poster

Sunjeong manhwa

 • Jižní Korea

  순정만화

 • Velká Británie

  Hello, Schoolgirl

Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2008, 113 min

Režie:

Jang-ha Ryoo

Předloha:

Pool Kang (komiks)
 • poz3n
  ***

  Další asijské zklamání za poslední dobu? Hello, Schoolgirl není špatný, je dobře natočený. Bohužel mi ale nenabídl nic, co by se mě nějak emočně dotklo. Postavy jsou sami o sobě sympatické, ale jako páry mi nefungují a ve své podstatě nevím, co chce film sdělit. Vývoj vztahů jakoby šel odnikud nikam, přičemž nedošlo ani k nějakému poučení postav. Buď jsem již většinu korejských skvostů viděl, nebo, a v to doufám, na mě ještě nějaké čekají. Naneštěstí poslední dobou se ke mně dostávají spíše ty průměrné. 6/10(14.6.2013)

 • bloodvomit
  ***

  Hmm, podle hodnocení tady sem čekal, že to bude pecka. Bohužel jsem byl docela sklamanej. Je to příběh čistě jen o lásce a na poměry Jihokorejců je to málo dramatický. Příběh plyne vlažnym tempem a i když jsme to ze zvědavosti dokoukali opravdu docela slabota. Jinak vizuálně poutavé, obrazy jsou pěkně zpracované a film působí kompaktně, za to 3 hvězdy.(5.6.2009)

 • neoBlast
  ***

  Na mě působila tato romance spíše mimózně rozervaně. Odkazy na moji modlu My Sassy Girl jsou evidentní, ale narozdíl od této korejské klasiky nedostaneme pointu hodnou zapomenutí logických lapsů z průběhu stopáže, ani diváka plně odzbrojující hrdiny, ale spoustu nedořečených scénáristických uliček. Herci jsou sympatičtí, herečky krásné, ale ta příjemná lehkost, tak vlastní korejským rom-kom o pár let starším, je pryč. Je zde přetavena v nepříjemnou křeč, až snad nucený gimmick. Já na to neskočil. Ale můžete to zkusit. 60 %(2.8.2012)

 • eye candy
  ***

  Co naplat korejci romantiku prostě umí. Především dokáží skvěle balancovat na hranici kýče a roztomilé naivity a těmi nejjemnějšími tóny stimulovat diváka až zjihne jak zaláskovaná puberťačka. Pak často akceptuji i to, co bych jindy považoval za překročení pomyslné hranice nevkusného citového vydírání. V podstatě se na tuto něžnou romantickou (chvílemi velmi smutnou) vlnu vždy znovu rád naladím i když je to pořád o tom samém(13.11.2009)

 • zelvopyr
  *****

  Korejci umějí natočit milé a uvěřitelné vztahové drama bez hysterického melodramatu. Ne že by to pro mě byla úplná novinka (ostatně i téma bylo podobně zvládnuté v Eorin shinbu), ale tohle je vyloženě vyzrálé pojetí. Nemyslím ani, že bych filmu vytkl nějakou zbytečnost nebo přepálenou stopáž... Ani druhý pár není jen jako doplněk, a vcelku dává smysl. Vlastně ani nevím, proč o nich píši jako o druhém páru, příběhy jsou skoro rovnocenné... Moc pěkné.(28.4.2012)