poster

Oko za oko

 • Jižní Korea

  Nooneneun noon Ieneun i

 • Jižní Korea

  눈에는 눈 이에는 이

 • Velká Británie

  Eye for an Eye

Thriller / Krimi

Jižní Korea, 2008, 101 min

 • LuciusWlk
  ***

  Trochu to na mě působilo jako detektivka na pondělní večer. Nebylo to nejhorší, zápletka je vcelku zajímavá. Na Korejský film je to dobré. Jen jsem se ztrácel v postavách, protože jsem měl problém je poznávat:))) kdo je kdo a ke komu vlastně patří. Policejní kapitán, který řeší 7000 případu ročně je hold kanon!!! Žádná sláva to není, ale zabít tím jedno odpoledne v práci nebylo naškodu!(5.2.2011)

 • MickeyStuma
  ***

  Mohl to být solidní thriller, kdyby se velmi často neutápěl v ději a nepřikláněl se k patosu. Děj obsahuje dost hluchých míst, ale na druhou stranu tento neduh vyvažují vcelku povedené akční scény. Námět není nijak originální a ani jeho zpracování není žádná výhra. Přesto se nejedná zase o vyložený průser. Místy přeci jen dokáže zaujmout, byť to není zase až tak často. V Asijských zemích bude snímek asi daleko více pochopen. U nás tak leda zlatý střed.(24.9.2014)

 • Tamten
  ***

  Krimi-thriller s dobrým potenciálem, který doplácí hlavně na svou nepřehlednost. Obvzláště pro evropany, kteří nejsou asiaty schopni zcela dobře rozlišovat, je začátek spíše tápáním v ději a teprve po půlce se vše rozběhne v jasných kolejích. Jenže to už je divák tak trochu negativně naladěn, takže ani dobře zahrané hlavní postavy, ani dobrý závěr z toho už nadprůměrný film neudělají.(15.3.2011)

 • Adrian
  ****

  I ked niektore "heist or free" situacie boli mierne pritiahnute za vlasy, konieckoncom je to film, ktory sa na realitu nehra. Han Seok-kyu v postave kapitana je dokonaly a tusim film od filmu lepsi. A ten zaver - nesie sa presne v tradicii koncov, ktore su u kimchimistov coraz popularnejsie - t.j. moralne minimalne podvratne a diskutabilne ;) (aka Chaser, Public Enemy returns a pod.). Vyrazne chutna oddychovka. 8-9/10.(18.10.2008)

 • jack_scott
  ****

  Velice solidní snímek se sympatickým tématem a nadhledem, kde vše je jak má být. Jen škoda že asijských snímků podobného ražení není více, respektive že se tak často neprosadí mimo Asii. Snímek rozhodně baví, i když místama není úplně přehledný....ale to je jen díky stylu vyprávění, který je ale na druhou stranu netuctový a účel skvěle plnící, takže proč ne. Herecké výkony i zpracování jsou velmi fajn, prostě jasných 85%(1.12.2008)