Rákosníček a povětří (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Československo, 1983, 13x7 min

Zdeněk Smetana
  • john986

rozhodl sem se, ze dnes udelam poradek v pohadkach a ohodnotim je podle toho, jak je maj v lasce moje deti, tj. ti, pro ktery jsou urceny. Meni se doba, zivotni styl i deti... pohadky, na kterych sem ja vyrustal uz nemaji takvou odezvu, takze po nekolika neuspesnych pokusech s Kremilkem a Vochomurkou, Rakosnickem sem to zabalil a hlasuju za ne za odpad! vyjimkou je Krtecek a Maxipes Fik, ty byly prijaty s nadsenim.(18.11.2014)

Rákosníček a další klasické večerníčky jsou navždy to NEJ co se unás vytvořilo, pokud je chce někdo hodnotit podle chování dnešních vypatalných dětiček, které vyžadují vraždy, sex a násilí, tak je to ubohý primitiv, který nerozezná krásný obraz od kupy hoven. Ty ubohé výmluvy jak se změnila doba a lidi jsou jen alibizmus současných idiotů vyznávajících sobectví bez hranic a bez skrupulí.(18.11.2014)

• MM_Ramone

Tento český, animovaný seriál si pamätám ešte z útleho detstva. Z čias, keď som netrpezlivo čakal na pravidelný Večerníček. Po ňom umyť zuby a spať. Moje prvé kontakty s televíziou. Prvé divácke skúsenosti. Rákosníček bol pri nich. Ale nepatril zrovna medzi mojich favoritov. Nepôsobilo to na mňa príťažlivo. Nepáčili sa mi animácie a ani umrnčaný hlas Jiřiny Bohdalovej. **(30.10.2011)

Rákosníčkovy příběhy o počasí mi přišly o něco méně poutavé a navíc zkrácené, bez úvodní mlhy. Zelená rosnička s ukazovátkem dokonale imitovala otřesné počasáky a jako znělka pro její vysílání z rybníku byl dokonce použit motiv z tehdejších Aktualit. Vtip ovšem zůstal, pokusy o výrobu počasí byly stejně dobré, jako jeho předchozí vynálezy a kvůli té hudbě prostě nemůžu slevit. Stále to byl večerníčkovský nadprůměr.(5.2.2008)

Máte taky to podezření? Já teda jo. Pokaždé, když mi z televize nějaká meotereo..., meteroleo, meteoroložka naslibuje na víkend počasí jako víno. Načež pak v sobotu seču trávník v dešti a v neděli se sousedama grilujeme v bouřce a dáváme si sakra pozor, aby jsme se ani náhodou neopřeli o kovový stojan pod grilem, a nevíme, jestli máme naštvaně hrozit směrem vzhůru mrakům nebo spíš k těm Kavčím horám té blbé žábě - meteoroložce. A já, když pak už všichni odešli a na mě při uklízení té promočené spouště po grilování najednou rozpustile vykoukne zpoza mraků sluníčko, já vím své... A jen tak káravě zahrozím prstem směrem k Brčálníku, ukrytému v rákosí vzadu za naší chalupou: že ty sis neposedo zase hrál s těmi svými udělátky a hejblátky ?!(5.2.2013)

• - Dabing Rákosníčka, o který se postarala Jiřina Bohdalová, byl zařazen do Zlatého fondu české kinematografie. (Paity)

• - Sama sabérka často v rozhovorech přiznávala, že si u dabingu Rákosníčka a dalších podobných pohádek, kde chroptěla, zničila hlas. Své dceři proto raději četla pohádky normálním hlasem. (Paity)