Oko za oko

눈에는 눈 이에는 이

Eye for an Eye

Thriller / Krimi

Jižní Korea, 2008, 101 min

Velice solidní snímek se sympatickým tématem a nadhledem, kde vše je jak má být. Jen škoda že asijských snímků podobného ražení není více, respektive že se tak často neprosadí mimo Asii. Snímek rozhodně baví, i když místama není úplně přehledný....ale to je jen díky stylu vyprávění, který je ale na druhou stranu netuctový a účel skvěle plnící, takže proč ne. Herecké výkony i zpracování jsou velmi fajn, prostě jasných 85%(1.12.2008)

Slusny thriller v nekterych aspektech pripominajici... no treba Mannuv Nelitostny souboj (ale nasli by se odkazy vzdalene pripominajici i jine zanrove klasiky ). I kdyz s Heat se tento film modelove mimochodem velmi vkusne i usmevne rozchazi. Rezije nenechala nic nahode a do hlavnich roli obsadila hned dva opravdu hereckym charizmatem nabite matadory (Han Seok-Kyu a Cha Seung-wo). Prvni jmenovany zvlada roli sarkastickeho a neprijemneho policejniho sefika opravdu bravurne. Prijemnych 100 minut, ktere podle meho nemohou urazit.(7.10.2008)

"Pes se krčí, už jen když cítí tygrův trus. Za jedné okolnosti může ale pes tygra spráskat. Víte kdy to je? Když je tygr mládě? To ne, když se tygr snaží zabít jeho štěnata. Pak se bude rvát, třeba i s tygrem." ... Pohodový krimi-thriller. Han Seok-gyu & Cha Seung-won = sympatická sestava soupeřů. :-)(8.4.2015)

Trochu to na mě působilo jako detektivka na pondělní večer. Nebylo to nejhorší, zápletka je vcelku zajímavá. Na Korejský film je to dobré. Jen jsem se ztrácel v postavách, protože jsem měl problém je poznávat:))) kdo je kdo a ke komu vlastně patří. Policejní kapitán, který řeší 7000 případu ročně je hold kanon!!! Žádná sláva to není, ale zabít tím jedno odpoledne v práci nebylo naškodu!(5.2.2011)

Mohl to být solidní thriller, kdyby se velmi často neutápěl v ději a nepřikláněl se k patosu. Děj obsahuje dost hluchých míst, ale na druhou stranu tento neduh vyvažují vcelku povedené akční scény. Námět není nijak originální a ani jeho zpracování není žádná výhra. Přesto se nejedná zase o vyložený průser. Místy přeci jen dokáže zaujmout, byť to není zase až tak často. V Asijských zemích bude snímek asi daleko více pochopen. U nás tak leda zlatý střed.(24.9.2014)