Tajemství Pravdy (TV seriál)

Legend of the Seeker

Legenda o Pátračovi

Drama / Fantasy / Komedie

USA, 2008 - 2010, 32 h 10 min (Minutáž: 44x42 min)

Předloha:

Terry Goodkind (kniha)

Aaron Morton

Joseph LoDuca

Craig Horner, Bridget Regan, Bruce Spence, Craig Parker, Jay Laga'aia, Tabrett Bethell, Tania Nolan, Jessica Marais, Jessica Chapnik, Danielle Cormack, Michael Hurst, Ted Raimi, Charisma Carpenter, Patrick Kake, Rose McIver, Carolyn Dando, Peter McCauley, Keisha Castle-Hughes, Lesley-Ann Brandt, Elizabeth Hawthorne, Antonio Te Maioha, Katrina Law, Craig Walsh Wrightson, Janine Burchett, Brooke Williams, Mark Mitchinson, Campbell Cooley, Matthew Chamberlain, Tim Foley, Mia Pistorius, Matt Gillanders, Jon Brazier, Matthew Saville, Jolene Blalock, Vicky Haughton, Laura Brent, Toby Leonard Moore, Aimee Teegarden, Gareth Reeves, Jeffrey Thomas, Stephen Lovatt, John Leigh, Nathaniel Lees, Hori Ahipene, Stuart Devenie, Alison Bruce, Eryn Wilson, Jed Brophy, William Kircher, Bruce Phillips, Jordana Beatty, Reuben de Jong, Jason Hood, Peter Feeney, Anna Hutchison, Emily Baldoni, Helena Mattsson, Brett Tucker, Elizabeth Blackmore, Jay Ryan, Lauren Shaw, Nicola Kawana, Michelle Langstone, William Morgan Sheppard, Michael Whalley, Luna Rioumina, John Rhys-Davies, Shane Cortese, Kirk Torrance, Tandi Wright, Caren Pistorius, David de Lautour, Edwin Wright, James Davies, Sophie Henderson, Dylan Holmes, Dwayne Cameron, Josh McKenzie, Allan Henry, Laura Gordon, Jeff Szusterman, Faye Kingslee, Don Hany, Andrew Stehlin, Judy McIntosh, Alex Hassell

Rob Tapert, David Roessell

Scénografie:

Robert Gillies

Kostýmy:

Jane Holland

Fantasy seriálů je málo a dobrých ještě méně. Legend of the Seeker je spíš takový průměr. Je to zbytečně natažené, což je na úkor kvality. Občas tam chodí od nikud nikam, ale pokud se na to podíváte v neděli odpoledne, tak to jde. Jednu hvězdičku navíc dávám určitě hlavním představitelům sympatické Bridget Regan a Craigu Hornerovi. Další za to, že je to fantasy. Druhou sérii už jsem nedala. To, co bylo v jedničce dobré, vztah Bridget a Craiga, ve dvojce zahrabali a udělali z tohto temnou ságu. Takže jsem zhlédla jeden díl a stačilo.(2.6.2014)

Cílovou skupinou seriálu jsou jednoznačně nadržení puberťáci bez mozku, ale to nebrání nám ostatním, abychom se u něj pobavili. Prvních 17 dílů je úplné utrpení. Není tam absolutně žádná logika... jak v chování postav, tak v reáliích světa a dodržování toho, co už bylo řečeno. Seeker se se svou družinou bezcílně potulují po kraji, občas pomáhají, a když by se měli začít nudit, okamžitě je napadne náhodná skupina zlých vojáků. V druhé sérii pak tuto skupinu vojáků občas vystřídá skupina zahalených děvčat se zaostřenýma trojúhelníkama. S mapou světa si očividně autor nedělal žádné starosti, protože pro kohokoli se zlými úmysly platí pravidlo, že Seeker je od něj 5 minut daleko, přestože to je na druhém konci světa. Zato pro Seekera platí, že když se někam chce dostat, zabere mu to celou sérii. No hnoje bych už nakydal dost, tak teď, proč se na to dívat. Ač je to tak blbé, že by autora měli poslat opakovat první třídu, občas jsou tam dobré vtipy, hlavní postavy jsou dost sympatické a závěry sérií už mají i svou kvalitu. Já osobně celou dobu fandil hlavnímu záporákovi. Nevím, proč by jeho představa světa měla být špatná, a tak jsem s ním i docela sympatizoval.(24.9.2010)

První tři díly mi přišli trochu pro smích. Když jede proti Hledačovi celá armáda a pak se jich tam vynoří za zdí 20 :))) Jinak další a další díly, byli čim dál lepší až si myslim, že se závěr a celkově seriál i s příběhem velmi povedli. Seriál sem celkem tzv. "žral" , ale je tam pořád spousta slabších momentů, díky tomu za 4. :)(14.6.2009)

• keddy79

S úžasnou Knižní sérií Meč pravdy Má Legend of the seeker pramálo společného. Zůstaly snad jen jména postav, takže si dovoluji říct, že fanoušci Goodkinda budou zklamáni ne-li rozladěni. I když se pokusím odhlédnout od knih, tak zde zůstává tak slabá pohádková slátanina, že ani kvůli Kahlan a Caře se na to nedá dokoukat.(24.7.2013)

S1: Prvy dvojdiel vyzeral velmi slubne, na 3.bol ale asi skromnejsi rozpocet - rapidne slabsie efekty i napady. 4 - 6 ujdu. Sledujem dalej. Update: Taky ten serial, co nemam potrebu novy diel vidiet akonahle je to mozne, ale rada si ho neskor dopozeram. Mile postavy, ma to napad a v kazdom diely sa nieco deje, plus to posuva pribeh dopredu. Len niektore scenaristicke mostiky boli trochu... vtipne, ale hadam, ze kvoli predlohe.(12.11.2008)

• - Seriál vychází z knižní série "Meč pravdy" amerického spisovatele Terryho Goodkinda. (Conspi)

• - V seriálu se Richard Cypher (Craig Horner) dozvídá, že Darken Rahl (Craig Parker) je jeho bratr, zatímco v literární předloze je Darken Rahl jeho otcem, to samé platí i o Jennsen (Brooke Williams), která je Richardovovou nevlastní sestrou, pro níž je Darken Rahl také otcem, a ne bratrem. (Shadowspark)

• - Dvojice hlavních hrdinů Craig Horner (Richard) a Bridget Reganová (Kahlan) se před samotným natáčením seriálu přiznala k tomu, že knižní sérii nikdy dřív nečetla. (Conspi)