rioumina, John Rhys-Davies, Shane Cortese, Kirk Torrance, Tandi Wright, Caren Pistorius, David de Lautour, Edwin Wright, James Davies, Sophie Henderson, Dylan Holmes, Dwayne Cameron, Josh McKenzie, Allan Henry, Laura Gordon, Jeff Szusterman, Faye Kingslee, Don Hany, Andrew Stehlin, Judy McIntosh

Rob Tapert

Scénografie:

Robert Gillies

Kostýmy:

Jane Holland
  • Nethar

Statečný bojovník, mocný čaroděj a hlavně mrštná mladá čarodějka s velkým výstřihem, to vypadá na pěknou fantasy sérii mířící kamsi k divákům Xeny a Herkula. Pilotní díl vcelku jde, člověk se občas pousmívá, jak je to naivní, hned první scéna má dost vážných nedostatků, ale co už. Ještě se asi mrknu dál, ale předpokládám, že lepší už to nebude, že teď z toho bude taková pohádka pro trochu odrostlejší děti. Do nějaké Hry o trůny to má vskutku hodně daleko, i když zpomaleným soubojům občas chybí jen výstřiky krve a člověk si připadá jak ve filmu 300... ale jenom chvilku... ;-)(5.5.2015)

Knihu som nečítala aj keď by som sa k tomu chcela dostať, lenže je veľa kníh, ktoré by som rada čítala. No ako obrovský fanúšik fantasy si myslím, že je to veľmi príjemný seriál, ktorý ma veľmi baví a na ktorom sa stále smejem, až na niekoľko takých trápnych bojových scén je to určite naj seriál (fantasy), ktorý som som poslednej dobe videla.80%(19.6.2010)

Velmi rád mám Pána Prsteňov, a toto je asi jediný serial ktorý má podobnú tému. Páči sa mi obsadenie Craig Horner je pán bojovník, ide mu to s mečom. Tak isto aj Bridget Regan zvláda svoju úlohu a ovláda boj s díkamy a spovedanie je tiež zaujímavé, a nakoniec s trojice Bruce Spence ako Zed čarodejník, ovláda mnohé kúzla (tlaková vlna sa mi páčila najviac). Všetko je to zasadené do prekrásnej novo-zelandskej prírody a svoju prácu odviedol aj joseph LoDuca, ktorý zložil pre mňa vynikajúcu hudbu. Škoda len že sa v sérii nepokračuje :((24.4.2013)

Jasně, na jednu stranu je to jen mix Herkula, Xeny a Spartaka v novém kabátku (i když mnohdy se stejně lacinými efekty) - ale na stranu druhou je nutno uznat, že právě ze Spartaka si to bere poměrně zdařilé zpracování soubojů. Navíc čert vem hlavního hrdinu, když se v bitevní vřavě se dvěma dýkami/agiely v ruce pohybují napříč celým seriálem takový dvě krásný rakety... Koukat se na to dá a pro fanouška žánru fantasy by se to skoro dalo označit i za povinnost... pro ty ostatní je nutno přiznat, že některé díly mají zoufale plytký (a s celkovou dějovou linií nesouvisející) děj, a že ty dvě série, které se podařilo natočit, než se celý počin stopnul, jsou tak akorát. Ale třeba je to předzvěst toho, že čistokrevnému fantasy žánru ještě neodzvonilo. A to je dobře.(30.3.2013)

• Lama.Lama

Tak jsem se zase jednou na něco těšila - zbytečně. Otřesné herecké výkony, neskutečně iritující naivita hlavního hrdiny a koulení očí tzv. čaroděje mi drásá nervy. Taky dějová linie se táááhne až to bolí a efekty taky nestojí za nic. Nemá to žádnou jiskru, kterou já u fantasy vyžaduji. Přičemž si myslím, že z toho mohlo být něco opravdu výborného.(25.3.2012)

• - Dvojice hlavních hrdinů Craig Horner (Richard) a Bridget Reganová (Kahlan) se před samotným natáčením seriálu přiznala k tomu, že knižní sérii nikdy dřív nečetla. (Conspi)

• - Před samotným natáčením podstoupili Craig Horner (Richard) i Bridget Reganová (Kahlan) šesti týdenní výcvik zaměřený na jízdu na koni a šermířských dovedností. (Conspi)

• - Bridget Regan (Kahlan) je přírodní rusovláska s vlnitými vlasy. Do její role Kahlan musely její vlasy podstoupit cestu narovnání a chemického odbarvení na výslednou hnědou. (Conspi)