• Česko

• Kanada

Komedie / Drama

Velká Británie, 2008, 113 min

• Streeper

Čekala jsem skvělou anglickou komedii, u které se vážně zasměji. No...párkrát jsem se zasmála, ale jinak bych ten film vypnula, hlavně kvůli Sally Hawkins, jejíž postava mi lezla opravdu hodně na nervy. Byla jsem pak docela překvapená, když dokázala být někdy i vážná, ale znát takového člověka asi bych se odstěhovala, co nejdál by to šlo.(2.5.2015)

• mat.ilda

Anglická Amélie z Montmartru, nafouknutá do obludných rozměrů bezpointového blábolu s protišovinistickými prvky. Netuším, jaké "štěstíčko" mohlo Mikea Leigha inspirovat ke stvoření tak bujaře otravného typu, co je doživotně odsouzen smát se sám vlastním vtipům a ustavičně uvádět druhé do rozpaků, horší variantou už je jen narazit na takovou happy perverzačku v reálu.(8.7.2013)

V dnešných časoch je to celkom pekná paralela- šťastný a večne sa usmievajúci človek nám môže liesť na nervy a väčšine ľudí bude isto pripadať tak trochu drbnutý, však?:) Mne sa to celé po rozpačitom začiatku v podstate veľmi páčilo, teda okrem dosť trápnej scény s bezdomovcom! Myslím, že nejde prioritne ani tak o postavu Poppy ako takú, ale o rôzne prístupy k životu, o našom svetonázore...A to tu bolo znázornené veľmi pekne, milo, hravo, citlivo, originálne a inteligentne...(8.2.2010)

• terunka003

Bezstarostné, optimistické × nudné, o ničem, provokující. Netuším, o čem ten film byl. Asi nabádal lidi k tomu, aby se dívali kolem sebe a nebyli neustále naštvaní. Je fakt, že v některých situacích bych si taky chtěla udržet své cholerické nervy na pohodě. Hlavní hrdinka a představitelka mě velmi, ale opravdu velmi provokovala a znát podobnou osobu, asi bych jí musela fyzicky napadnout. Její pubertálně, infantilní a hloupé řechtání se všemu bylo trochu moc. Včetně nábožensky založeného intruktora autoškoly, který nám v závěru ukázal, jaký je opak smíchu. Film byl dlouhý a na to jak byl dlouhý, byl velmi zmatený. Snímek pro ty, kteří se umějí také smát všemu a nic je nerozhodí. My, zatvrzelí pesimisté, se půjdeme zahrabat zpět do svého světa.(27.4.2009)

• Aljak

Tento filmový príbeh bol len ďalším dôkazom, že prílišný entuziazmus je občas skôr na škodu ako na úžitok. Poppyno nadšenie nad všetkým v jej okolí mi skôr pripomínalo ako keby bola na drogách a ten mega-optimizmus bol až na nevydržanie. Obzvlášť keď potom každý muž okolo nej si kvôli jej neskrotnej milosrdnej povahe začne u nej robiť nádeje. No a vlastne okolo tohoto sa točil celý film, čo koniec koncov pôsobilo tak trochu monotónne a nezaujímavo. Najlepšie scény celého filmu sa odohrávajú na jazdách v autoškole - tie rozhovory medzi Poppy a Scottom fakt stáli za to, neuveriteľné o akých rôznych blbostiach sa dá rozprávať počas inštruktážnych jázd v autoškole. Ale s výnimkou týchto oáz to bola z veľkej časti len monotónna púšť.(13.8.2013)