How to Be

Velká Británie, 2008, 85 min

Oliver Irving

Joe Hastings
  • Tsuki

Hodně divný, až absurdní film. Námět byl sice skvělý, ale jeho zpracování mi vůbec nesedělo. Místy se to snažilo tvářit hluboce a intelektuálně, ale vlastně to vůbec nedávalo smysl (aspoň mně teda ne). Největší problém tohoto filmu je ten, že se zdá, že namá vůbec pointu a až do konce se jeho děj jen potácí sem a tam, aniž by si tvůrci ujasnili, co nám tím vůbec chtějí říct. Nezdá se mi, že by tento snímek dostál svému názvu, protože v podstatě nebyl schopný odpovědět na otázku HOW TO BE... Výsledný dojem tedy nijaký, pochválit můžu jen Pattinsona, který překvapil uvěřitelností své role. ~(1,7)~(13.3.2011)

• GeorgeHans

Ten film nemá ani poňatia, čím chce byť. Snáď každú minútu mení svoj postoj a striedavo sa skúša hrať raz na komédiu a potom na drámu. Režisér a scenárista v jednej osobe najprv absolútne sparodizuje všetky postavy, urobí z nich iba absurdné žánrové figúrky a potom sa s nimi snaží riešiť existenciálnu krízu. Ďalšou záhadou je to, prečo má na festivaly určení snímok v hlavnej úlohe idol pubertálnych dievčat a nie charakterného herca. 40%(23.5.2010)

Hledání sama sebe v dalším nezávislém snímku, který nebude (možná) zapomenut, přesto nebo právě proto, že se nad ním vznáší hvězdná aura hlavního představitele. Takový film by mohl natočit skoro každý, 3 hvězdy za drobné srandy typu výměna helmy a klobouku, přesně ztvárněné studené britské rodiče či potlesk černocha v baru(21.3.2010)

• merigieren

Nuda, nuda, nuda, už sem říkal že je to nuda ? Začíná to slibně, jeden chlapík je na rozcestí mezi lidstvím a tím, co nikdo nezná (sebevražedný terorista, sebevrah, nezaujatý pozorovatel). Bohužel si koupí knihu dle níž testuje možnosti, jak se dostat zpět mezi lidi. Moc se mu to nedaří a rádoby nudně vtipné výstupy toho jsou důkazem. Hudba je zvláštní, asi stačí říci, jak se mi ulevilo když obdaroval bezdomovce kytarou, a nelze vyjádřit mé zhrození nad koupí nové. Pusttě si radši BenX a na tohle zapomeňte :.-)(26.6.2009)

:) Miluji nezávislé filmy :) Vyrostla jsem na nezávislých filmech a myslím si, že je to prostě to nejlepší co může být :) How to be je snímek, který vypráví o 3 hlavních lidských existencích, které opravdu nezapadají do "normální" společenské skupiny. Vlastně do žádné jiné, než ti, kteří jsou divní, depresivní a nešťastní. Film pro mě má samé klady - skvělé herecké obsazení, vytříbenost hlavních postav, které jsou takové, jako plno jiných lidí na této zemi, mají problémy, s kterými se ale hlavně představitel rozhodne bojovat, jelikož pochopí, že ve svém životě musí prostě udělat jinak, aby se mohl zařadit do společnosti - do jakékoliv společnosti a hlavně - Anglie?? Miluji Anglii a jakékoliv ztvárnění anglického prostředí a ve filmu :) Robert se své role ujal na jedničku, jelikož jsem mu věřila vše, co zde ztvárňoval a je dobré vědět, že on není jediný, který má ve snímku problémy, jelikož, i když se většina lidí tváří, že je všechno v pohodě a nemají žádné problémy, tak je všechno úplně jinak. A přesně tak je to v reálném životě také.(14.9.2010)