• fragre
  ***

  "Lidský jepice, který se za mamonem honí / ty dokud budou dejchat vzduch, tak nic se nezmění". Skromný a laciný, ale dobře obsazený a překvapivě slušný film. Je-li to komedie, tak snad velice zlomyslná komedie inscenovaná osudem (nebo scénaristou), který všechny podnikavé snahy hrdinů o zbohatnutí nechá ztroskotat, a to někdy vskutku groteskním způsobem. Podivná atmosféra slovenského štátu ke kladnému výsledku filmu pomáhá zdatně. A nepetu-li se, malou roličku vojáka, kterému hlavní hrdinka poskytuje citovou výchovu, si zde zahrál Pavol Hammel.(8.11.2014)

 • mchnk
  ***

  Nemorální praktiky špinavého businessu uprostřed válečných let lze možná pochopit. Je ovšem víc než absurdní, že přístup se nezměnil ani po několika desetiletích. Jdou si za svým, hrdě a bezcharakterně. Využívají všeho, co doba přináší. Někteří z nich jsou velmi přizpůsobiví a dokáží krásně plápolat ve větru dějin, některé dostihne nevyhnutelný osud. Opět jiný pohled na období Slovenské štátu. Pasáž s arizačním soudem je hodně zajímavá. Slovensko a jeho samostatnost je téma samo o sobě, možná až moc citlivé. Velmi dobrá režie, až na realizaci válečných scén a skvělý vývoj postav, který lehce zabrzdí ukvapený závěr. Opravdu velmi zvláštně působící film, ve kterém lze nalézt i silný erotický nádech.(6.11.2014)

 • WANDRWALL
  ***

  Pro mě překvapivě dobrý film. Překvapiě proto, že jsem ho dlouho neznal, až díky CSFilmu mohl shlédnout a užít. Film mě bavil.(9.9.2011)

 • Schlierkamp
  ****

  Další z řady československých filmů zabývající se životem ve Slovenském štátě, jenž rozhodně neberu jako komedii. Otec Gavora (J. Čierny) se po smrti své ženy odstěhuje z venkova s dvěma syny Vladem a Martinem a dcerou Helenou do hlavního města, kde plánuje díky podnikání a obchodování rychle zbohatnout. Rodině Gavorově, spoléhající na nové obchodní možnosti v novém státě, se však nepodaří prosadit, naopak začínají mít dluhy, neboť díky své nezkušenosti se často nechají podvést. Dramatické válečné události, které se objeví až v poslední třetině snímku, utnou zdánlivě poklidný život, připomenou realitu tehdejší válečné a politické situace a po několika krizových momentech dokonají zkázu a rozpad rodu. Zatímco podnikavý, ale zoufale neúspěšný Vlado (M. Dočolomanský) je zastřelen Němci v bizarní situaci, jeho krásná sestra Helena (neodolatelná S. Turbová) je po příchodu Rudých zatčena. Její krása a půvab na mě mocně zapůsobily, stějně tak oceňuji atraktivitu mladičké E. Trejtnarové.(12.8.2013)

 • Snorlax
  *

  Nepovedená nuda, která se možná pokouší o stejnou sebereflexi jako Obchod na korze, ale nedosahuje ani promile jeho kvalit.(21.2.2016)

 • - Filmovalo sa v Bratislave, Brne a Budapešti. (dyfur)

 • - Prvý film, v ktorom Sylvia Turbová odhalila svoje ženské krivky. (Raccoon.city)

 • - Režisér sa ako jeden z prvých pokúsil do slovenského filmu zaradiť lesbickú postavu, vedúcu reklamnej firmy Denisu (Elena Pappová-Zvaríková). (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace