Sunjeong manhwa

Jižní Korea, 2008, 113 min

Jang-ha Ryoo

Předloha:

Pool Kang (komiks)

Ani nevím, čím mě tenhle film přesvědčil, vždyť příběh plynul pomalu a trochu bezcílně! Už je mi to jasné - příjemná atmosféra a hodně milí herci. Těžko ho popsat a vyhnout se kýčovitosti - zkrátka byl takový laskavý, skoro jak pohlazení. A naštěstí nejde o žádné drama. jak se píše v popisu. Taky tam stojí "melancholický", to už sedí, ale já bych dodal vesele melancholická romantika s nádechem komedie.(7.5.2010)

Romantické, klidné, nevzrušující, příjemně emotivní, nedeprimující, žádná katastrofa, žádné slzy × obyčejné. Možná proto 4*. A jde to, aniž by tam musel někdo z hlavních hrdinů umřít. Dva páry, dva příběhy. Jak jednoduché. Starší muž - mladší dívka, starší žena - mladší muž. Hrdinům držíte palce, konec je hezký a pozitivní. Film na každý klidný den. "Kdo by chtěl umělý sníh v létě?"(3.2.2010)

• Firebug

Tak ti Korejci mě opět vypekli. Snímek ve mně vzbuzuje stejné dojmy jako Love So Divine (Shinbu sueob) i když Školačka je na tom a chlup lépe, protože postavy jsou o něco sympatičtější. Okouzlení exotickým prostředí a jinou kulturou vydrží asi půl hoďky a potom nastupuje těžká nuda. Sice se jedná u takovou tu příjemnější nudu, ale to mi nezabránilo, aby jsem ve finální čtvrtině i přes veškerá přemáhání natvrdo usnul. Stopáž je drasticky přetažena, kvůli neschopnosti hrdinů přestat oblbeně zírat na svůj objekt touhy a vymáčknout ze sebe nějakou větu. Lehce úsměvná romantika (komedie ani náhodou) pro tu část lidské populace, pro které je označení "beznadějný romantik" spíše diagnózou. 2-3* zaokrouhlené (vzhledem k přepálenému hodnocení) dolů.(6.2.2014)

Velmi prijemna romanca, kde sledujeme dva milostne pribehy, ktore spolu vobec nesuvisia. Iba parkrat sa ustredne pary stretnu, prehodia par slov a idu si svojou cestou. Jedinym pojitkom medzi pribehmi je vekovy rozdiel medzi postavami, kde v jednom pribehu sledujeme ako sa starsi muz dava dokopy s mladsou zenou a v druhom je to naopak. Je velka skoda, ze nevznikli dva samostatne filmy, lebo zapletka jedneho z parov mi vobec nesadla. Mozno za to moze herecka Jeong-an Chae, ktora podobne ako v serialy 1st Shop of Coffee Prince hra ublizenu a tym padom dost nepristupnu az nesympaticku postavu. A mozno zaver, ktory si znova neodpusti klasicky tragicke rozuzlenie v podobe vysvetlenia preco je hlavna hrdinka taka citovo nepristupna. Pribeh s prekrasnou Yeon-hee Lee ma zase dokazal uplne pohltit a jednoznacne si zasluzi 5*. Jeho najvacsou devizou je nenutena a realne posobiaca zapletka bez zbytocneho hrania na city s tradicnym tragickym rozuzlenim. Iba pomalicky sledujeme ako sa nesuroda dvojica dava dokopy od prvych trapnych momentov medzi postavami az po nesmele vyjadrenie lasky.(17.4.2009)

Audiovizuálně subtilní, poklidně plynoucí a příjemná korejská romantika, která má ve finále silný tah na branku, aniž by k tomu potřebovala nálož sladkobolu. Nevykonstruované, reálně působící dějové soukolí, v němž sympatická ústřední herecká čtveřice přirozeně prožívá své slasti a strasti, vy jí držíte palce, slasti se také dočkáte a při závěrečných titulcích budete velmi pohnuti a spokojeni. 9/10(8.4.2009)