poster

Mire Bala Kale Hin - Romské pohádky (TV seriál)

 • Finsko

  Mire Bala Kale Hin - Tarinoita matkan takaa

 • Velká Británie

  Mire Bala Kale Hin - Tales from the Endless Roads

Animovaný / Loutkový / Pohádka

Česko / Finsko, 2001, 6x9 min

Předloha:

Margita Reiznerová (kniha)

Scénář:

Katariina Lillqvist

Producenti:

Jyrki Kaipainen

Scénografie:

Minna Soukka
(další profese)
 • infernet
  *

  Jedna hvězda za práci animátorů, jinak by ale režisérka měla jít bydlet na tejden do Předlic a ono by jí to přešlo...(17.8.2012)

 • gudaulin
  *****

  Projekt romských pohádek svědčí o tom, že kvalitní česká animovaná tvorba ještě žije, pokud je vyživovaná zvnější. Romské pohádky jsou zajímavé po výtvarné stránce, kdy staví na velmi kvalitní práci českých výtvarníků, jde o syrovou tvorbu bez komerčně líbivých kompromisů. Výborná animace i zajímavý scénář, který vychází z jiné než české poetiky. Celkový dojem: 90 %. V roli vypravěče skvělá Věra Galatíková.(17.4.2008)

 • AGAMENON
  odpad!

  Nejdřív pustím bednu a tam kvílejí „Romové v Evropě“, pak to v napěněném stavu přepnu a ejhle, cigánský pohádky, oslavující naše milované etnikum. Co přijde příště? Pohádky kde budou hlavními kladnými hrdiny feťáci, vrazi, atd, aby se taky náhodou necítili diskriminovaní. My víme co je tato menšina zač, proto hned zemi odkud „emigrují“ prdnou víza a lifrujou to nazpátek.(18.4.2010)

 • -marti-
  *****

  Z vynikající spolupráce finské režisérky Katariiny Lillqvist a významné romské spisovatelky z ČR Margity Reiznerové vznikla unikátní série loutkových krátkých pohádek na motivy nejznámějších romských bájí a pohádek. Režie v rukou Miloslava Špály, výtvarná stránka finské autorky jménem Minna Soukka a hudba renomovaných muzikantů včetně Vadima Kolpakova (hostujícího se svou romskou kapelou před pár lety na světovém turné Madonny) namíchaly výjimečný koktejl vysoké kvality, který bohužel u nás nebyl médii vůbec doceněn. Neevropská poetika romských příběhů spolu s vizuálně poutavým výtvarným zpracováním vyzdvihuje sérii dvanácti pohádek nad průměr většiny počinů z této oblasti a nenásilným způsobem umožňuje poznání jiné kultury, která je živá nám na dosah, a přitom stále většinové společnosti tak vzdálená.(17.5.2014)

 • Trolejbus
  odpad!

  Tak tohle jim nežeru..............(29.3.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace