Tokio!

Tokio!

Tokyo

Drama / Fantasy / Komedie

Francie / Japonsko / Německo / Jižní Korea, 2008, 110 min

Toto jsem si pustil s velkou nedůvěrou a s tím, že jsem vůbec netušil co čekat. První příběh, ale mě doslova dostal a to se mi nestalo snad už několik let. První příběh být samostatným filmem, tak dám jasných pět. Hlavně rozvíjené drama, které se z ničeho nic, bez přípravy, bez varování přehoupne do mystické, fantaskní roviny, to bylo něco pro mě. Jenže druhý příběh od jiného režiséra byl pro mě dost velkým zklamáním, tam byl zajímavý jen úvod a pozůstatky války v podzemí, ale jakmile nastala komunikace s hlavní postavou, šlo to k šípku, tak max. na dvě hvězdy. Třetí příběh má něco do sebe, je v něm leccos, nad čím se dá popřemýšlet, ale proti prvnímu příběhu je to chudý příbuzný. Každopádně myšlenka s knoflíkama mě docela zaujala. Celkově tedy mé hodnocení, mezi třemi až čtyřmi hvězdami, ale přikloním se ke čtyřce, protože má reakce po prvním příběhu byla taková, jakou celé roky nepamatuji. 5*****/ 2** /3a pul***(16.4.2011)

Merde mě nebavilo. Zbylé dvě povídky výborné!(5.12.2010)

Tři povídky, které jsou víc něž všechno hlavně bizarní. Jejich interpretace může být věru různá, no důležité je, že i když se zpočátku mohou zdát nudné, dospějí vždy k jakési pointě, která zaujme. Nebýt mé averze k šikmookým filmům, o pětce bych i uvažoval, ale i s odhlédnutím od tohoto se tam hluchá místa najdou, takže pěkné 4*. 80%(3.10.2015)

• WANDRWALL

Kde jsou ty časy, co nám byli Japonci ukazováni jako skromní, milí a spokojení lidé. Hodně proto udělala Věra Čáslavská, co u nich v Tokiu 1964 získala hodně zlatých medailí. Líčila nám tamní kulturu jako svět bohulivých občanů a to prosím ani ne po dvaceti letech, co Japonsko bylo nacističtější než samotní Němci. Inu - inu. Japonci stále sice vykazují, že pracují nejvíce na celém světě, ale současně už je tam silná generace lidí, co se proti tomu bouří, nudí je práce, kde si připadají jako roboti, takže vznikají dramata, a jedno z nich je i tohle!(21.9.2010)

Tak to bylo opravdu divné :). Vůbec jsem nečekala, co se stane v prvním příběhu, tak jsem zůstala s otevřenou pusou a běžela se podívat na ČSFD, na co se to vlastně dívám. Interior design ***, Merde ****, Shaking Tokyo ***.(14.7.2009)