Kouzelníci z Waverly (TV seriál)

Wizards of Waverly Place

Kúzelníci z Waverly

Komedie / Rodinný

USA, 2007–2011, 42 h 12 min (Minutáž: 22–51 min)

Selena Gomez, David Henrie, Jake T. Austin, Jennifer Stone, Maria Canals-Barrera, David DeLuise, Ian Abercrombie, Octavia Spencer, Lucy Hale, Paulie Litt, Eric Allan Kramer, Adam Gregory, Kristen Caldwell, Taylor Negron, Tiffany Thornton, Josh Sussman, Bonnie Burroughs, Kevin M. Horton, Jeff Garlin, Skyler Samuels, Yara Shahidi, Sarah Lilly, Chelsea Kane, Gilland Jones, Renna Nightingale, Christa B. Allen, Jordan-Claire Green, Sarah Ramos, Bailee Madison, Hayley Kiyoko, Gregg Sulkin, Adam Carolla, Willie Garson, Ted McGinley, Wendi McLendon-Covey, Travis Caldwell, Kara Taitz, Phill Lewis, Cole Sprouse, Dylan Sprouse, Diane Delano, RJ Smith-Tillman, McKaley Miller, John Ross Bowie, China Anne McClain, Austin Butler, Joseph Porter, Jonathan Kite, Chloe Dykstra, Dallas Lovato, Holly Weber, Kate Flannery, Nick Roux, Amir Talai, Katie Savoy, Jack Plotnick, Michelle N. Carter, Christopher Neiman, Gregg Binkley, Giovanni V. Giusti, Anne Ramsay, Jim Wise, Devin McGinn, Jackie Evancho, Frank Pacheco, David Copperfield, Valente Rodriguez, Moises Arias, J. Evan Bonifant, Julie Brown, Danielle Bisutti, Robin Riker, Natalie Alyn Lind, Bridgit Mendler, Gabrielle Dennis, Joey Diaz, Perry Mattfeld, Josh Abraham Webber, Samantha Boscarino, Christopher Douglas Reed, Daryl Crittenden, Linsey Godfrey, Eric Zuckerman, Al Madrigal, Melise, Shane Harper, Kelsey Sanders, Laura Ashley Samuels, Lauren Benz Phillips, Keith Allan, Cindy Crawford, Belita Moreno, Rose Abdoo, Imani Hakim, Grant Alan Ouzts, Pat Finn, Adam Irigoyen, Noah Munck, Kristi Lauren, James Urbaniak, Fred Stoller, Melissa Barker, Zack Shada, Ralph P. Martin, Frank Maharajh, Kari Wahlgren, JD Cullum, Maurice Godin, Malana Lea, David Barrera, Maurice G. Smith, Rachel Cannon, James Giordano, Brendan Bradley, John O'Hurley, John J. York, Aaron Hendry, Gary Owens, Casey Deidrick, Gavin Houston, Christine Barger, Regan Burns, Jo Anne Worley, Bonnie Hellman, Nicole J. Butler, Steve Monroe, Brian Kubach, Daryl Sabara, Robert Berlinger, Daniel Benson, Curtis Armstrong, Candace Brown, Veronica Sixtos, Monica Lee Gradischek, Julia Duffy, Sara Paxton, Adam Bay, Jenica Bergere, Brian Flaccus

Perry M. Rein

Scénografie:

Michael Hynes, Glenda Rovello

Ne, není to převratný a geniální seriál, zvláštní efekty jsou tam přímo k pláči (někdy k smíchu) a maskérky se taky zrovna moc nepředřou. ALE, je to Disney seriál a nedá se to brát vážně a nedá se to zařazovat mezi filmy o kouzelníkách jako je třeba Harry Potter. Pro mě byl hlavní důvod, že jsem se na to dívala David Henrie, Selena Gomez a hlavně to, že jsem potřebovala seriál, kde prostě ač na malou chvíli přestanu přemýšlet, kde budou stupidní zápletky a kde se pobavim. A všechno tohle to splnilo, nebyl snad ani jeden díl abych se nezasmála (a ano, mnohdy nad tím, jak to bylo absurdní), prostě jakmile do toho někdo jde s velkým očekáváním, jaká to bude bomba a čeká od toho něco sofistikovanýho, ať se nedívá na Disney channel. Jediné co mě tam ze začátku vadilo, byly postavy, protože kromě Justina a Alex mi tam všichni strašně lezli na nervy, na většinu jsem si teda pak zvykla a některý jsem si docela oblíbila. Já tomu klidně dám 4* a nestydim se přiznat, že mi Russovi budou chybět.(13.1.2012)

