Reklama

Reklama

Tajemství Pravdy

(seriál)
  • USA Legend of the Seeker (více)
Drama / Fantasy / Komedie
USA, (2008–2010), 32 h 10 min (Minutáž: 43–45 min)

Předloha:

Terry Goodkind (kniha)

Hudba:

Joseph LoDuca

Hrají:

Craig Horner, Bridget Regan, Bruce Spence, Craig Parker, Jay Laga'aia, Tabrett Bethell, Tania Nolan, Jessica Marais, Jessica Chapnik (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(44)

Příběh Tajemství Pravdy se odehrává ve vzdálené zemi, ve věku mečů, draků a kouzel. Richard je obyčejný lesní průvodce, který žije v malém městečku Hartland v Západozemí, jen kousek od hranice oddělující je od Středozemí, kde vládne magie. O Hledači, zlém krutovládci Darkenu Rahlovi ani o moci kouzel zatím nemá tušení. To vše se změní ve chvíli, kdy potká krásnou Kahlan Amnell a zamiluje se do ní.
Kahlan patří k magickému řádu žen Zpovědnic, které používají kouzla, a především chrání Hledače – zosobnění pravdy, spravedlnosti a síly a nejdůležitějšího člověka ze Středozemí. Jeho kouzelný Meč Pravdy mu pomáhá bojovat proti zlu.
S pomocí moudrého průvodce Zedda se Richard a Kahlan vydávají zastavit zlého vládce Darkena Rahla. Cesta je zavede do nebezpečných průsmyků, mystických lesů, přes hranice mrtvých až do magické země. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (167)

Jacinda odpad!

všechny recenze uživatele

Proč, proboha proč museli všechno změnit? Na tomhle seriálu nezůstala doslova nit suchá. Richard je tupější, Kahlan drsnější, Chase neschopnější, Adie slabší, Rahl vše jen ne strašidelný. Možná tak Zedd zůstal. Dodatek - po přečtení 2/3 série musím říct, že ani Zedd nezůstal. děsná adaptace nejlepšího fantasy všech dob. Btw ta červená klobása vypadající jako anální kolík, kterou mají mordsity v ruce, to má být jako agiel? HAHA ()

honajz 

všechny recenze uživatele

1. sezóna *****, 2. sezóna **. Neuvěřitelně nevyrovnaný seriál, kde v první sezóně to ještě šlape, jak by mělo, ale druhá sezóna je děs a utrpení, kde mi vadily jak ty rádoby veselé díly, tak všechny ty cimrmanovské možnosti, kdy se mrtvé postavy pořád převtělovaly, až už jsem měl zmatek, kdo je vlastně kdo, a to už vůbec nemluvím o reminiscenčních dílech a hlavně dílech alternativních. Co jsem ještě překousl v první sérii, to se zde stalo takovým pravidlem, že nakonec už bylo jedno, jaká linie je ta hlavní, a které jsou ty možné alternativní. Souběžně se všemi těmito zmatky zcela samozřejmě nastoupily i logické lapsy, až to bolelo. Za všechny třeba spálený návod k použití Kamene slz - zbytečně se řeší, jak ten návod získat, když přitom kdejaký místní čaroděj umí spálený papír dát do původního stavu už v první sérii. Navíc se vytratila jistá moudrost, poučení, a hlavně nejednoznačnost první série. V první sérii každý čin ovlivňoval další čin jako kostky domina - ne všechny dobré činy vedly k dobru, někdy přinesly i zlo. Zde se činy dějí nahodile, když tak se vrátí nebo zvrátí, a jede se od začátku. Ani mi tak nevadilo, že celé ladění připomíná Xenu a že Hledač je takový záprdek, k naznačeným myšlenkám první série se to docela hodilo. Ale tyhle chyby opět vynikají ve druhé sezóně, kde Kahlan vypadá jak Richardova matka. Pustil jsem se díky seriálu do knih, a překvapilo mne, jak jinak jsou pojaty, hlouběji, a více se zkoumá to, co dělalo z první sezóny mimořádný počin - viz výše, co píšu o nejednoznačnosti a domino efektu. Celé finále tak bylo pro mne docela těžkým zklamáním, kdy každý pravděpodobně nesmrtelný a nezničitelný řád (o nichž se dříve tvrdilo, že už jsou vyvražděni, nebo jich moc není) musí nastoupit na scénu ke svému závěrečnému představení. Ještě že nevznikla třetí série, byla by to jen fraška. ()

