Šanghajský polibek

Ben Woolverton

Kostýmy:

Shawnelle Cherry
  • MartinezZ

Američan s čínskými kořeny netuší, co v životě chce, a snaží se prorazit jako začínající herec, což mu ani trochu nejde. Z jeho ponurého života ho vytrhne až mladinká "Barbie", která je natolik oražená, že se nebojí oslovit neznámého asiata v autobuse. Tahle dvojka spolu nějakou dobu chodí, ale on ji vnímá spíše jako o 12 let mladší kamarádku, ona jeho jako přítele. Aby on prozřel, musí se ještě vyspat s několika holkama, více či méně lehčí povahy, odcestovat do Šanghaje, objevit svět a minulost své rodiny, vyspat se s pár holkama, více či méně lehčí povahy, aby si uvědomil, jaké city vlastně k holčině pod zákonem cítí. ~~ A? Nenašel jsem v tom nic, co by nebylo už asi milionkrát jinde. Při pohledu na produkující společnosti se ale nedá pochybovat o cílové skupině a v takovém případě to zase taková tragédie asi nebude - Shanghai Kid Films. i přesto na tom ale stále nevidím víc než 2*.(23.4.2011)

Číňan Liam, kterého skvěle zahrál Ken Leung (známý z "Lostů" jako Miles) hledá sám sebe, hledá svoji životní lásku, hledá místo pod sluncem, místo kde se bude cítit jako doma. Svoji o 12 let mladší partnerku Addy (Hayden) nechá na holičkách a vydá se do Shanghaie, kde si prožije románek s okouzlující Mickey a na Addy zapomíná. Přesto se v Shanghai neusadí a začíná si uvědomovat svoje city k Addy, a tak se vrací opět za ní do Ameriky. Lehce romantický snímek byl pro mě jen malým zpestřením všedního dne, absolutní průměr.(10.9.2008)

• Unnamed

Vzhledem k poměrně dobrému hodnocení zde na CSFD jsem doufal v něco víc, než se mi ve filmu naskytlo. Celý film se odvíjí v pomalém tempu, děj není nijak závratný, místo většiny dialogů by si člověk mohl doplnit blablabla a výsledný dojem by byl stejný. Ale film má i světlé stránky, i když jich není mnoho. Z toho krátkého seznamu bych vyjmenoval Hayden Panettiere (i když ve filmu nedostala moc prostoru), pěknou hudbu a Shanghai. Nic víc však film nenabízel.(8.9.2010)

• Marek1991

Pri tomto filme už na začiatku viete, ako to dopadne, no je to také pekné, že vám to nemusí vadiť. Popravde je to trocha prehnané v dobrom, lebo by ma zaujímalo, čo by chlapík robil, keby sa k nemu nevrátila, bol by za to, že ju nemal posielať preč? Taktiež prečo Američania ukazujú zahraničie ako zlé, kde sa netreba sťahovať a snažia sa presvedčiť, že iba Amerika je tým snom pre lepší život pre všetkých? Navyše tie choré názory tej Číňanky neboli vyvrátené, naopak sa jej pomohlo darovaním majetku, ale systém sa nevyriešil. Odpovede by som hodnotil ako, že to patrí ku komerčnému hlavnému prúdu oháňajúcemu sa mamonom a multikulturalizmom, bez uznávania iných kultúr. Psychológia a vývoj tu bol zaujímavý, no nepresvedčilo ma to. Avšak keby mne takto dvorila Hayden Panettiere, tak by som to nenechal vôbec len tak. Na tomto filme ma navyše mrzeli tie klišé ohľadom rande, vzťahov a lineárneho deja.(2.4.2013)

Celkem pohodová romantika se sympatickou trojicí před kamerou.Trochu bych ubrala na stopáži, né že by se jednotlivé scény vlekly, ale kdejaká mi připadala zbytečná. 90 minut by bylo na film o nule, která se snaží najít nejen své já, ale i své druhé já, tak akorát. Obal trochu klame, Hayden je z ústřední trojice na obrazovce zdaleka nejméně. 50%(3.11.2012)

• Ken Leung