Bunraku

Bunraku

Akční / Fantasy / Drama

USA, 2010, 118 min

Pistolník bez pistole (knírkatej Josh) a samuraj bez katany (ženatka Gackt) se spojují, aby čelili náporu desíti poměrně těžko překonatelných bojovníku, v jejichž čele stojí, jak béčkový viking vypadající, Hellboy. A jen tak pro parádu, ale vlastně asi i pro "namakanou káru a řidičské schopnosti", si s sebou vezmou jako bokovku ještě pingla z blízké putyky. A celé je to moc pěkně natočené, poskládané a vůbec vypiplané, ale tak nějak bez šťávy, správného humoru a pořádného příběhu. Jako by chtěl režisér natočit Kill Billa ve stylu Sin City a přitom si myslel, že scénarista netřeba (on Guy Moshe se na tom evidentně taky teprva psát učí). Chyba. Forma bez obsahu smrdí.(27.11.2011)

Lehce experimentální úlet na pomezí divadla a filmu fungující jako zběsilá videohra, a zároveň jako přehlídka těch nejklišoidnějších hlášek v dějinách (ne)vážně brané filozofie. Nic takového jsem ještě nikdy neviděl (a ani nic podobného nečekal, což je vlastně zázrak - většinou si člověk o filmu udělá obrázek po prvním shlédnutí plakátu/fotky v galerii) a doufám, že ani dlouho neuvidím. Jakkoliv je totiž Bunraku v mnoha směrech inovativní a kouzelné, je to bohužel paradoxně absolutně nezajímavý a nudný film. Stylizace a novátorství za pět (hvězd), příběh a všechno ostatní spíše podprůměr.(21.1.2012)

• JASON_X

Z anotací jsem soudil, že Bunraku se mi určitě bude hodně líbit, ale nakonec se mi líbilo jen podprůměrně. Herecké obsazení vypadalo velice slibně a hlavně mám moc rád zfilmované comicsy, těšil jsem se tudíž na podobný kousek jako třeba noirové Sin City. Ale kdeže. Bylo to na můj vkus až příliš vyumělkované, interiéry s papírovými kulisami mi připomínaly Studio Kamarád, některé postavy byly příliš zkarikované, některé zase málo, mnoho mě nebavil ani děj, bylo mi úplně jedno jak to nakonec skončí a přál jsem si jen, aby to proboha bylo už brzy. Tohle mi prostě ani trochu nesedlo a hlavní vinu na tom má nudná a ohavná výprava => i režie.(11.4.2013)

Tohle fantasy mě zaujalo. Zajímavé a napínavé od začátku až do konce. Zpracování si zaslouží aplaus a já si někdy říkám, proč jsem takovýchto filmů neviděl více.(1.2.2013)

Nejsem si úplně jistá, jak film hodnotit. Myslím, že zde to vedla hlavně zvláštní vizuálnost, protože příběh o dvou bojovnících, kteří se spojí, aby zabili jistého tyrana, nebyl v podstatě nijak originální. Z vizuální stránky jsem však bohužel rozpačitá. Laciné kulisy byly sice nejspíš záměrné, ale neudělaly na mě moc dobrý dojem, protože to celé pak působilo pouze jako kýč s nepříliš zajímavým příběhem. Jsem si však jistá, že někdo by v tom dokázal vidět něco víc. U mě však film zabodoval spíše herecky. Joshe Hartnetta jsem dlouho v ničem neviděla, takže jsem si jeho roli docela užila. Navíc bylo vidět, že herecky film táhne. Za druhé to pak byl Gackt, kvůli kterému jsem se v podstatě rozhodla na Bunraku podívat. Jde sice vidět, že od dob Moon Child se jeho herecké schopnosti téměř nezlepšily (tím chci říct, že pořád hraje skoro stejně hrozně), ale protože je mým oblíbencem jako zpěvák, tak jsem si jeho přítomnost ve filmu taktéž docela užila - včetně toho, že jsem ho mohla slyšet mluvit i v angličtině (nutno uznat, že jeho angličtina je docela dobrá, když to srovnáme s průměrnou anglickou výslovností Japonců). Ve výsledku tedy akční šílenost na jedno podívání, avšak se slušným hereckým obsazením (Hartnett, Moore, Perlman), které úroveň filmu o něco zvyšuje. ~(3,1)~(9.2.2012)

• - Název filmu Bunraku je výrazem pro tradiční japonské divadlo. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - První koncepty Bunraku začal vytvářet Guy Moshe již v roce 2006. (Terva)

• - Vyjma prologu není ve filmu použita jediná střelná zbraň. (Illuminare)