Tajemství Pravdy

(seriál)
  • USA Legend of the Seeker (více)
USA, (2008–2010), 32 h 10 min (Minutáž: 43–45 min)

Předloha:

Terry Goodkind (kniha)

Joseph LoDuca

Craig Horner, Bridget Regan, Bruce Spence, Craig Parker, Jay Laga'aia, Tabrett Bethell, Tania Nolan, Jessica Marais, Jessica Chapnik, Danielle Cormack (více)

Série(2) / Epizody(44)

Příběh Tajemství Pravdy se odehrává ve vzdálené zemi, ve věku mečů, draků a kouzel. Richard je obyčejný lesní průvodce, který žije v malém městečku Hartland v Západozemí, jen kousek od hranice oddělující je od Středozemí, kde vládne magie. O Hledači, zlém krutovládci Darkenu Rahlovi ani o moci kouzel zatím nemá tušení. To vše se změní ve chvíli, kdy potká krásnou Kahlan Amnell a zamiluje se do ní.
Kahlan patří k magickému řádu žen Zpovědnic, které používají kouzla, a především chrání Hledače – zosobnění pravdy, spravedlnosti a síly a nejdůležitějšího člověka ze Středozemí. Jeho kouzelný Meč Pravdy mu pomáhá bojovat proti zlu.
S pomocí moudrého průvodce Zedda se Richard a Kahlan vydávají zastavit zlého vládce Darkena Rahla. Cesta je zavede do nebezpečných průsmyků, mystických lesů, přes hranice mrtvých až do magické země. (oficiální text distributora)

MoiJe

S1: Prvy dvojdiel vyzeral velmi slubne, na 3.bol ale asi skromnejsi rozpocet - rapidne slabsie efekty i napady. 4 - 6 ujdu. Sledujem dalej. Update: Taky ten serial, co nemam potrebu novy diel vidiet akonahle je to mozne, ale rada si ho neskor dopozeram. Mile postavy, ma to napad a v kazdom diely sa nieco deje, plus to posuva pribeh dopredu. Len niektore scenaristicke mostiky boli trochu... vtipne, ale hadam, ze kvoli predlohe. ()

Maki89

velmi tazke rozhodovanie medzi 3 a 4 hviezdickami pre tento serial... neviem totiz ako ho mam hodnotit... ak ako seriozny serial, tak je to nieco hrozne, ak to mam hodnotit ako nastupcu serialov ako Herkules a Xena, tak som velmi velmi spokojny... uz dlho som nevidel nejake dobre fantasy prepracovane do serialu, kazdopadne kazdy diel robeny ako cez kopirak z minuleho atd - po case to prestane bavit.. jedine co prvu seriu drzi nad vodou je prekrasna Bridget Regan a len kvoli nej som mal silu pozerat dalsie diely... v druhej serii to je este lepsie vdaka dvojici Bridget Regan + Tabrett Bethell - slecny su na spapanie.... carodejnik je hlaskujuci klasik, Seeker je nudny a jeho skoky zo skaly v kazdom dieli su neskutocne nudne a unavujuce... postava Darkena Rahla podla mna mala dostat trosku viac priestoru, v druhej serii zasa Keeper... neskutocne ma ale pobavil a potesil Ted Raimi ktory sa mihol v asi 3 epizodach... ked si to tak cele zhrniem je to tak na 6/10.. ale za tie prekrasne zeny co tam behaju, bojuju, vzdychaju a v tych obleckoch... no musim dat aspon 7/10 ()

