Iron Road (TV film)

Scénografie:

Linda Del Rosario

Kostýmy:

Maya Mani

Tento film som vzhliadna len nahodne v TV, nechala som si ho zapnuty len ako kulisu a venovala som sa niečomu uplne inemu, necakala som od neho mnoho, ake vsak bolo moje prekvapenie ked som nakonci zostala sediet pred televizorom bez zmurknutia. Filmom som bola velmi ocarena. Je tam sice mnoho patetickej romanticnosti, no prave vtedy som si tieto momenty velmi uzila. Takto pekne vykresleny zivotny pribeh a strasti mladej cinanky si opat rada pozriet. Herci vynikajuci, prostredie dobre, scenar skvely a hudna uzasna. Jedine co mi vadilo bola ta dlzka 2x90 min. kludne to mohol byt jeden film, dve casti boli a moc zbytocne. Ale inak krasna drama plna emocii a napatých scén.(29.5.2011)

Škoda, že se o tomhle filmu tak málo ví. Já si to s tou Prťavkou prožívala celou dobu. Radost, starost, smutek, naděje i láska a netradiční konec. Skoro mám chuť si přihodit ještě jednu hvězdičku.(14.11.2016)

Pre mňa obrovské prekvapenie, ktoré som v podstate videl až v nočnom programe pri opakovaní toho filmu. Malá Číňanka s klobúkom na hlave skrátka nemala chybu.(21.9.2009)

Ve scénáři je víc klišé než je zdrávo. Jako pocta čínským dělníkům, otročícím a umírajícím při stavbě železnice v Kanadě, Iron Road každopádně obstojí díky pěknýmu vizuálu, kameře i dobrým hereckým výkonům (moc sympatická Betty Sun). Iron Road je prostě takovej lepší průměr s předvídatelným dějem. Koukalo se na něj ale hezky a i při délce tří hodin sem se ani chvíli nenudil. 70 %(9.5.2011)

Minimálně poctivých 70% a po Broken Trail si začínám zvykat, že slovenské televize vysílají občas mezi první a čtvrtou hodinou ranní slušné "westernové" filmy (i když toto není vyloženě western). Zajímavé je, že i Broken Trail byl na téma Číňanů v Americe (a také dvoudílný). Překvapivě solidně obsazené, solidně zahrané, solidně věrohodné, solidně realistické. Stavba železnice v Kanadě očima mladé Číňanky, které na ní s tisíci dalšími pracuje v převlečení za muže. ■ Psáno dodatečně: Je to nekomplikované, příjemné, chci vidět znova. Objednávám DVD. A je jedno, že je v původním znění s anglickými titulky! ■ Mám DVD a poznamenávám pro všechny zájemce, že anglické titulky jsou v něm jen na překlad z čínštiny. Jinak dánské, švédské, finské, norské ... :).(9.5.2011)