• Ronaldo79

Úvodní investigativní třetina působí velmi zajímavě a dodává snímku autentičnost, druhá třetina evokující strašidelnou atmosféru prvního dílu sice nepřináší nic nového, ale připravuje diváka na možný nevšední konec, který se nakonec... za chybu považuji zjevení Lance Prestona z původního dílu, od tohoto okamžiku flm spadá do vlastní, nevím, jestli chtěné sebeparodie, protože atmoška ztrácí své kouzlo, no, celkově to jde o několik stupňů dolů. Nebýt té hloupé a přestřelené poslední třetiny, mohlo to trumfnout i první díl. 4/10*(10.5.2013)

• Kryton

Už by(ch) měl (někdo) módu handy-cam-třesaček zastavit! Tento mix, který míchá Záhadu Blair Witch, Saw, Paranormal Activy a všelijaké Activity absolutně nefunguje. Efekty, herecké výkony, střih, kamera.....vlastně vše je totálně špatně. Narozdíl od ASYLUM se tady člověk ani nebaví. Příliš se to tváří vážně. Za chvíli se natočí horor i na baby-cam a bude to opravdu k pos*ání plenek.(26.11.2012)

Hlavným kameňom úrazu je v tomto prípade námet. Z niečim podobným prišiel už oveľa skôr nie veľmi vydarený BLAIR WITCH 2. A už vtedy to bolo riadne pritiahnuté za vlasy. GRAVE ENCOUNTERS 2 sa chcú vydať epickejším smerom, ale pôsobí to nakoniec trápne a rovnako aj ľakačky nie sú z rodu tých najúčinnejších. Takže mierny prepad.(16.7.2013)

• Avathar

„NEBOL TO LEN FILM,“ alebo DEATH AWAITS podruhé. Čakal som, že to bude horšie ako jednotka (ktorá sa mi veľmi páčila), ale aj tak som dosť sklamaný a rozčarovaný. Problém prvý: expozícia. Až neúmerne dlhá. Obyčajne mi to pri tomto type filmov nevadí, ale toto bolo fakt príliš rozťahané. Pozerať sa na dementov ako sa ožierajú, fuckujú a natáčajú si nejaké svoje filmíky ma teda fakt nebaví. Problém druhý: postavy. Televízny štáb v jednotke mi bol omnoho sympatickejší, než banda týchto kreténskych teens. Všetky postavy sú tu totálne vygumované (i keď holky sú aspoň pekné) a obzvlášť pri pánovi hlavnom hrdinovi, ktorý si počas celého filmu vystačí s jedným autistickým fejsom (hej, aj keď okolo vystrájajú ektoplazmy a umierajú mu kamoši) som sa modlil, aby sa objavil doktor Friedkin s kladivkom a vykonal lobotómiu, páč chlapec to evidentne potreboval. Herci hrajú mizerne a neveril som im ani žmurknutie očami. Problém tretí: nápady. Mám pocit, akoby tvorcovia vyhádzali na stôl všetky tromfy už v jednotke. Väčšina nápadov je teda buď zrecyklovaná (vyvolávanie duchov, rozhadzovanie stolov, vylamovanie dverí, slepé chodby), rozpačitá (duchovia manipulujúci s kamerami) alebo rovno blbá (červené dvere a spôsob akým sa dostať z budovy, záver so stenou). Problém štvrtý: nadväznosť na prvý diel. Tu narážam hlavne na jeden fakt a síce – objavenie sa starého známeho (Seana/Lancea) z jednotky. Na jednej strane ma to potešilo. Na strane druhej... Robertson dosť prehráva, vyzerá ako pojašený klaun skrížený s Tarzanom a celkovo vôbec nepôsobí ako duševne narušený, skôr ako taký poskakujúci debilko, ktorý občas zožere nejakú tú krysu. Keď sa toto všetko spojí, vznikne z toho podivný zlepenec, ktorý pôsobí preplácane, nabubrelo a občas silno fraškoidne. Atmosféra sem tam funguje, prostredie je stále dostatočne pochmúrne, recyklované nápady sú ešte jakž-takž funkčné, plus jeden príjemný nápad (keď sa vám zdá, že sa hrdinovia dostali z najhoršieho, ale...). To celé zavŕšené dosť podivným koncom, ktorý je asi taký ako celý film: nemastný, neslaný. Škoda. Entuziazmus tvorcov sa niekam stratil a GRAVE ENCOUNTERS 2 tak pôsobí len ako povinný sequelový dojazd. Nebolí to, nie je to vyložene odpad, občas sa mihne fajn nápad, alebo zapracuje „handy-cam“ atmosféra, ale inak vlažné a bez chuti. 2,5*(21.10.2012)

