Přicházím s deštěm

Scénografie:

Benoît Barouh

Kostýmy:

Judy Shrewsbury

Chvílema brutální thriller, chvílema meditativní krimi, které obsahuje celkem zajímavý příběh doplněný brilantně vytvořeným hudebně-scénografickým spojením. Herci hrají nadprůměrně, Elias Koteas perfektně (sice hraje jen vedlejší postavu, ale pro příběh je to nejdůležitější osoba a on ji zachrál fakt suprově). Slabší 4 (některá část meditativních obrazů mě neoslovila a k tomu až moc náboženských motivů).(24.8.2010)

• S.Quentin QUALE

Prosím, následující kometnář neberte rasisticky.....když už mě budete chtít z něčeho obvinit, tak z bezvěrství. Dalším důvodem, proč se vyhnout rákosí, a tím nemyslím nic konkrétního, pouze rákos a celou asijskou kinematografii, nemáte-li tedy zrovna černou prdel, a tím nemyslím barvu pleti, jest fakt, že se tam vedle milionáře z chatrče skrývá stejně situovaný Ježíš Kristus. Zalomil bych rukama, ale tím bych popřel první větu tohoto komentáře, takže jelikož už se v tom sám ztrácím, nemám ani sílu nárokovat si zpět svých 114 minut. Něco takového mě nemá šanci bavit. Dvě hvězdy za obal a hudbu. 40%(9.3.2015)

Čekal jsem, že to bude přesně takový jaký to bylo, ale netušil jsem, že by to mohlo být ještě lepší, než to je. Tenhle film je největší psychedelická záležitost od dob kdy byl natočenej a rozhodně ne každej tomu přijde na chuť. Člověku chvíli trvá než to všechno vstřebá a zjistí, co že to vlastně viděl. Možná nejsem normální, ale hltal jsem každou vteřinu tohohle zvláštního, depresivního a brutálního filmu až do konce. Může za to asi hlavně zajímavej a skvěle odvyprávěnej příběh doprovázenej dobrou kamerou, divnym střihem a parádní hudbou (nejlepší hudební výběr všech dob, kterej do filmu sedne absolutně dokonale). Herecký výkony taky výborný. Na film jsem čekal dva roky a dostal jsem něco nepopsatelně divnýho, ale stálo to rozhodně za to.(14.3.2010)

Tenhle film je přece jen něčím víc než jen videoklipem o lidském utrpení. Jednoduchý alegorický příběh plyne velmi pozvolna a temporytmus vyprávění ještě více zpomalují často až meditativní sekvence, podpořené fantastickým audiovizuálem. Spíše než závěrečné setkání dvou ústředních postav, ke kterému snímek nevyhnutelně směřuje, se ale tím nejpůsobivějším zdá být konfrontace Hartnetta s masovým vrahem/umělcem, kterou v mrazivém finále podbarvují andělští A Silver Mt. Zion. Jediným výraznějším nedostatkem filmu tak je, že se všechny klíčové prvky nikdy plně nepropojí v jednom opojném, definujícím momentu. Film ve druhé půli nepostrádá crescendo, ale nikdy nedosáhne uspokojivého klimaxu. _____ Mesiáš přichází z Číny a tohle je v kontextu současné geopolitické situace velmi aktuální zvěstování nového světového pořádku.(29.3.2010)

No nevím -je to vlasně jednoduchý příběh roztáhnutý na cca 2hodiny melancholického skládání kousků skládačky-ze kterého nakonec vyleze dalobyseříct až lacině náboženská pointa bez jákéhokoliv vyvrcholení....Je to vlastně takový ANGEL HEART naruby/naopak a zrcadlově a to se vším všudy.......Celé je to postavené jen na protahování,očekávání rozpletení čehosi úžasného,na blikavých kulisách honkongu,na jakoženáboženském poselství podkresleném smutnou a uplakanou hudbou...............Nadruhoustranu -než člověk tohle všechno prokoukne a než ho ta pseudokřesťanská linka nasere-tak je to docela zábavné a dobře natočené....U tohodle filmu prostě hodně záleží na aktuálním rozpoložení a schopnosti najít hlubokou filozofii i v docela jednoduchých věcech.................55% EDIT: No a po pár letech jsem to zase náhodou shlédnul a najednou je to úplně někde jinde.. Najednou tu fungují věci kterých jsem si předtím snad ani nevšimnul a naopak, mě neiritují věci které mi kdysi vadily... Je to zkrátka relativní a mnohdy se člověk neshodne ani sám se sebou.......... PS: Zajímalo by mě, jestli v universu tohohle filmu žil Francis Bacon (a Hasford je tak jen jakýmsi epigónem) nebo nežil a skulptury tak pochází čistě Hasfordova vnitřního světa...(23.9.2010)

• - Skulptury ve filmu jsou přímo inspirovány obrazy Francise Bacona. (ledzepfan)

• - Natáčení probíhalo na Filipínách, v Číně a v USA. (Terva)

• - Film měl premiéru 27. května 2009 v Tokiu v Toho Cinemas Roppongi Hills. (Terva)