• klúčik

Nečudujem sa , že tento film je tak trochu zabudnutý. Stále som čakal , kedy hlavný predstaviteľ príde na nejaký výbor KSČ a problém sa okamžite vyrieši. A , tu nič?? Hlavný hrdina zistil, že nič sa nevyrieši a je lepšie ustúpiť, ako močiť proti vetru. Na tú dobu , naozaj zaujímavé. Z hercov ma zaujal iba Václav Voska. Film hodnotím 50%. A na záver - zaujímavá erotika ????(16.12.2015)

Po aktuálním zhlédnáutí na letošním Brakfestu přidávám za neopakovatelnou atmosféru do plného hodnocení. Naprosto neuvěřitelný film plný deklamace dialogů, jejichž životnost hraničí s nulou. Výskyt erotiky je s ohledem na normalizační dobu vzniku snímku opravdu abnormální, toto může sloužit jako poradoxně cenný výzkumný vzorek, i když soudruzi tvůrci své dílo takto jistě nezamýšleli.(28.11.2016)

• Peabody

Slabé, spíše taková normalizační televizní agitka (nevím, jaký byl zde zmíněný původní záměr, ale těžko mojhl být zásadně odlišný), tehdy ještě holt nebyl pan Steigerwald takový hrdinný bojovník jako po sametu. Debut Miroslava Donutila, hrozný casting hlavní postavy, podobné role zvládli čeští herci o třídu lépe, JD je opravdu nedůvěryhodný a to nejen kvůli své čechoslovenštině, paní Wetlinská studená jako vždy i když hrála v řadě českých filmů, nikdy jsem nechápal proč. . Líto mi bylo pana Vosky, že v tom musel hrát, stejně jako Františka Němce. Smysl snad jen pro nějaké historika české filmu sedmdesátých let.(21.9.2016)

Film o ekologických problémoch socialistického hospodárstva. Takéto diela sa mocipánom v dobe svojho vzniku zrejme veľmi nepáčili, veľmi ich nepropagovali, a ich uvedenie v kinách sa odohralo v tichosti aby sa nepovedalo, že komunisti na ekológiu kašlú. Čo nakoniec aj bola pravda. A preto takéto ojedinelé diela (Paragraf 224) hodnotím vysoko. A k oficiálnemu textu v záhlaví : ten, kto to písal, nech si pozorne pozrie tento film, a zistí, že mladý hygienik Tomáš nebol preložený, ale odišiel po vlastnom rozhodnutí.(21.12.2008)

• jakoby

Okresni socialisticke mesto a reka Kamenice. Ctizadostivy mlady nadsenec doktor ci co Tomas. Textilka znecistuje vodu. Filmy jako Brontosaurus nebi treba Erin Brockovich jsou lepsi v boji proti znecistovani. Moderne vybudovana textilka se prece nezastavi a tak velkohubeho dokturka prelozi a je to. Ha !.(5.9.2012)

• - Ve filmu je znečišťovaná řeka Kamenice. Stejnojmenná řeka se nachází v Ústeckém kraji.  Filmovalo se hlavně v Uherském Hradišti a blízkém okolí. Uherským Hradištěm ale protéká řeka Morava a vedlejším přilehlém městě Kunovice zase řeka Olšava. Znečištěnou filmovou řekou Kamenicí jsou tedy ve skutečnosti řeky Morava a její levostranný přítok Olšava. Ve filmu je dokonce vidět soutok Moravy a Olšavy. Ve filmu lze spatřit taky několik mostů přes obě řeky. (Rollo_Tomasi)

• - Filmový debut herečky Anny Wetlinské a Miroslava Donutila. (M.B)