Polibte nevěstu

Kiss the Bride

Pobozkajte nevestu

Komedie / Romantický

USA, 2007, 95 min

Ale jo. Lepší než všechny ty přeromantizované sračky o tom, jak láska vítězí a svatba je ten nejdůležitější den života a nejlepší důkaz lásky - není, ani nejdůležitějším dnem, ani nejlepším důkazem..... S Coxem nemám žádné zkušenosti, snad proto mě závěr filmu mile překvapil a jak už tady někdo zmínil, jako velký klad vidím to, že postavy fakt neřeší, jestli jsou buzny nebo heterouši, takže ten film o tomhle zase až tak moc není. A Tori? No, v Beverly Hills mě její role ultranaivní idealistky vždycky strašně srala, ve Scary movie 2 mě naopak strašně bavila, tady je to takový lehký nadprůměr (navzdory faktu, že prostě pořád vypadá, jako by byla celá uměle odlitá z plastu). Měl-li bych si vybrat mezi Polibte nevěstu a Svatbou mého nejlepšího přítele, tak volím Polibte nevěstu, Svatba mi připadala mnohem přeslazenější.(28.1.2009)

• Stanislaus

V rámci komedií s LGBT tematikou je film Polibte nevěstu dosti podprůměrným, klišé zavánějícím a příběhově velice banálním zástupcem, ve kterém si Tori Spelling zopakovala podobnou roli jako ve snímku Trick z roku 1999 (který byl o dost lepší). Bylo zde pár vtipných momentů, ale zbytek byla stará známá a dosti ohraná pohádka. Zkrátka film, který vyniká tím, jak je jednoduchý a trpí přítomností nevýrazných herců a tuctového příběhu.(6.6.2013)

Samotný příběh mi připadá zajímavější než jeho předloha. Každopádně se v něm vyskytuje větší množství sympatických postav než ve Svatbě mého nejlepšího přítele, ale zase chybí herec formátu Ruperta Everetta. (I když na Philippa Karnera se taky dobře kouká.) Na druhou stranu role Tori Spellingové je daleko lepší než role Cameron Diaz, i když bych obě "herečky" nahradila úplně jinými. Při opakovaném zhlédnutí filmu jsem se během první poloviny přikláněla ke čtyřem hvězdičkám, ale školometské řeči poslední třetiny filmu mě donutily jít s hodnocením zas dolů. Tímhle nešvarem trpí bohužel většina amerických filmů, když se snaží zpracovat malinko netradiční téma. Spíš televizní film než příběh pro kina.(14.2.2008)

Od pana režiséra jsem kdysi zhlédla jeho prvotinu Latter Days, která je romantickým dramatem o vztahu dvou kluků, z nichž každý zapadá do zcela jiného "světa." Film Polibte nevěstu zase oproti tomu směřuje zcela jiným směrem. Odlehčená romantická komedie o setkání dvou přátel z dětství, z nichž jeden stále miluje toho druhého. Nebo vlastně oba navzájem:) Vcelku vkusné prolínání komediálních prvků s těmi, mnohdy až kýčovitě dramatickými. Občas se do kotle přihodí nějaká ta vulgarita, ale jinak je to mile vtipné a romanticky hezké. Zasmála jsem se, herci byli sympatičtí a celkově se mi na to hezky dívalo. Pobavila mě scénka s dvěma kamarády, kdy postupně po sobě přišli za hlavním hrdinou a se slovy: "Hele, dokážeš udržet tajemství? Jednou na táboře..." Jeden na druhého odhalili skrývaný "čin", jehož se kdysi společně dopustili. Velmi líbivé:)(15.1.2012)

Ideální po kapce alkoholu a pro fanoušky Tori Spelling. Jste-li vychován jako Mormon, tak psát a režírovat snímky jako Latter Days (2003, scénář i režie) nebo právě Kiss the Bride (2007, režie) je jistě větší odvaz než Coxovo asi nejznámější dílko, pseudorodinné drama Home Sweet Alabama (2002, r. Andy Tennant). A tak na vás z Kiss the Bride kromě dokonale umělohmotné Tori Spelling (do které jsem se zamiloval už během filmu, v němž vystupuje jako vagón metra - Trick, 1999) kouká díky Coxově přístupu ještě sympatický odstup a nadhled, bez nichž by celý příběh - v gay/bi podání sice originální, ale jinak stokrát provařený - působil jako tuctová skoro komedie, co příliš tlačí na pilu. Ale tou Kiss the Bride není, a to je osvěžující. Kdo chce řachandu s gayi v hlavní roli, ať si raději dá třeba časem prověřenou Mambo Italiano (2003). Nicméně: na začátku filmu jsem chtěl Kiss the Bride dát tak dvě hvězdy (štvali mě vysvalení herci, co nehrajou), pak jednu (hrůzostrašná hudba), pak čtyři (ano, Tori, nemůžu za to), ale nakonec jsou to tři. Herci se rozehráli, na hudbu si člověk zvykne, dobře se při tom večeří a má to čekaný/nečekaný happy end.(25.1.2009)