• -bad-mad-wolf-

Dobře. Tvůrci se rozhodli (podobně jako v případě Záhady Blair Witch), že postavy v pokračování nebudou k prvnímu dílu přistupovat jako k předchozímu dění, nýbrž stejně jako divák - i v jejich realitě byl všechno pouhý film. Díky tomu sledujeme jakéhosi teenagera, který si vyhoní u porna a pak si začne myslet, že Grave Encounters pouhým filmem nebyl. Začne obrážet retardované matky zmizelých tvůrců jedničky i akčně tajnůstkařící (přijď tam a buď tam přesně, protože tohle je kolosálně superepická událost, kterou se nesmí nikdo dozvědět, proto nás napadl ten geniální tah s filmem!) producenty a když je definitivně přesvědčen, že je Grave Encounters skutečný, napadne ho ta nejlepší možná myšlenka: Pojedeme tam a budeme taky natáčet! A to i přesto, že v předchozím videu všichni chcípli a z budovy, v níž se všechno odehrává, se nejde dostat ven! Parta dementů krátce poté vážně sbalí haldu kamer, cestou málem přejedou sekuriťáka a bez váhání vlezou do jámy lvové, načež začnou halekat: "Wow, to je vážně vono! Tady se to všechno stalo, no to je nářez!" Někde tady pravděpodobně tvůrcům došlo, že natáčí opravdu neskutečně debilní film, takže se okamžitě vykašlali na veškeré pokusy o napětí a vypustili na plátno okoukané digitální bubáky. Parta dementů změní své halekání na pokřiky typu "Všichni tady chcípneme! Já se tak bojím!" a na chvíli začne hrozit, že se z přívalu hrůzostrašnosti vážně poděláte, protože pokud jste před filmem nevypili alespoň deset piv a flašku becherovky, váš mozek příval imbecility patrně nevydrží. Sranda se začne ubírat jiným směrem, když parta dementů najde přeživšího z jedničky. Podíváme se na povinnou scénu s papáním krysy a pak se dozvíme, že k desetiletému přežití v budově digitálních strašidel stačí plánek a větrací šachta. Když konečně většina přítomných dementů zařve, dozvíme se, že bubáci chtěli jen propagační video, aby nalákali další party dementů, které budou přejíždět sekuriťáky a lézt do opuštěných cvokhausů. Ach jo. Nejhorší je, že i formálně je Grave Enfuckers 2 strašlivě zvoraný film: Je neuvěřitelně špatně sestříhaný, díky čemuž se divák chvílemi ztrácí v kontinuitě jednotlivých scén. Má špatné triky, kvůli čemuž "nejstrašidelnější" bubák vypadá jako Shavo Odadjian s digitálním anusem místo ksichtu. Děj je směšný, afektovaný, zkratovitý a zoufale nelogický. Herci jsou jednoznačně strašní - ústřední postava se permanentně tváří jako zhrzené emíčko a když se jeho kolega rozhodne natočit svou závěť, film jsem vypnul a z milosti dokoukal až o hodinu později. Nejhorší na celém projektu je, že postrádá jakékoliv ospravedlnění pro svou existenci; celou dobu se divák zoufale ptá, proč celý tenhle balast vznikl. Jeho vztah s (rovněž velice špatnou) jedničkou je tragický, nemá ambice pro vlastní mytologii, často zesměšňuje sebe i diváka a stejně často vypadá jako nezdařilý a nedokončený pokus, který na poslední chvíli v záchvatu bezradnosti někdo uvolnil do distribuce. Křečovitá recyklace použitého se snoubí se špatně zakrývanou neschopností najít atraktivní nové, každá druhá scéna působí jako něco, co chtěl mít rejža co nejrychleji vyškrtnuté ze seznamu a už to nikdy nevidět. Zatímco jednička ještě lehounké náznaky strachu způsobit dovedla, dvojka je dokonale bezzubá - nebo je snad v pořádku, pokud u hororu, který sleduju o samotě ve tři hodiny v noci, několikrát vyprsknu smíchy a během hodinového přerušení na netu googlím rozhovory s tvůrci, zda se nechtěli pouze vysmát předchozímu filmu? Achich ouvej...(28.10.2012)

• - Ve filmu se objevují záběru z prvního dílu. (konvax)

• - Na začátku filmu Alex (Roger Harmon) řekne, že vidí fotky z mládí Seana Rogersona. Správně ale měl říct fotky Lance Prestona, kterého Sean Rogerson ztvárnil. (J*A*M*A*L)

• - Sean Rogerson mal vo filme poškodené oko, avšak na konci filmu bolo jeho oko úplne zdravé. (metal.storm)