V odborné péči (TV seriál)

In Treatment

USA, 2008 - 2010, 44 h 3 min (Minutáž: 106x19–29 min)

Tvůrci:

Rodrigo García

Ďalší HBO seriálový šmačíček ponúkajúci nám sondu do života psychológa Paula. Väčšina dielov sa odohráva v jednej miestnosti s dvoma, maximálne troma postavami. A hoci sa v seriály takmer nič neudeje v mnohých dieloch sa napätie vybudované čisto pomocou dialógov dá krájať. Nutno pustiť Michaelovi Bayovi nech vidí, že atomsféra sa dá budovať aj iným spôsobom ako ratata :)(16.10.2010)

Geniální věc, kterou určitě zpočátku odložíte, ale pokud budete trpělivý a nakoukáte prvních deset dílů, tak vás to pravděpodobně nepustí. Dokonale vystavěné, špičkové dialogy a rozhodně ty nejlepší herecké výkony, které jste letos v sekci seriálu mohli vidět. Zlatý globus za nejlepší seriál jednoznačně sedí. Chce to hlavně trpělivost, In treatment vás totiž nedostane po prvních několika dílech. Gabriel Byrne je návykový. V České televizi s dabingem nesledovat!!! 90%(22.6.2009)

První série - 90 % : Jedna místnost, terapeut, klient. Společně si povídají a prožívají. Fascinující podívaná. Četl jsem vyjádření jistého odborníka, který se vyslovil ve smyslu, že by seriál klidně mohl sloužit jako součást psycho-terapeutického kurzu. Na piedestal dokonalosti tento kousek vyzdvihují vypiplané dialogy, opravdu skvělí herci a uvěřitelný psychický přerod hlavních hrdinů. Výborný seriál, ale asi ne každého toto téma zaujme...Druhá série - 85 % : (8.12.2011)

Přes všechny skvělý role Gabriela Byrnea je u mě "prďola" psycholog jasná jednička! Každej týden jsem se maximálně těšil na další sezení, ať už bylo s kýmkoli;) Paradoxně ve skutečnosti nějaký takový vylejvání se egocentrickejma pindama nesnášim, ale když je to takhle chytře podaný, nedělá mi sebemenší problém tomu podlehnout.(9.3.2011)

Trýznivé... Dušezpytné! - - - P.S. Jenom zase nechápu, proč to musela ta >jinoprostorní< šašskotelevizácká banda předabovat. To je fakt už téma na odbornou péči. Nebo ty debily už konečně poslat do piči... .-( - - - - - (Poprvé viděno 6.10.2008 na ČT2, komentář zde po prvním dílu jako pátý - 6.10.2008)(6.10.2008)

• - Natočení jedné epizody trvalo půměrně 2 dny. (Missa08)

• - Gabriel Byrne nikdy nečte scénář k následující epizodě dřív než v den natáčení. Pomáhá mu to v zachování si odstupu od charakteru pacienta, kterého tak nemá přečteného, ale scénu po scéně se k němu propracovává. Díky tomu ho nesoudí, ale přirozeně ho zajímá, co se danou postavou děje, a proto je i jeho herecký výkon věrnější. (honzii)

• - Narozdíl od klasické praxe, kdy se TV show točí po jednotlivých záběrech a neustále se přerušuje, Gabriel Byrne preferuje, když se natočí epizoda na jeden zátah, tzn. půl hodiny. (honzii)