• Fantasy

Kouzla+líná holka=problémy. V případě Alex to platí dvojnásobně, páč používá magii k usnadnění svých povinností, vyřešení problémů s klukama, nebo zpříjemnění nudeného dne. Naneštěstí se ne vždy vše podaří na výbornou a tak musí zasáhnout mladší bratr ňouma, starší bratr chytrolín a otec, dnes již nekouzelník. Problém se jakž takž podaří zamaskovat a Alex dostane zaracha. Až na ty kouzla je to obyčejný popis života teenagerů. Role Alex je Seleně Gomez šitá na tělo, sedne jí a vyloženě se v ní baví, proč taky ne? Alex je pěkná potvora, ale zároveň neváhá pomoci, když vidí, že se někdo trápí. Justin je její pravý opak. Chytrý, trpělivý, sečtělý a Henrie jej přesně tak hraje. Ostatní postavy jim sekundují a snaží se s nimi udržet tempo. Děj není nic moc, v podstatě se všechno točí kolem nešikovnosti Alex, soutěži o kouzelníka rodiny a problémů s klukama. I přesto dávám dvě hvězdy. Oddechovka (občas s přestřelenými) vtipy plní svůj účel -> nic od toho nečekáte a taky nic nedostanete. (Možná kromě občasného záchvatu smíchu.) (hodnoceno po shlédnutí několika dílů, pravděpodobně z každé série)(24.1.2015)

• Radyo

Walt Disney se musí obracet v hrobě jako vrtule, jestli vidí, co vše se dnes pod jeho jménem objevuje na televizních obrazovkách. Na druhou stranu - kdyby to ty děcka nesledovaly, tak by to asi nikdo netočil... A rodiče velmi často nemají ani páru o úrovni těch "sqjelých" seriálů a pokud snad páru mají, tak je jim to fuk, anebo to dětem tiše trpí. No, snad se to na odrůstající generaci nepodepíše moc zásadně...(5.4.2012)

• Holusacek

Rok 2008: V podstatě dobrá zábava,když není co dělat tak zapnu Disney Chanel a právě to je v programu tak se na seriál dívám a bavím se dobře.=65% Rok 2010:Když už se dívám na něco na Disney Chanel ( a to už jen výjimečně ) a je po reklamě Kouzelníci z Waverly,raději to vypnu-nuda. = 15 % Celkově průměr se slabými efekty dobrou první řadou a trapnou poslední řadou.=50% za efekty hvězda dolů.(19.6.2011)

Bože já se u tohohle seriálu úžasně bavím. A vy co dáváte špatné hodnocení se nemůžete divit, že se vám to nelíbí, když je to točené hlavně pro dětské oči. Děti se na Disney Channel dívají rádi, protože jsou tam seriály a pohádky přesně pro ně. Když už jste z téhle kategorie vyrostli se ku*va nedivte, že se vám to nelíbí a radši se zdržujte komentářů. :D Díky Maxovi jsou díly i výborně vtipné. 5* jak pro všechny herce tak i za některé z vás co namáte rozum :D :D.(25.7.2012)

• - Ve 107. epizodě s názvem "Tancem zpátky časem" vejde Harper (Jennifer Stone) do kouzelnické skrýše a říká rodině Russoových, že se dohodli s Alex (Selena Gomez), že u nich může bydlet do maturity. Přitom Harper spolu s Alex odmaturovaly už v 99. epizodě a ve 103. epizodě se s Alex přestěhovaly. (Rose.Doesnow)

• - Některé názvy kouzel byly složené ze jmen producentů. Například „Murrieta Animata“ je vytvořeno ze jména jednoho z producentů Petera Murrieta. (Elbarto08)

• - Původně se seriál měl jmenovat Úžasní Hanniganové, poté byl název změněn na Úžasní O'Malleyovi, následně na Kouzelníci z Waverly Place/em>, poté na Disneyho kouzelníci, načež se vrátili ke stávajícímu názvu. (Elbarto08)