poster

Little Ashes

 • Španělsko

  Sin Límites

Drama / Životopisný / Romantický

Velká Británie / Španělsko, 2008, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mononoke.
  *

  Ti kdo znají Tajný život Salvadora Dalího a čekají skandální podivnosti a smyšlené bizardní příběhy z umělcova života budou zklamaní. Little Ahes je totiž film o nudě. Není to ani tak moc o Dalím, jako o mladickém vztahu básníka Federica Lorcy s Dalím. Film je laděn dost lyricky a komorně, asi neměl moc velký rozpočet, ale stejně. Velkolepý život Salvadora byl měl být pojat s větší grácií, o to víc, když šlo o jeho studentská léta a přerod na génia, než jen ateliérová kavárna s pěti komparzisty a studentský pokoj. Přitom námět je více než slibný. Vztah dvou slavných homosexuálů, o kterém se navíc moc neví a nemluví. Další věc (která mi teda na filmech o umělcích vadí obecně) je, že nám tvůrci filmu nikdy neukážou pohled do umělcovy "kuchyně". Přitom tvoření a způsob tvorby je to, co dělá umělce umělcem. Desítky prázdných keců a rádoby art záběrů do andaluské krajiny, ale zdroje Dalího inspirace nebo vysvětlení pohnutek k jeho chování nikde. Taky nechápu, proč bylo citování básní v originále a zbytek filmu v angličtině. Působilo to strašně amatérsky. Jakmile se má Pattinson vžít do role, která vyžaduje víc než jen emo pohledy je to průser a ta jeho šmouha po kakau byla úsměvná. Takže doufám, že další film o Dalím nezklame, a dočkáme se pořádných zvráceností: http://www.csfd.cz/film/225159-dali-and-i-the-surreal-story/(7.3.2010)

 • Martinibaby
  ****

  Tak nějak zvláštně uchvacující.. Někdy až moc zvláštně, že člověk nevěděl, jestli to, co zrovna vidí, je spíš k smíchu nebo k pláči. Ale rozhodně svým specifickým způsobem uchvacující. A Robert vypadal chvílema jako solidní psychouš, já mu to teda věřila. Javiera chválím, ten by kouzelnej. Stojí za vidění :)(14.3.2010)

 • Morien
  **

  Ježišku, to byl ale divnej film. Za jedno jsem neměla příliš pochopení pro podivně vykreslený "osudový" romantický vztah, jehož osudovost jsem nějak nedokázala postřehnout. No a za druhé jsem velmi nespokojená s obsazením hlavní role. Ať se Robert snaží, jak se snaží, tak mu prostě NEVĚŘÍM jediné slovo a právě proto mám potom problém celý film vnímat nějak vážně. Možná by ho ještě šlo brát jako toho nervózního mladíka, kterému vešlo do hlavy, že bude jednou géniem, ale pokud ho mám brát i jako toho do naprosté extravagance zabřednutého třicátníka, tak to opravdu ne, to ať se na mě nikdo nezlobí. Já mám Roba ráda, protože má krásný zuby, ale tahle role pro něj není dle mého soudu vhodná.(29.10.2009)

 • Arachneuss
  ***

  Pokud tenhle film spatří fanynky Edwarda Cullena, tak se úmrtnost na infarkt u ženské populace zvýší o dobrých 500%. Pohled na jejich idola hrajícího absolutně neatraktivního homosexuála, se pro ně zajisté stane noční můrou na dobrých deset let dopředu. Osobně jsem se při Pattinsonovu výkonu smál a o to víc mne štve fakt, že jeho šílenost a naprostá netypičnost od minulých rolí mne nenechala odvrátit zrak od obrazovky. Bohužel, příběh je slabý jak americký dolar. Snaha převést Zkrocenou horu do časů anarchistů a géniů absolutně nevyšla. Režie veskrze průměrná, hudba solidní. Třetí hvězdu posílám Javier Beltranovi, jemuž role Federica Lorca opravdu sedla.(23.9.2009)

 • ledzepfan
  ***

  Scénář a někdy i režie v tomhle filmu dost drhnou..Postavy jsou nuceny v křečovitých situacích rozehrávat situace bez jasných či čitelných motivů a tak to má všechno tendenci utápět se v hluchých místech a slepých uličkách...Naštěstí (a to bych nikdy neřekl,že to napíšu) ústřední herecká dvojka mnohé zachraňuje a hlavně Pattinson se obdivuhodně popral s těžkou,excentrickou a nešikovně napsanou postavou na kterou absolutně nemá xicht..................Dalího moc rád nemám a zároveň k němu cítím silné sympatie, stejně rozporuplně je vykreslený i zde a stejně rozporuplně se u mě zapsal celý tenhle filmový počin=tři je málo, čtyři je moc(28.4.2011)

 • - Pattinson (Salvador Dalí) uvedl, že ve scéně, při níž ve filmu masturbuje, skutečně onanoval. Podle něj by předstíraná scéna prostě nefungovala. (busev)