Oko za oko

눈에는 눈 이에는 이

Eye for an Eye

Thriller / Krimi

Jižní Korea, 2008, 101 min

Trochu to na mě působilo jako detektivka na pondělní večer. Nebylo to nejhorší, zápletka je vcelku zajímavá. Na Korejský film je to dobré. Jen jsem se ztrácel v postavách, protože jsem měl problém je poznávat:))) kdo je kdo a ke komu vlastně patří. Policejní kapitán, který řeší 7000 případu ročně je hold kanon!!! Žádná sláva to není, ale zabít tím jedno odpoledne v práci nebylo naškodu!(5.2.2011)

Mohl to být solidní thriller, kdyby se velmi často neutápěl v ději a nepřikláněl se k patosu. Děj obsahuje dost hluchých míst, ale na druhou stranu tento neduh vyvažují vcelku povedené akční scény. Námět není nijak originální a ani jeho zpracování není žádná výhra. Přesto se nejedná zase o vyložený průser. Místy přeci jen dokáže zaujmout, byť to není zase až tak často. V Asijských zemích bude snímek asi daleko více pochopen. U nás tak leda zlatý střed.(24.9.2014)

Krimi-thriller s dobrým potenciálem, který doplácí hlavně na svou nepřehlednost. Obvzláště pro evropany, kteří nejsou asiaty schopni zcela dobře rozlišovat, je začátek spíše tápáním v ději a teprve po půlce se vše rozběhne v jasných kolejích. Jenže to už je divák tak trochu negativně naladěn, takže ani dobře zahrané hlavní postavy, ani dobrý závěr z toho už nadprůměrný film neudělají.(15.3.2011)

I ked niektore "heist or free" situacie boli mierne pritiahnute za vlasy, konieckoncom je to film, ktory sa na realitu nehra. Han Seok-kyu v postave kapitana je dokonaly a tusim film od filmu lepsi. A ten zaver - nesie sa presne v tradicii koncov, ktore su u kimchimistov coraz popularnejsie - t.j. moralne minimalne podvratne a diskutabilne ;) (aka Chaser, Public Enemy returns a pod.). Vyrazne chutna oddychovka. 8-9/10.(18.10.2008)

Velice solidní snímek se sympatickým tématem a nadhledem, kde vše je jak má být. Jen škoda že asijských snímků podobného ražení není více, respektive že se tak často neprosadí mimo Asii. Snímek rozhodně baví, i když místama není úplně přehledný....ale to je jen díky stylu vyprávění, který je ale na druhou stranu netuctový a účel skvěle plnící, takže proč ne. Herecké výkony i zpracování jsou velmi fajn, prostě jasných 85%(1.12.2008)