Oko za oko

눈에는 눈 이에는 이

Eye for an Eye

Thriller / Krimi

Jižní Korea, 2008, 101 min

Lehce výstřední geniální detektiv a jeho policejní tým versus partička mazaných podfukářů na kurzu za pomstou. Brilantní lupičské plány zde jen rámují hru "tygra a psa", která v chytrém scénáři směřuje do nevyhnutelného "konfrontačně-smířlivého" finále. Ještěže stojí spíš na kriminalistické práci, s akcí (resp. pár akčními honičkami) si režisér zrovna netyká. Lepší 3*.(22.1.2018)

Velice solidní snímek se sympatickým tématem a nadhledem, kde vše je jak má být. Jen škoda že asijských snímků podobného ražení není více, respektive že se tak často neprosadí mimo Asii. Snímek rozhodně baví, i když místama není úplně přehledný....ale to je jen díky stylu vyprávění, který je ale na druhou stranu netuctový a účel skvěle plnící, takže proč ne. Herecké výkony i zpracování jsou velmi fajn, prostě jasných 85%(1.12.2008)

Krimi-thriller s dobrým potenciálem, který doplácí hlavně na svou nepřehlednost. Obvzláště pro evropany, kteří nejsou asiaty schopni zcela dobře rozlišovat, je začátek spíše tápáním v ději a teprve po půlce se vše rozběhne v jasných kolejích. Jenže to už je divák tak trochu negativně naladěn, takže ani dobře zahrané hlavní postavy, ani dobrý závěr z toho už nadprůměrný film neudělají.(15.3.2011)

Trochu to na mě působilo jako detektivka na pondělní večer. Nebylo to nejhorší, zápletka je vcelku zajímavá. Na Korejský film je to dobré. Jen jsem se ztrácel v postavách, protože jsem měl problém je poznávat:))) kdo je kdo a ke komu vlastně patří. Policejní kapitán, který řeší 7000 případu ročně je hold kanon!!! Žádná sláva to není, ale zabít tím jedno odpoledne v práci nebylo naškodu!(5.2.2011)

Slusny thriller v nekterych aspektech pripominajici... no treba Mannuv Nelitostny souboj (ale nasli by se odkazy vzdalene pripominajici i jine zanrove klasiky ). I kdyz s Heat se tento film modelove mimochodem velmi vkusne i usmevne rozchazi. Rezije nenechala nic nahode a do hlavnich roli obsadila hned dva opravdu hereckym charizmatem nabite matadory (Han Seok-Kyu a Cha Seung-wo). Prvni jmenovany zvlada roli sarkastickeho a neprijemneho policejniho sefika opravdu bravurne. Prijemnych 100 minut, ktere podle meho nemohou urazit.(7.10.2008)