Přicházím s deštěm

Scénografie:

Benoît Barouh

Kostýmy:

Judy Shrewsbury

Zajímavost a hodně nápadů tomuto filmu upřít nelze. Stejně jako výborné herecké výkony, atmosféra a dost dobrá hudba. K čemu to ale všechno je, když tomu podkopává paty sám režisér. Jeho stylu režie jsem totiž nepřišel na chuť. Celé je to moc dlouhé a s nulovým tempem filmu, díky kterému to celé spíše couvá než aby se to posouvalo dopředu, tomu nijak nepomáhá. Stejně jako někdy až příliš dlouhé či detailní záběry kamery. A ten náboženský podtext se mi taky moc nelíbil. Film je to ale přece jenom zajímavý, jenom by to příště nechtělo tak uspávací režii. A Josh Hartnett se na tyhle role prostě hodí.(7.4.2010)

Ye-Zhish Kristus z hongkongské chatrče, co není synem tesaře, ale farmaceutického magnáta, léčí dotekem jak E.T. a přitom trpí za nás, vás, mě, či tebe (vyberte si) a na jeho horké stopě vlastním svědomím přiškrcované soukromé očko Hartnett, do jehož paže se rádi zakusují avantgardní sochaři s vražednými sklony. Tolik k formou docela zajímavé první neonoirové polovině, ale jakmile se Tranovo transcendentno zlomilo do meditativní roviny obohacené o hudbu, jenž si pustíte 15 minut před tím, než skočíte pod mezinárodní rychlík, zlomil jsem nad ním hůl i já. V rámci metaforického přirovnání působivosti snímku zde čtu něco o tom, že déšť zanechá stopy v podobě zvýšeného růstu rostlin, pročistí vzduch a zbaví člověka špíny nejen fyzické, ale i psychické. Mně to spíš připadalo, že mi bez mála dvě hodiny chcalo na čerstvě udělanou trvalou a když jsem se vrátil domů, našel jsem jej kompletně zpustošený a vytopený. A když mluvím o domu, tak věřím, že zdejší profesionální filozofové mrštné mysli dobře vědí, co tím slovem Freud, jeden z náčelníků způsobujících rezonanci jejich psyché, myslel..(23.6.2011)

Dechberoucí dílo předního vietnamského režiséra plné lidské krutosti, šílenství a nesmyslného násilí s neuvěřitelně skvělým výběrem hudby (Silver Mt. Zion, Radiohead, Santaolalla...), které nám odhaluje tu nejhorší stránku lidské povahy opravdu originálním způsobem (pomalé záběry kamery, zvláštní střih, symbolické scény či scény, které s celkovým příběhem nemají vůbec žádné dočinění). Trochu mi to svou intenzivní tíživou atmosférou piřpomenulo filmy A. G. Iñárrita.(25.3.2010)

• Viktooorka

Andělíčku můj strážníčku, opatruj mi mou dušičku, až ukřižuji Harnetta, toho režiséra s neskloňovatelným jménem a všechny ostatní, co se na tomhle thrilleríčku podíleli. Jelikož jsem prostého původu, bohužel jen středoškoleského vzdělání, nevidím na tomto filmu žádné kvality, jen sprosté mučení, nikoli hlavních hrdinů, ale diváka.. Ale já si nestěžuji, měla jsme hroznou chuť napsat hanebný komentář, jenže mé dobré srdce to nemůže dopustit a tak prostě nemůžu napsat, jaká to je sračka :o) U mě přichází s deštěm akorát potřeba čůrat!(1.11.2010)

• Flakotaso

Neuvěřitelná vyjebávka s divákem. A já vůl jsem čekal něco jako nového Oldboye. První půlka se ještě docela dá snést, něco se tam děje a podbarvuje ji dobrá hudba, což je mimochodem jediný nadprůměrný aspekt tohoto filmu. Druhá půlka už je naprostý domotaný hnus hodný odpadu. Za takovou trapárnu, kterou režisér předvádí režisér v druhé půlce, bych se styděl i já, jakožto sedmnáctiletý student. Nebýt hudby, dám přinejlepším jednu hvězdu.(24.1.2010)

• - Skulptury ve filmu jsou přímo inspirovány obrazy Francise Bacona. (ledzepfan)

• - Film měl premiéru 27. května 2009 v Tokiu v Toho Cinemas Roppongi Hills. (Terva)

• - Natáčení probíhalo na Filipínách, v Číně a v USA. (Terva)