1724 gibangnandongsageon

• Jižní Korea 1724 기방난동사건 (více)
všechny plakáty

sniper18

Je to celkom dobrá akčná historická komédia. Má pomerne dobrý príbeh o obyčajnom bitkárovi, ktorý dostane príležitosť postaviť sa schopnému šéfovi miestneho gangu a na veľké prekvapenie všetkých sa mu ho podarí poraziť a šéf upadne do bezvedomia. Tým si hneď získa rešpekt v okolí a stane sa plnohodnotným šéfom gangu porazeného, ale aj tak najviac túži po krásnej kurtizáne, ktorá nanešťastie patrí krutému šéfovi najsilnejšieho gangu. A tak sa v tomto prostredí plnom gangsterov dostáva do mnohých problémov. Spracovanie je celkom slušné, síce ešte spočiatku som moc nevedel, čo si mám o tom myslieť a rovnako ani hlavný hrdina mi neprišiel práve najideálnejší, ale keď sa po tej rozbehovej štvrťhodine začne hlavný dej, už som sa na to správne naladil a začalo ma to baviť. Dej očakávane ničím neprekvapí, je to prakticky taká štandardná gangsterka s mnohými tradičnými prvkami, len tentoraz v historickom období, pričom sa to ešte väčšinu času nesie v úplne odľahčenej atmosfére, ale aj vďaka tomu sa na to dobre pozerá a až na ten trochu rozporuplný úvod ma to už bavilo po celý čas. Čiastočným sklamaním sú skôr jednotlivé žánre, akcia je zámerne prestrelená, takže o nejakých zaujímavých drsných súbojoch sa tu moc hovoriť nedá, ale aj táto štylizácia má niečo do seba. O romantiku tu vôbec nejde, pričom celkovo mi moc nesadlo, ako je tu podaný vzťah medzi hlavným hrdinom a kurtizánou a síce humor, prípadne dramatické momenty sú celkom slušné, ale mal som pocit, že sa to úplne nedotiahlo, takže buď to malo byť vtipnejšie, alebo ešte dramatickejšie. S hereckým obsadením som celkom spokojný, jedine Lee Jung-Jae v hlavnej úlohe mi moc nesedel, síce je to dobrý herec, ale v serióznych úlohách a síce ani tu nie je zlý zlý, predsa len sa tu moc nehodil. Ale vynahradzujú to dobré vedľajšie postavy, hlavne veľmi sympatická Kim Ok-Vin ako kurtizána, najlepší priateľ hlavného hrdinu alebo slušný hlavný záporák. Réžia a technická stránka určite mohli byť ešte o niečo lepšie, ale aj toto prevedenie sa mi celkom páčilo, slušná vizuálna stránka, dobré kulisy a aj tá odľahčená atmosféra. Takže keby boli lepšie zvládnuté tie jednotlivé žánre, určite by som dal lepšie hodnotenie, ale aj takto som sa bavil a kľudne si to ešte pozriem. 66% ()