Tsunami

해운대

Haeundae: The Deadly Tsunami

Tidal Wave

Drama / Katastrofický

Jižní Korea, 2009, 103 min (Director's cut: 129 min)

• O´Neill

Lákadlem mě byl solidní plakát, a celkový námět. Říkal jsem si, nemuselo by to být nejhorší, i když jsem již od začátku čekal mnohem horší fllm než 2012. Kdybych to měl shrnout, tak film naprosto o ničem. Vydržel jsem u něj půl hodiny, a pak jsem řekl, že to zkusím prochapterovat, zda-li se to nerozjede. A nerozjelo. Byla to pořád stejná nuda, jenom se tlachalo, a nic víc. Alespoň efekty by člověk na Japonský film čekal, ale i ty byly velice průměrné.(30.10.2010)

Sledování tohoto katastrofického snímku z korejské produkce zamrazí o to víc, když vezmu v potaz, že necelé dva roky po natočení postihla Japonsko (které je od Korey co by kamenem dohodil) stejná katastrofa monstrózních rozměrů. Co se týká tsunami, tak u mě film obstál dost solidně, ale ta kaše kolem byla chvílemi opravdu pořádná kaše(!). Já si nemůžu pomoci, ale když sleduji nějaký hraný film z asijské produkce, tak se musím místy pousmívat, což bych skutečně nechtěl ani neměl, ale někteří asijští aktéři dokáží svými gesty člověka opravdu dostat. Zkrátka takový asijský odvar emmerichových katastrofických filmů, který stojí hlavně na skvělých efektech, působivé kameře a nádherné hudbě.(1.4.2011)

Bohužel jsem to sledovala s českým dabingem a ten mi občas trhal uši, takže to zcela vynechám z hodnocení! Takový ten typický humor pro Yun Je Gyunovy filmy bych tady úplně odstranila, vůbec se mi sem nehodil, ale zase z věty: "Pojďte rychle ven, asi tu praskla voda.", z té nemůžu ještě teď :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D Yun Je Gyun sází na své ověřené tváře (y). Ha Ji Won byla jako vždy super a samozřejmě i další. Co film nabízí? Napětí, dojetí, akci, humor, ... Chvilku jsem zvažovala i čtyři hvězdičky, ale nakonec zůstanu u zlaté střední cesty :-D(20.12.2013)

• neoBlast

Měl jsem v plánu napsat, že ve srovnání s televizní katastrofickou produkcí Německa, kterou nás pravidelně zásobuje nejmenovaná tuzemská televize, je Haeundae skvostem. Bohužel musím říci, že si jsou rovni. Po nekonečné padesátiminutové (!) expozici se konečně dočkám vytoužené přírodní zkázy, no ani zde se neexceluje, CG je vysloveně tragické a k postavám nemám vztah, ani po tak natáhnutém úvodu. Vytoužený slibovaný humor a nadsázka se nakonec také nedostavují, žánrové povinnosti splněny napůl (patos, proslovy, loučení). Emmerich může mít radost, protože v Asii mu konkurence skutečně nevyrostla. 35 %(19.2.2010)

Koukám, že tomu ostatní dali maximálně 3/5 takže já budu první, kdo dá 4, nedávám to z trucu, mě se to líbilo- dostal jsem přesně to, co jsem od toho čekal. Dobré triky, krásnou Ji-won Ha a navrch docela dost vtipných situací (ano měli být vtipné, není to vtipné ze zoufalství). Nevím, proč si takovéto filmy (viz film 2012) pouští lidé, kteří na něm nenechají ani niť suchou i když museli vědět do čeho jdou... no ne?(10.2.2010)