Medvídek Sněhůlek

7. Jak zavařovali s Andělou
8. O kamnech v ledničce
9. Jak Anděla zmrazila moře
11. Jak jeli po světové klouzačce
13. Jak Anděla vzala, co jí nepatřilo (oficiální text distributora)

Gemini

Já jsem Čtyřlístků podědil hromadu už po svém otci, a rodinnou tradici jsem utěšeně rozvíjel až někdy do roku 1996, ale Medvídka Sněhůlka si tedy nepamatuji (na rozdíl od Koko A Tchoře, Oldy A Poldy, Tiskařského Šotka a dalších). Nezatížen srovnáním "comicsu" s večerníčkovou formou tedy můžu říct, že socialistický mrazírenský průmysl dosáhl v tomto případě velkého vítězství, protože takového hrdinu jako polárkového medvěda jsme tu neměli předtím ani potom:) Celkově jsem ale tento schematicky stavěný večerníček s pravidelnou WTF vložkou o mamince měnící se v různá létající stvoření (aniž by to mělo nějaký význam pro děj), ve které vždy vše vyřeší medvěd žijící v mrazáku... tedy, ehm, mrazící přihrádce ledničky, nikdy moc nechápal. Proč vlastně vznikl? Určitě ne proto, aby mohl Jaroslav Celba složit další ze svých na první poslech rozeznatelných znělek. Ani ne proto, aby Naďa Konvalinková mohla předčítat popsané podivuhodné příběhy. Vychází mi z toho prostě zas a znovu jen ta propagace mražených výrobků:) Mimochodem ta znělka je z větší části jen zasněné vzdychání, které nezní rozhodně jako nevinná pohádka pro děti;) Závěrem budiž řečeno, že ve srovnání s ještě staršími večerníčky jako je Křemílek A Vochomůrka, tedy Pařezová Chaloupka, tedy vlastně oficiálně Pohádky Z Mechu A Kapradí, je to vizuálně krok vpřed, ale Káťa A Škubánek, kteří jsou jen o rok mladší, jsou výrazně hezčí. A to nemluvím třeba o O Zvířátkách Pana Krbce, kteří jsou naopak ještě starší. Takže musím dát nijakých 50%. Vlastně ne nijakých, tyhle mají nádech WTF. ()

Zmiu

tento seriál znám ze čtyřlístku, kde vycházel v 70. letech a moc se mi líbil. Nicméně večerníčková forma nic moc. Nepamatuji si to tak dobře, ale po výtvarné stránce mě to moc nenadchlo a ten medvěd mi už jako dítěti přišel neuvěřitelně trapný. ()