Přicházím s deštěm

Scénografie:

Benoît Barouh

Kostýmy:

Judy Shrewsbury

Takový film, který (zřejmě) úplně nepochopíte, ale moc vám to nevadí, jelikož na co nemá mozek, to nahradí pocit, takže to ve výsledku nebude zlý. Josh Hartnett má prostě charisma a nevím jestli bych to bez něj tak dobře ustál. Něco mi nedovolí napálit téhle light podivnosti vyšší hodnocení, ale odnesl jsem si z toho rozhodně víc než prázdný průměr.(2.11.2010)

Dost zvláštní film, kde pocítíte utrpení hrdinů, uvidíte devastaci nejen jejich těla, ale i duše. Občas to má atmosféru, která by se dala krájet, tak psychopatickou, zlou, vysloveně divnou, na tomto poli režisér exceluje, Takuya Kimura si musel ve své roli užít stejně jako Josh Hartnett, který nejvíce pocítil, co to je, když "umění a kráse" slouží lidské tělo. Není ani tak dle mého důležitá ta detektivní linie, jako spíše ty neustále narážky a odkazy na křesťanství a Ježíše především. Uvidíte opět nádhernou kamerovou práci, ve vedlejší roli Shawn Yue, rejžova žena si zde střihla menší roličku pořád je i v 41 kočka, byť ta blond barva na vlasech vypadá zlváštně. Byeong-heon Lee jako nemilosrdný gangster, co nezná slovo svědomí, a působí prostě jako mrzák, který není schopen jiné emoce, než nenávisti, když pominu ten podivný vztah s přítelkyní. To by byly klady, teď zápory, působí to dost rozháraně a ten konec, by vyloženě hodně divný i když jsem ho čekal, pro mě je stále nepochopitelný.(9.1.2010)

• Kimon

Střihem nepřehledný, ale drasticky akční hnedle zkraje. Jo, ... a té krve víc než dost. Až mi ta krev začala vytékat z TV přes repráky ven na koberec, raději jsem to típnul. Kdo to bude umývat. No, prostě, nedodíval jsem se, ... hlavně také na nátlak své "takysledující" manželky s odvrácenou hlavou kamsi mimo obrazovku. Stejně ..., když nebude doma, dokoukám to už jen ze zvědavosti a nic jí o tom neřeknu! :-) UPOZORNĚNÍ: není vhodné pro ty, kdož nesnáší pohled na krutost a krev!(21.3.2010)

• sochoking

Holka, ktorá má všetko, utečie od svojho mafiána žiť do stepi za mesto, kde začne meditovať a zdieľať chatrč s mučedníkom a novodobím Ježišom šikmookým Kristom. Hartnettovi po nociach prepína v palici a masový vrah, ale umelec ( ! ) , vypúšťa neskutočné filozofické grcy ! Tak, ako najdebilnejšie skladby vedú hitparády v súčastnosti, je mi záhadou jedincov úsudok, kedže zaboha neviem pochopiť, kde to berie takéto hodnotenia. Viac ako 2* si to nezasluhuje a to je, si myslím, fair play.(8.2.2010)

Pořád nevím co si myslet, ta druhá více mysteriózní půlka mě kupodivu zaujala víc. Jestli to mělo dát nějaké poselství, tak jsem ho zřejmě nepochopil. Další z mnoha prapodivností a psych, které mě bohužel tolik nevtáhlo. Většinu filmu jsem nechápavě koukal a čekal nějaký pevnější podklad, protože se hlavní příběh nějak ztrácel ve směsi "toho" divného okolo.(21.1.2010)

• - Natáčení probíhalo na Filipínách, v Číně a v USA. (Terva)

• - Film měl premiéru 27. května 2009 v Tokiu v Toho Cinemas Roppongi Hills. (Terva)

• - Skulptury ve filmu jsou přímo inspirovány obrazy Francise Bacona. (ledzepfan)