Skleena

Jasně, na jednu stranu je to jen mix Herkula, Xeny a Spartaka v novém kabátku (i když mnohdy se stejně lacinými efekty) - ale na stranu druhou je nutno uznat, že právě ze Spartaka si to bere poměrně zdařilé zpracování soubojů. Navíc čert vem hlavního hrdinu, když se v bitevní vřavě se dvěma dýkami/agiely v ruce pohybují napříč celým seriálem takový dvě krásný rakety... Koukat se na to dá a pro fanouška žánru fantasy by se to skoro dalo označit i za povinnost... pro ty ostatní je nutno přiznat, že některé díly mají zoufale plytký (a s celkovou dějovou linií nesouvisející) děj, a že ty dvě série, které se podařilo natočit, než se celý počin stopnul, jsou tak akorát. Ale třeba je to předzvěst toho, že čistokrevnému fantasy žánru ještě neodzvonilo. A to je dobře. ()

Davies182

Hodnocení po pilotním dvojdílu: Rozhodně ne špatný seriál, a už vůbec ne špatný fantasy seriál. Jediné, co mě hodně zarazilo, je zběsilá až nevyvážená režie, a oproti knižní předloze hodně odlišný scénář. První dva díly Meče Pravdy od Goodkinda jsem v češtině četl sice již dávno, ale televizní adaptace i tak vypadá, jako by vatová výplň ve stopáži nadmíru převládala. Což mi připadá zvláštní, protože proč proboha potřebuje více než desetitisícstránková sága vatu? Uf. Dalších pár slov tedy k podivné režii, aneb tvůrci si se seriálem hrají jako malí caparti na kolotoči. Výborné atmosférické momentky a skvělé akční scény se střídají s hloupými dialogy, tupými dějovými zvraty a děrami v rádobyinteligentním chování charakterů (herci hrají průměrně). Chvílemi jsem měl pocit, že sleduji nejlepší fantasy počin v dějinách TV, jindy na mne zase vybafla dětinskost a trapnost hodná Letopisů Narnie. Nejlépe se to projevuje na samotném dvojdílu: první čast skvělá, druhá opojně pitomá. I proto jsem se rozhodl Legend of the Seeker nadále nesledovat, ale pouze ohodnotit mírně nadprůměrný pilot. A Bridget Regan jako Kahlan je zdaleka nejhezčí žena, kterou jsem kdy v jakémkoliv seriálu spatřil (naproti tomu jsem si Richarda představoval mnohem mužnějšího). ()

Jacinda odpad!

Proč, proboha proč museli všechno změnit? Na tomhle seriálu nezůstala doslova nit suchá. Richard je tupější, Kahlan drsnější, Chase neschopnější, Adie slabší, Rahl vše jen ne strašidelný. Možná tak Zedd zůstal. Dodatek - po přečtení 2/3 série musím říct, že ani Zedd nezůstal. děsná adaptace nejlepšího fantasy všech dob. Btw ta červená klobása vypadající jako anální kolík, kterou mají mordsity v ruce, to má být jako agiel? HAHA ()

• Všechny kostýmy byly hercům pořízeny speciálně k jejich potřebám, od samotného návrhu až k výslednému vzhledu. (Conspi)
  • V seriálu se Richard Cypher (Craig Horner) dozvídá, že Darken Rahl (Craig Parker) je jeho bratr, zatímco v literární předloze je Darken Rahl jeho otcem, to samé platí i o Jennsen (Brooke Williams), která je Richardovovou nevlastní sestrou, pro níž je Darken Rahl také otcem, a ne bratrem. (Shadowspark)

Související novinky

Sean Bean hraje o trůny

Sean Bean hraje o trůny

22.07.2009

A krade si tím pro sebe další výraznou roli v ambiciózním fantasy projektu. „Píseň ledu a ohně“ George R. R. Martina patří k nejuznávanějším současným zástupcům žánru. Sága o dvou mocných… (více)

Del Toro směřuje do Středozemě

Del Toro směřuje do Středozemě

01.02.2008

Není to žádné překvapení. Dva tlouštíci, jeden z Nového Zélandu, druhý z Mexika, plánovali spolupráci už dřív, když se ještě měla točit filmová verze počítačové hry Halo. Tenkrát to nevyšlo, ale zdá… (více)