Čtyři páry se musejí od sebe odloučit na dlouhé dva roky, kdy jdou chlapi na vojnu a jejich drahé polovičky zůstávají doma. Oni se obávají, jestli jim jejich přítelkyně budou věrné a ony se bojí, jestli to bez nich vydrží. Jestli se tak stane, nám prozradí tento snímek. (balone)

tombac

Mnozí z nás pozdních dvacátníků museli v minulosti absolvovat povinnou vojenskou službu. Pro mnohé to znamenalo bolestné dlouhé měsíce bez přítelkyně. Narozdíl od nás mladí Korejci musí dál povinně oblékat maskáče. A to na dobu předlouhých dvou roků... Nemůžu se rozpomenout, jestli tu už toto zajímavé nosné téma bylo. Alespoň v tomto citlivém zpracování. Prostor kasáren a vojenského drilu si moc neužijeme, film je celý o vztazích mezi několika mladými páry a událostech plynoucích z delšího odloučení, a nazírá na ně především zvenčí. Skupina příjemných mladých herců se dostává do víru vztahových peripetií, které snímek podává nevtíravě a zdánlivě obyčejně. I v obyčejnosti se skrývá krása... A krása Crazy for Wait spočívá v uvěřitelnosti, v tom, že se můžeme dosadit místo jednoho z hrdinů. Prožívali bychom to samé. 7/10 ()