Tajemství Pravdy (TV seriál)

Legend of the Seeker

Legenda o Pátračovi

Drama / Fantasy / Komedie

USA, 2008 - 2010, 32 h 10 min (Minutáž: 44x42 min)

Předloha:

Terry Goodkind (kniha)

Aaron Morton

Joseph LoDuca

Craig Horner, Bridget Regan, Bruce Spence, Craig Parker, Jay Laga'aia, Tabrett Bethell, Tania Nolan, Jessica Marais, Jessica Chapnik, Danielle Cormack, Michael Hurst, Ted Raimi, Charisma Carpenter, Patrick Kake, Rose McIver, Carolyn Dando, Peter McCauley, Keisha Castle-Hughes, Lesley-Ann Brandt, Elizabeth Hawthorne, Antonio Te Maioha, Katrina Law, Craig Walsh Wrightson, Janine Burchett, Brooke Williams, Mark Mitchinson, Campbell Cooley, Matthew Chamberlain, Tim Foley, Mia Pistorius, Matt Gillanders, Jon Brazier, Matthew Saville, Jolene Blalock, Vicky Haughton, Laura Brent, Toby Leonard Moore, Aimee Teegarden, Gareth Reeves, Jeffrey Thomas, Stephen Lovatt, John Leigh, Nathaniel Lees, Hori Ahipene, Stuart Devenie, Alison Bruce, Eryn Wilson, Jed Brophy, William Kircher, Bruce Phillips, Jordana Beatty, Reuben de Jong, Jason Hood, Peter Feeney, Anna Hutchison, Emily Baldoni, Helena Mattsson, Brett Tucker, Elizabeth Blackmore, Jay Ryan, Lauren Shaw, Nicola Kawana, Michelle Langstone, William Morgan Sheppard, Michael Whalley, Luna Rioumina, John Rhys-Davies, Shane Cortese, Kirk Torrance, Tandi Wright, Caren Pistorius, David de Lautour, Edwin Wright, James Davies, Sophie Henderson, Dylan Holmes, Dwayne Cameron, Josh McKenzie, Allan Henry, Laura Gordon, Jeff Szusterman, Faye Kingslee, Don Hany, Andrew Stehlin, Judy McIntosh, Alex Hassell, Benson Jack Anthony (herec, a.z.), Ben Fransham, Rob Kipa-Williams, Matthew Le Nevez

Rob Tapert, David Roessell

Scénografie:

Robert Gillies

Kostýmy:

Jane Holland
  • Jacinda

Proč, proboha proč museli všechno změnit? Na tomhle seriálu nezůstala doslova nit suchá. Richard je tupější, Kahlan drsnější, Chase neschopnější, Adie slabší, Rahl vše jen ne strašidelný. Možná tak Zedd zůstal. Dodatek - po přečtení 2/3 série musím říct, že ani Zedd nezůstal. děsná adaptace nejlepšího fantasy všech dob. Btw ta červená klobása vypadající jako anální kolík, kterou mají mordsity v ruce, to má být jako agiel? HAHA(28.10.2013)

S1: Prvy dvojdiel vyzeral velmi slubne, na 3.bol ale asi skromnejsi rozpocet - rapidne slabsie efekty i napady. 4 - 6 ujdu. Sledujem dalej. Update: Taky ten serial, co nemam potrebu novy diel vidiet akonahle je to mozne, ale rada si ho neskor dopozeram. Mile postavy, ma to napad a v kazdom diely sa nieco deje, plus to posuva pribeh dopredu. Len niektore scenaristicke mostiky boli trochu... vtipne, ale hadam, ze kvoli predlohe.(12.11.2008)

• Merkin

Už dlouho jsem neviděla seriál s takovými mezerami v čemsi, co z úcty k filmografii ani nelze nazvat scénářem. Bojové scény jsou naprosto směšné a příběh sám je tragický. Netušila jsem dosud, jak chutná koktejl v kombinaci klišé, trapnosti, hlouposti, nudy a absolutní anti-originality, lacinosti a ubohosti. Až do okamžiku, kdy přišel Mr. Seeker s geniálním drinkem. Alespoň jedno prvenství.(11.8.2015)

Adekvátní nástupce Xeny a Herkula. Předvídatelný děj, nedotažená logika, nevěrohodné kostýmy, spousta krásných žen s hlubokými výstřihy, plné hrsti obyčejných řadových zlých vojáků házených pod meč hlavního hrdiny(Který se často chová jako idiot). Přesně jak se na teenagerovskou fantasy sluší a patří. Díky překrásné přírodě, vkusně vybrané hudbě a hezky využitým zpomalovačkám při soubojích se na to ale docela příjemně kouká. Taková odreagovačka na vypuštění páry, když není zrovna nic jiného po ruce. PS: Goodkinda jsem "naštěstí" nečetl. Věřím, že jeho čtenářští fanoušci musí být právem pořádně naštvaní. // Nejoblibenější postava: Darken Rahl // 60%(14.12.2009)

Cílovou skupinou seriálu jsou jednoznačně nadržení puberťáci bez mozku, ale to nebrání nám ostatním, abychom se u něj pobavili. Prvních 17 dílů je úplné utrpení. Není tam absolutně žádná logika... jak v chování postav, tak v reáliích světa a dodržování toho, co už bylo řečeno. Seeker se se svou družinou bezcílně potulují po kraji, občas pomáhají, a když by se měli začít nudit, okamžitě je napadne náhodná skupina zlých vojáků. V druhé sérii pak tuto skupinu vojáků občas vystřídá skupina zahalených děvčat se zaostřenýma trojúhelníkama. S mapou světa si očividně autor nedělal žádné starosti, protože pro kohokoli se zlými úmysly platí pravidlo, že Seeker je od něj 5 minut daleko, přestože to je na druhém konci světa. Zato pro Seekera platí, že když se někam chce dostat, zabere mu to celou sérii. No hnoje bych už nakydal dost, tak teď, proč se na to dívat. Ač je to tak blbé, že by autora měli poslat opakovat první třídu, občas jsou tam dobré vtipy, hlavní postavy jsou dost sympatické a závěry sérií už mají i svou kvalitu. Já osobně celou dobu fandil hlavnímu záporákovi. Nevím, proč by jeho představa světa měla být špatná, a tak jsem s ním i docela sympatizoval.(24.9.2010)

• - Natáčení probíhalo na Novém Zélandu, konkrétně v Queenstownu, kdy se v minulosti filmoval také snímek Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001). (Conspi)

• - Seriál vychází z knižní série "Meč pravdy" amerického spisovatele Terryho Goodkinda. (Conspi)

• - Dvojice hlavních hrdinů Craig Horner (Richard) a Bridget Reganová (Kahlan) se před samotným natáčením seriálu přiznala k tomu, že knižní sérii nikdy dřív nečetla. (Conspi)