Geu namjaui chaek 198 jjok

• Jižní Korea 그 남자의 책 198쪽 (více)
všechny plakáty

Jednoho dne uvidí knihovnice Eun-Soo Jun-Ohna, trhajícího stránky z knih a nařkne ho z vandalismu. Brzy však zjistí, že za jeho činy se skrývá velmi komplikovaný příběh a sama se mu bude snažit pomoc najít skrytou zprávu ze strany 198. (Lama.Lama)

May

Film tahnouci se od niceho k nicemu, kteremu i pres naprosto prosty pribeh chybi jakakoliv uveritelnost a sympatie k hlavnim hrdinum. Prvni film tohoto rezisera, ktery me vylozene zklamal a mela jsem problem ho dokoukat az do konce. 5/10 ()

sniper18

Je to nadpriemerná romanticky ladená dráma. Má pomerne dobrý príbeh o mladej knihovníčke, ktorá počas práce prichytí muža pri poškodzovaní kníh, čo len tak nenechá, ale časom predsa len zisťuje, že sa nejedná o žiadneho vandala, ale sklamaného muža, ktorý hľadá svoju stratenú lásku a tá mu mala zanechať odkaz v jednej z kníh. A tak sa mu knihovníčka rozhodne pomôcť, spoločne začnú zisťovať pravdu, ale aj medzi nimi predsa len vzniká nejaké puto. Spracovanie nie je zlé, ale dalo sa to podať aj omnoho lepšie. Ešte spočiatku som mal z toho výborné pocity, skvelá hlavná hrdinka, veľmi dobrá atmosféra, ktorá si ma v tomto žánri vždy získa, keďže tomu dodáva taký príjemný pocit ľahkosti a k tomu ten zaujímavý romantický motív ohľadom hľadania správy v knihe. Ale po tej úvodnej tretine som už cítil, že z tohto nič výnimočné nebude, síce stále sa na to dá bez problémov pozerať, za čo môže práve hlavná hrdinka a tá atmosféra, ktoré našťastie nesklamú po celý čas, ale predsa len to pátranie po pravde je až príliš obyčajné, takmer bez nápadu, chýba akákoľvek zapamätaniahodná scéna a navyše aj predvídateľné. A ešte k tomu tu vlastne ani tá romantika moc nefunguje, keďže hlavné duo funguje skôr na priateľskom štýle, takže nejaký vývoj ich vzťahu tu nemá väčší priestor a venuje sa to hlavne tomu obyčajnému pátraniu. Herecké obsadenie je na tom dobre, hlavná hrdinka mi sadla viac, než dobre, jej nový priateľ sa jej síce nemôže rovnať, ale tiež nesklame a okrem nich už vlastne nikto nemá viac priestoru. S Réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, síce režisér už predviedol aj lepšie výkony, ale predsa len vizuálna stránka mi príde ideálna a k tomu moja obľúbená atmosféra, toto mi sadlo. Heartbreak library je taký malý príjemný film, ale predsa len som od filmu tohto režiséra čakal viac. Všetky jeho predchádzajúce filmy sú o triedu lepšie. 62% ()

Sysel_CZ

Hezký, milý, pomalý příběh, který získává nezanedbatelný kridit právě oním neuspěchaným přístupem k látce. Bohužel pro mě tu byla od začátku ta droboulinká vada na kráse, a sice, že i když předem tušíte, jak to proběhne a skončí, přesto vás prakticky povinně musí zklamat onen korejský přístup, kdy se vše dořeší jediným, až příliš zjednodušeným momentem. I přes to jde určitě o to příjemnější z novokorejské romantiky. ()