Reklama

Eawy 

všechny recenze uživatele

Knihu som nečítala aj keď by som sa k tomu chcela dostať, lenže je veľa kníh, ktoré by som rada čítala. No ako obrovský fanúšik fantasy si myslím, že je to veľmi príjemný seriál, ktorý ma veľmi baví a na ktorom sa stále smejem, až na niekoľko takých trápnych bojových scén je to určite naj seriál (fantasy), ktorý som som poslednej dobe videla.80% ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Hodnocení po pilotním dvojdílu: Rozhodně ne špatný seriál, a už vůbec ne špatný fantasy seriál. Jediné, co mě hodně zarazilo, je zběsilá až nevyvážená režie, a oproti knižní předloze hodně odlišný scénář. První dva díly Meče Pravdy od Goodkinda jsem v češtině četl sice již dávno, ale televizní adaptace i tak vypadá, jako by vatová výplň ve stopáži nadmíru převládala. Což mi připadá zvláštní, protože proč proboha potřebuje více než desetitisícstránková sága vatu? Uf. Dalších pár slov tedy k podivné režii, aneb tvůrci si se seriálem hrají jako malí caparti na kolotoči. Výborné atmosférické momentky a skvělé akční scény se střídají s hloupými dialogy, tupými dějovými zvraty a děrami v rádobyinteligentním chování charakterů (herci hrají průměrně). Chvílemi jsem měl pocit, že sleduji nejlepší fantasy počin v dějinách TV, jindy na mne zase vybafla dětinskost a trapnost hodná Letopisů Narnie. Nejlépe se to projevuje na samotném dvojdílu: první čast skvělá, druhá opojně pitomá. I proto jsem se rozhodl Legend of the Seeker nadále nesledovat, ale pouze ohodnotit mírně nadprůměrný pilot. A Bridget Regan jako Kahlan je zdaleka nejhezčí žena, kterou jsem kdy v jakémkoliv seriálu spatřil (naproti tomu jsem si Richarda představoval mnohem mužnějšího). ()

Rogue 

všechny recenze uživatele

Moudra jsou dávkovaná po kýblech, neustále někdo popotahuje, je tu nevyhnutelný osud i lovestory, šípy létají zpomaleně, herci jsou hezcí a je to docela sranda. Adekvátní náhrada Xeny a Herkulese. Asi ještě pár dílů zvládnu, ale přiznávám, že bez Bridget Regan by to nešlo. A finále prvního dílu je geniálně debilní. ()

Galerie (335)

Zajímavosti (10)

  • Bridget Regan (Kahlan) je přírodní rusovláska s vlnitými vlasy. Do její role Kahlan musely její vlasy podstoupit cestu narovnání a chemického odbarvení na výslednou hnědou. (Conspi)
  • Přestože Kahlan Amnell (Bridget Regan) v seriálu zabije desítky nepřátel, ani jednou není vidět na jejích dýkách krev. (Beckett51)
  • Dvojice hlavních hrdinů Craig Horner (Richard) a Bridget Reganová (Kahlan) se před samotným natáčením seriálu přiznala k tomu, že knižní sérii nikdy dřív nečetla. (Conspi)

Související novinky

Sean Bean hraje o trůny

Sean Bean hraje o trůny

22.07.2009

A krade si tím pro sebe další výraznou roli v ambiciózním fantasy projektu. „Píseň ledu a ohně“ George R. R. Martina patří k nejuznávanějším současným zástupcům žánru. Sága o dvou mocných… (více)

Del Toro směřuje do Středozemě

Del Toro směřuje do Středozemě

01.02.2008

Není to žádné překvapení. Dva tlouštíci, jeden z Nového Zélandu, druhý z Mexika, plánovali spolupráci už dřív, když se ještě měla točit filmová verze počítačové hry Halo. Tenkrát to nevyšlo, ale zdá… (více)

Reklama

Reklama