poster

Město duchů

 • USA

  City of Ghosts

 • Slovensko

  Mesto duchov

Thriller

USA, 2002, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • stub
  ***

  Je to celkem bída, ale když beru v potaz, jaké stinkery tu mívají přes 80%, tak mě takto nízké hodnocení zaráží (a opět potvrzuje mou hypotézu o "masových" reakcích zde na databázi). Souhlasím s kopfou - slušná atmosféra, která však nedostatečně koresponduje s příběhem. Kambodžská krajina (včetně té "kulturní") je nádherná i se všemi negativy (zašlost mnoha staveb), její temná historie dává dění na plátně zvláštní patinu. Nápaditější scénář, přirozeněji napsané dialogy, lepší propointovanost a mohla to být parádní podívaná, navíc ve stylu, kterým se již příliš netočí...(27.3.2010)

 • SallyZen
  *

  Utahané, nudné, stopáž filmu mohla být kratší. Hodněkrát jsem si řekl, proč na to koukám, když mě to nebaví? Párkrát jsem to i přepnul a tímpádem je jasné, že mě to nebavilo. Herci kolikrát nemají, co hrát, protože to jsou většinou takové suché postavy, ničím nevyčnívající. Jediný, kdo mě bavil je náš starý dobrý Obelix, který byl asi to nejlepší na celém filmu. A Kambodža není moc pěkná země. 25%(17.2.2012)

 • vegetol.mp
  *****

  Někdy je důležitá cesta a ne cíl. Město duchů je přesně takový případ. Není sice bez chyby, ale nabízí dobré herecké výkony a skvělou, téměř hypnotickou atmosféru. Je osvěžující, že v době plné digitálních blockbusterů někdo investuje svoji energii a čas do filmu, který sází na poctivě odvyprávěný příběh a autenticitu. A je smutné, že si mraky lidí pletou pomalé tempo s nudou. Každopádně Matt Dillon příjemně překvapil.(4.6.2014)

 • Barak
  **

  Nechápu. Kdo Dillonovi povolil natočit si vlastně sepsanou volovinu (nebudu používat ostřejších slov) a ještě v ní hrát? Kde sakra nabral ty velmi dobré herce, které běžně vidíme v pořádných filmech.. jak se mohli upsat na něco takového? Dvě hodiny tam Dillon jen pobíhá a je to neskutečná nuda, která vůbec nic neřeší. Ten film se podle mě hodně snaží hrát na atmosféru, jak je pomalý, ale je tak neskutečně blbý, že mu už nic nepomůže. Fuj.... 3/10(10.6.2008)

 • crozet
  ***

  Film má několik rovin, které je třeba posuzovat odděleně, protože bohužel ne ve všech bylo dosaženo solidní kvality a záměru tvůrců. V tomto smyslu je kamenem úrazu patrně scénář. Výborně rozehraná zápletka...Následuje přesun do exotického prostředí...Zde kafkovské sevření jeho neutěšenými podnebnými a životními podmínkami, bizarními postavami (opicí počínaje, strážcem vstupu do baru konče), neustále přítomnou nejistotou, pocitem, že ONI (kdo?) O MNĚ VĚDÍ (co?)...Na tomto základě se rozehrávají další kafkovské vstupy (a la špikovací nůž v kuchyni), mezi něž mj. patří snová kráska, kterou lze získat (ano, jako ve snu nebo když FK vypráví), zákeřný komplic, nedůvěryhodný boss a jiné dusivě ambivalentní bytosti, jež vás všudypřítomně obklopují (domorodci nebo tahači za nitky? oběti nebo štváči? nevědomí nebo cynicky vychytralí? spojenci nebo zkázonosní spiklenci?). Potud dobré a vysoce potenciální, podpořeno výbornými herci (Skarsgård, Dillon, Depardieu, domorodci). Roztáčející se dějová vrtule je ale nezvládnutá - kompozičně i režijně - a ze scénáristického hlediska ji lze považovat za nedodělek, natočený patrně ve spěchu a pod časovým tlakem. Jako eventuální rehabilitace těchto záseků pak asi nepostačí jakoby nalepený a skoro parodický happy-end, byť po něm jinak každý skrytě nebo otevřeně toužíme.(23.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace