Přicházím s deštěm

I Come with the Rain

Prichádzam s dažďom

Thriller

Francie / Hongkong / Irsko / Španělsko / Velká Británie, 2009, 109 min

Chvílema brutální thriller, chvílema meditativní krimi, které obsahuje celkem zajímavý příběh doplněný brilantně vytvořeným hudebně-scénografickým spojením. Herci hrají nadprůměrně, Elias Koteas perfektně (sice hraje jen vedlejší postavu, ale pro příběh je to nejdůležitější osoba a on ji zachrál fakt suprově). Slabší 4 (některá část meditativních obrazů mě neoslovila a k tomu až moc náboženských motivů).(24.8.2010)

Zajímavost a hodně nápadů tomuto filmu upřít nelze. Stejně jako výborné herecké výkony, atmosféra a dost dobrá hudba. K čemu to ale všechno je, když tomu podkopává paty sám režisér. Jeho stylu režie jsem totiž nepřišel na chuť. Celé je to moc dlouhé a s nulovým tempem filmu, díky kterému to celé spíše couvá než aby se to posouvalo dopředu, tomu nijak nepomáhá. Stejně jako někdy až příliš dlouhé či detailní záběry kamery. A ten náboženský podtext se mi taky moc nelíbil. Film je to ale přece jenom zajímavý, jenom by to příště nechtělo tak uspávací režii. A Josh Hartnett se na tyhle role prostě hodí.(7.4.2010)

• Morholt

Já nevim. Tenhle film se vám asi musí trefit do počasí, jak už napovídá jeho název. Na sobotní slunečné, ačkoliv chladné, odpoledne to nebylo ono. Přišlo mi to jako hromada jednotlivých klipů sesvorkovaných dohromady rozbitou sešívačkou. Pravda - některé sekvence byly povedné, ale po hříchu víc bylo těch méně vydařených či vyloženě trapných. počkám až se zatáhne a zkusím to znovu, ale zatím je to tak na 30%(14.4.2012)

• S.Quentin QUALE

Prosím, následující kometnář neberte rasisticky.....když už mě budete chtít z něčeho obvinit, tak z bezvěrství. Dalším důvodem, proč se vyhnout rákosí, a tím nemyslím nic konkrétního, pouze rákos a celou asijskou kinematografii, nemáte-li tedy zrovna černou prdel, a tím nemyslím barvu pleti, jest fakt, že se tam vedle milionáře z chatrče skrývá stejně situovaný Ježíš Kristus. Zalomil bych rukama, ale tím bych popřel první větu tohoto komentáře, takže jelikož už se v tom sám ztrácím, nemám ani sílu nárokovat si zpět svých 114 minut. Něco takového mě nemá šanci bavit. Dvě hvězdy za obal a hudbu. 40%(9.3.2015)

Svou minulost pohřbil… bohužel ne dost hluboko. Soukromý detektiv je pověřen pátráním po zmizelém synovi čínského miliardáře. Pro Klinea je to jen další úkol a nový začátek. Na cestě poměrně trnité… na cestě, kde se dějí zázraky, které jsou ale vykoupeny krví a bolestí. Kdy na jejím konci možná čeká rozhřešení.(5.8.2011)

• - Film měl premiéru 27. května 2009 v Tokiu v Toho Cinemas Roppongi Hills. (Terva)

• - Natáčení probíhalo na Filipínách, v Číně a v USA. (Terva)

• - Skulptury ve filmu jsou přímo inspirovány obrazy Francise Bacona. (ledzepfan)