Tajemství Pravdy (TV seriál)

Legend of the Seeker

Legenda o Pátračovi

Drama / Fantasy / Komedie

USA, 2008 - 2010, 32 h 10 min (Minutáž: 44x42 min)

Předloha:

Terry Goodkind (kniha)

Aaron Morton

Joseph LoDuca

Craig Horner, Bridget Regan, Bruce Spence, Craig Parker, Jay Laga'aia, Tabrett Bethell, Tania Nolan, Jessica Marais, Jessica Chapnik, Danielle Cormack, Michael Hurst, Ted Raimi, Charisma Carpenter, Patrick Kake, Rose McIver, Carolyn Dando, Peter McCauley, Keisha Castle-Hughes, Lesley-Ann Brandt, Elizabeth Hawthorne, Antonio Te Maioha, Katrina Law, Craig Walsh Wrightson, Janine Burchett, Brooke Williams, Mark Mitchinson, Campbell Cooley, Matthew Chamberlain, Tim Foley, Mia Pistorius, Matt Gillanders, Jon Brazier, Matthew Saville, Jolene Blalock, Vicky Haughton, Laura Brent, Toby Leonard Moore, Aimee Teegarden, Gareth Reeves, Jeffrey Thomas, Stephen Lovatt, John Leigh, Nathaniel Lees, Hori Ahipene, Stuart Devenie, Alison Bruce, Eryn Wilson, Jed Brophy, William Kircher, Bruce Phillips, Jordana Beatty, Reuben de Jong, Jason Hood, Peter Feeney, Anna Hutchison, Emily Baldoni, Helena Mattsson, Brett Tucker, Elizabeth Blackmore, Jay Ryan, Lauren Shaw, Nicola Kawana, Michelle Langstone, William Morgan Sheppard, Michael Whalley, Luna Rioumina, John Rhys-Davies, Shane Cortese, Kirk Torrance, Tandi Wright, Caren Pistorius, David de Lautour, Edwin Wright, James Davies, Sophie Henderson, Dylan Holmes, Dwayne Cameron, Josh McKenzie, Allan Henry, Laura Gordon, Jeff Szusterman, Faye Kingslee, Don Hany, Andrew Stehlin, Judy McIntosh, Alex Hassell, Benson Jack Anthony (herec, a.z.)

Rob Tapert, David Roessell

Scénografie:

Robert Gillies

Kostýmy:

Jane Holland

Adekvátní nástupce Xeny a Herkula. Předvídatelný děj, nedotažená logika, nevěrohodné kostýmy, spousta krásných žen s hlubokými výstřihy, plné hrsti obyčejných řadových zlých vojáků házených pod meč hlavního hrdiny(Který se často chová jako idiot). Přesně jak se na teenagerovskou fantasy sluší a patří. Díky překrásné přírodě, vkusně vybrané hudbě a hezky využitým zpomalovačkám při soubojích se na to ale docela příjemně kouká. Taková odreagovačka na vypuštění páry, když není zrovna nic jiného po ruce. PS: Goodkinda jsem "naštěstí" nečetl. Věřím, že jeho čtenářští fanoušci musí být právem pořádně naštvaní. // Nejoblibenější postava: Darken Rahl // 60%(14.12.2009)

Hodnotím jen pilot, protože i když ten byl velice povedený, vtipný a napínavý, nějak mě to nedonutilo podívat se na další díly. Třeba to jednou napravím. EDIT: Částečně napraveno. Dokázala jsem skoro dokoukat první sérii. Přesto hodnocení nechám. Postavy jsou sympatické (jak jsem zjistila mnohem lepší než v knížce), ale přesto mě to nějak nechytlo. Styl příběhů jednotlivých dílů byl podobný jako v Merlinovi, ale tam jsem to milovala, tady mě to občas štvalo. A prostě mi to nějak nepřirostlo k smrti. Možná to jednou (jednou) dokoukám.(12.1.2013)

• Rogue

Moudra jsou dávkovaná po kýblech, neustále někdo popotahuje, je tu nevyhnutelný osud i lovestory, šípy létají zpomaleně, herci jsou hezcí a je to docela sranda. Adekvátní náhrada Xeny a Herkulese. Asi ještě pár dílů zvládnu, ale přiznávám, že bez Bridget Regan by to nešlo. A finále prvního dílu je geniálně debilní.(7.9.2009)

• Jacinda

Proč, proboha proč museli všechno změnit? Na tomhle seriálu nezůstala doslova nit suchá. Richard je tupější, Kahlan drsnější, Chase neschopnější, Adie slabší, Rahl vše jen ne strašidelný. Možná tak Zedd zůstal. Dodatek - po přečtení 2/3 série musím říct, že ani Zedd nezůstal. děsná adaptace nejlepšího fantasy všech dob. Btw ta červená klobása vypadající jako anální kolík, kterou mají mordsity v ruce, to má být jako agiel? HAHA(28.10.2013)

44/44 Diváci odchovaní Renaissance Pictures nemohou čekat každých deset let jen na jednoho Spartaka, takže pomalu přehodnocuju stanovisko a dívám se pod pokličku seriálu, který se nakonec ukazuje jako solidní přítel Herkula a Xeny. A ačkoli je kvalita jednotlivých dílů a dílčích aspektů střídavě oblačná, Kahlan a Cara forever ;) Jinak samozřejmě nejvíc rulez návrat všech oblíbených herců a tvůrců, kteří v polovině 90. let stáli za xenaversním zázrakem. Akorát je problém, že se seriál nedočkal ani 3. série a knih je 13+. A ten slovenský dabing na JOJke tomu také nepomohl.(7.9.2010)

• - Dvojice hlavních hrdinů Craig Horner (Richard) a Bridget Reganová (Kahlan) se před samotným natáčením seriálu přiznala k tomu, že knižní sérii nikdy dřív nečetla. (Conspi)

• - Pouhé zašněrování šatů zpovědnice Kahlan trvá přibližně 20 minut (Elegnor)

• - Natáčení probíhalo na Novém Zélandu, konkrétně v Queenstownu, kdy se v minulosti filmoval také snímek Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001). (Conspi)