Šanghajský polibek

David Kitay

Zene Baker

Kostýmy:

Shawnelle Cherry

Celou dobu váhám mezi 3 a 4 hvězdičkama, nakonec se asi přikloním ke čtyřem (tak 3,8 :)). Musím přiznat, že ze začátku mi Hayden neskutečně lezla na nervy, ale po chvíli, co si člověk zvykal, jsem si ji 'zamilovala'. Herecké obsazení pro mě bylo vesměs cizí, ale překvapivě dobré - příběh malinko předvídatelný, ale ne tak tuctový a moc hezky zpracovaný - hudba dost dobrá. Takový milý počin, jako celek drží pohromadě a za vidění stojí.(28.11.2009)

• Unnamed

Vzhledem k poměrně dobrému hodnocení zde na CSFD jsem doufal v něco víc, než se mi ve filmu naskytlo. Celý film se odvíjí v pomalém tempu, děj není nijak závratný, místo většiny dialogů by si člověk mohl doplnit blablabla a výsledný dojem by byl stejný. Ale film má i světlé stránky, i když jich není mnoho. Z toho krátkého seznamu bych vyjmenoval Hayden Panettiere (i když ve filmu nedostala moc prostoru), pěknou hudbu a Shanghai. Nic víc však film nenabízel.(8.9.2010)

školačka, dospělák, oba bez mámy, on odjede do číny, tam pozná číňanku, uvědomí si že má rád školačku a zakončí to happy end. Přitom si kluk vyřeší vztah s otcem, zachrání čínskou rodinu darováním bytu a pokouká na hezký obrázky města. je fakt že se na tu holku hezky kouká, jinak bych v tom moc velký zážitek neviděl.(23.11.2014)

Číňan Liam, kterého skvěle zahrál Ken Leung (známý z "Lostů" jako Miles) hledá sám sebe, hledá svoji životní lásku, hledá místo pod sluncem, místo kde se bude cítit jako doma. Svoji o 12 let mladší partnerku Addy (Hayden) nechá na holičkách a vydá se do Shanghaie, kde si prožije románek s okouzlující Mickey a na Addy zapomíná. Přesto se v Shanghai neusadí a začíná si uvědomovat svoje city k Addy, a tak se vrací opět za ní do Ameriky. Lehce romantický snímek byl pro mě jen malým zpestřením všedního dne, absolutní průměr.(10.9.2008)

Takový velký-malý film, který si na nic nehraje - OSLAVA PŘIROZENOSTI A LIDSKÉ INDIVIDUALITY. Tak nějak se mi dostal do hlavy a pocit příjemně strávených 106 minut mě zaplavil jak vlna tsunami. PS: Kde najdu takové děvče jaké hraje Hayden Panettiere? To je to co každý hledá ... nic víc ... jen trochu spontánnosti. Ken Leung si svojí roli taky užil ... šáhnul si na dno a vytřískal ze sebe pořádnou porci poctivýho herectví. Mimochodem při srovnání záběrů LA a Šanghaj, Čína jasně vyhrává - nakopává amíkům pěkně pr... "DON´T Be SAD! You Look Sad, don´t be!!!"(8.1.2009)

• Ken Leung