Anička skřítek a Slaměný Hubert (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Československo, 1983

Předloha:

Vítězslav Nezval (kniha)

Hana Zagorová

Komentáře uživatelů k TV seriálu (3)

• honajz

Velkým kladem tohoto večerníčku je hlas Hany Zagorové, která dokáže dát příběhům jistou veselou notu. Protože ona ta animace, a dokonce ani ty příběhy moc veselé nejsou. Samy o sobě mi přijdou stejně pochmurné jako u Malé čarodějnice, stejně tak nevtipné. Surrealistické vidění světa se prostě pro pohádky moc nehodí. Možná v pedofilní fantazii jakou byla Valerie a týden divů se to dá unést, ale tady je to přece jen přes hranu.(29.10.2014)

Ta pochmurná stylizace mi utkvěla dodnes. Ale celkově to nebylo špatné. Ovšem,ta vizuální stránka se hodí spíš pro příběhy Edgara Allana Poea,než pro dětský seriál. Na druhou stranu,proč by měl každý večerníček mít cukrkandlovou vizualizaci?(27.6.2017)

Tohle nebyl vůbec špatný večerníček! Hlas Hanky Zagorové je natolik specifický a milý, že pozvednul celkovou atmosféru poměrně melancholického pojetí pohádky.(6.5.2016)