ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 30.4.1979, pôvodný televízny film (13.4.2012)(13.4.2012)

Ťapáková poetika v romantických či baladických scénach je známa a kvalitná aj v tomto filme, horšie je to s vykreslením zlých sociálnych pomerov, ktoré mi pripadali veľmi vágne. Herecký ansámbl je kvalitný a mnohé zachraňuje.(11.10.2018)

Vasaryova a Strniskova mi nikdy extra nevadili ..... a scenar mal cosi do seba. 60 %(7.11.2013)

štyri hviezdičky už len preto,že sa tento film natáčal neďaleko "našej" chalupy.:)(26.8.2008)

Takový slabší televizní film mistra Ťapáka. Děj se odehrává pár roků před 2. světovou válkou, moc mě ale příběh nesedl dohromady. Připadá mě strašně rychlej a ne moc uvěřitelnej, zkrátka takový nemastný, neslaný, divný. Hlavně příchod Dočolomanského na Pustý dvůr, kde zůstala Vašáryová sama (rodiče odešli na jarmark) a hned se s ním vyspala a téže noci spolu odešli k sestře Dočolomanského do města, mě připadl hodně divoký a nemožný. Pak už se příběh přesunul do města a přestal mít tu správnou atmosféru, která panovala na Pustém dvoře. Ale líbilo se mě vykreslení doby, kdy lidé kvůli společenské krizi odcházeli za prací do Ameriky, to bylo podáno pěkně. Hned se mi vybavili obě verze filmu Hordubalové, první z roku 1937 od Martina Friče a druhý z roku 1979 od Jaroslava Balíka, které přesně popisují onu dobu odchodů a návratů z Ameriky. U Pustého dvora musím přidat hvězdičku navíc za perfektní hudbu "slovenského Zdeňka Lišky" - Svetozára Stračiny. Oni dva jako by si hudebně z oka vypadli, jen ten Stračina přidáva do své hudby trochu více toho potřebného slovenského folkloru.(23.2.2011)

• - Natáčanie snímky prebiehalo v Bratislave, Banskej Štiavnici, Lentvore, Kalinke a v Plaveckom Podhradí. (dyfur)