Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

George King

George King

John Seabourne
  • GigaPudding

Film o holiči co podřezává svoje zákazníky, ale není v něm ani trošku napětí a ani žádný opravdový cíl. Sweeney Todd tu (krom toho, že je od pohledu protivný úchylák, takže se divím, že mu do toho jeho salónu vůbec někdo chodí) vlastně nemá žádný cíl a vraždí téměř bezdůvodně a do toho se přimotá jakýsi námořník, jakási Joanna a jakýsi její táta, všichni bezvýrazní, ale zároveň pořád lepší než ten co hrál Sweeneyho Todda, až je po vleklé nudě konec, který je taky takový nijaký.(30.6.2010)

• Campbell

Tohle je můj 4 film s Slaughterem(vynikající jméno) a můžu říct že tenhle chlap je neuvěřitelně špatnej na vybírání rolí. On není ani nijak extra herec, ale ve 30 letech byl dost úspěšný. Nicméně tenhle film je ukázkou režisérské kastrace. Na tomhle filmu není totálně nic co by člověka mělo zaujmout. Atmosféra nulová, rekvizity děsné, snad vypůjčeny z jiných filmů ale vypadaly dost levně. A celý film nudí. Bohužel.(26.11.2013)

• MM_Ramone

Sweeney Todd, holič, živnostník, ktorý spoločne so svojou susedov pani Lovatt, bezcitne zavraždil a okradol niekoľko svojich zákazníkov. Len nedávno som videl muzikálovú verziu tohto príbehu od režiséra Tima Burtona. Veľmi sa mi páčila. Z čírej zvedavosti som si pozrel aj tento čiernobiely film z roku 1936. S Burtonový dielom sa to samozrejme nedá ani len zrovnávať. Je to omnoho jednoduchšie, naivnejšie, filmársky primitívnejšie... proste starý, prachom zapadaný, film. A pozor, v žiadnom prípade to nie je muzikál. **(27.4.2009)

• gjjm

Celkem nudné, nenápadité a papundeklové zpracování slavného příběhu, který většina filmových fanoušků zná díky úžasné versi Tima Burtona. Celkem zajímavá stavba příběhu, která je přes krátkou stopáž velmi zdlouhavá. Horror to není ani trochu. Ukecané, pletl jsem si postavy, papundeklové kulisy a romantická vedlejší zápletka (ale Burtonova verse je do značné míry parodie té zdejší, takže jsem díky tomu pochopil pár zdánlivě zbytečných scén v Burtonově Sweeneym) to taky moc nezlepšuje, celkem zajímavý způsob vyprávění to nedokáže zachránit. Těžce podprůměrný film, ale dá se vidět zadarmo na Archive.org ...(28.10.2009)

• Oktavianus

Ani Deppa, ani Burtona nemám rád, jejich verzi (a vlastně ani žádnou jinou) Sweeneyho Todda jsem neviděl, a tak můžu hodnotit poměrně nezaujatě. A hlavní dojem zní: nepřekvapuje mě, že zatímco z mnoha jiných zrůd a vrahů se staly ikony, Sweeney Todd navždy zůstane jen podivínem, kterej vypadá jak Willy Wonka. Film není ničím moc zajímavý, kromě několika hezkých scén a Toddovu vynálezu otočného křesla v podlaze ani ničím zapamatovatelný. Místy se sice snaží o jakous takous atmosféru, ale Todu Slaughterovi (kvůli kterýmu jsem se na film vlastně díval) zatím zkrátka nemůžu přijít na chuť. Kdyby aspoň tu holku na konci zabil... takže ani finále kromě závěrečného gagu za moc nestálo. Škoda. Sweeney Todd je (mini)fenomén - možná to mini někomu vadí, slovní základ fenomén ale zůstává - a já chtěl moc vědět proč. Z této verze jsem se to však bohužel nedozvěděl.(3.11.2013)