Prázdniny za všechny prachy

Kúzlo Vianoc

Prázdniny za všetky prachy

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 98 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $7,503,736Tržby Celosvetovo $7,519,490Tržby za predaj DVD v USA $1,578,770 //počet predaných kusov 78,978(2.1.2010)

Není nad úžasné a klidné oslavy Vánoc v rodinném kruhu, kdy mír a láska dýchá z každého člena rodiny. Na to si ale v tomto filmu nechte zajít chuť, neboť rodinná vánoční sešlost je zde katalizátorem celého děje a od ní se odvíjí téměř vše, čeho je divák během filmu svědkem. Matka se chce rozvést s otcem, jeden syn se zrovna vrátil z války v Iráku a chce tam jet znovu, další syn by chtěl dítě, ale jeho manželka je proti, a jediná dcera je neúspěšnou herečkou v Hollywoodu. Když se všechny problémy začnou řešit u jednoho stolu, může z toho vzejít vcelku zajímavá podívaná, ale naštěstí to není tak katastrofické, aby se to nedalo všechno rozumně vyřešit. Film mě dokázal zaujmout nejen dějem samotným, který byl sám o sobě docela zajímavý, ale dokázal zaujmout i hereckými výkony, které byly docela vzácně vyrovnané, a dokázal zaujmout i vánoční atmosférou, která byla ve filmu rozhodně zaznamenatelná, a která dokázala mě jako milovníka vánočních filmů hodně potěšit. Bohužel se však obávám, že film se časem zařadí v mých vzpomínkách mezi ty tuctovější a snadno zapomenutelné vánoční filmy, a to je důvod, proč mu uděluji pouze lepší tři hvězdy, a nikoliv vyšší hodnocení.(9.1.2013)

Normální vánoční dramedy, která neurazí ani nepřekvapí. Hvězdné obsazení ale potěší a vynaradí plytkou zápletku o rozkládající se rodince z amerického předměstí. Kdyby ten konec nebyl tak happy, tak bych byla ještě spokojenější.(7.10.2009)

• ARI50

Hodně zajímavá rodina, celkem nebylo nouze o vtip a příběh byl zajímavý ale víc dát nemužu, herci hodně v klidu.(17.12.2018)

• metal.storm

O tomto sú moje vianoce už asi piaty rok. Vždy si narobím obrovskú zbierku tohto typu rodinných filmov a začnem. A vačšina z nich je naozaj podpriemerná, ale aj tak mi v tieto dni robia radosť. V mojom prípade celú tradíciu zabijem filmom Bad Santa a obdobie podpriemerného rozmaru pre mňa končí. Ale aj tak sa presne tento podpriemer v tieto dni pozerať oplatí...(22.12.2018)

10. 02. 2013 (45.); vánoční svátky amerických Portorikánců(11.2.2013)

• peetriss

Vánoční dramedie z prostředí portorikánské rodiny je dobře obsazená, řemeslně není na tom zle, happy end je u vánočního filmu povinností, emoce (příjemné i nepříjemné) taktéž. Ale bohužel mě ne a ne chytit za srdce a vtáhnout... Možná na tom ostatní budou jinak.(26.12.2018)

Říká se, že alespoň na vánoce by měla být rodina pohromadě a na to v podstatě poukazuje tento snímek, který vypráví příběh jedné takové rodiny, u které má divák možnost shlédnout osudy jednotlivců a jejich starosti a plány do budoucna. Rodina se tak hádá skrz kdejakou maličkost a naopak se i podporují. Jednotlivci řeší své problémy své i ostatních. Inu, rodinná idylka dle daného gusta v této podobě odehrávající se v kolem vánoc. Příběh má v sobě určitou energii a upřímnost, což některé scény dělá nemálo realističtější. Jinak se jedná jen o další odpočinkový rodinný v podstatě vánoční snímek s jemným humorem a pocitem věrohodnosti. Na televizi dostačující, ale jinak zase neočekávat kdejakou pecku. Nenáročný film pro nenáročný odpočinek. A to by mohlo být dostačující.(16.12.2018)

Prijemny rodinny film s vianocnou tematikou.(27.12.2012)

Lepšie ako ostatné vianočné gebuzinky.... ale na Vianoce, len happy end... :)(26.12.2011)

Úplně obyčejně hezkej film.(21.12.2019)