• Česko

• Austrálie

• Kanada

Komedie / Drama

Velká Británie, 2008, 113 min

Konečně znám odpověď na otázku, kterou filmovou postavou bych chtěla být nebo ve kterém filmu bych chtěla žít, kdyby to šlo. Byl by to právě tenhle a já bych chtěla být nevyléčitelná optimistka Poppy s typickým a nesmazatelným úsměvem na rtech (a přívěskem ve tvaru duhy na krku). Kolem sebe pár dobrých přátel, sem tam nějaká srážka s bručounem a pesimistou, ale nic by mě nevyvedlo z míry. Svět je přeci fajn, i když je někdy sakra těžké být v tomhle světě optimistou a snažit se rozdávat dobrou náladu kolem. Ve kterém jiném filmu kromě nějaké prázdné komedie, je hlavní hrdina šťastný na začátku filmu, uprostřed i v závěru, aniž by mu chyběla inteligence a nebyl odtržen od reality. A že tomu chyběla pointa, jak si tu někteří (bručouni) stěžují? Ale samozřejmě, že tam byla (a nebylo to „enraha“). To vás Poppy nic nenaučila? ;-)(3.2.2009)

Poppy nadopovaná koňskou dávkou euforie sice zaujme, ale po chvíli začne být, až neodbytně otravná. To bručounský instruktor autoškoly Scott je vyhledávaným zpestřením nejistých žáků, které v dobrém úmyslu „uklidňuje“ svým hojně využívaným výrazivem Enraha. Oba dohromady pak tvoří tu nejrozdílněji myslitelnou dvojici. „Zůstaň šťastnej!“(29.10.2010)

Nikomu neberiem jeho hlad po optimizme a v konečnom dôsledku uznávam, že hlavná postava bola celkom milá osôbka, aj keď občas mohla liezť na nervy, no napriek tomu to bola hrozná otrava. Prvých 20 minút som myslel, že to vypnem, no potom sa na scéne zjavil Eddie Marsan a hneď to dostalo iné grády. Škoda, že nebol na obraze častejšie. Totiž väčšina scén kde nevystupoval bola hrozná nuda a len také primitívne babské plkotanie o ničom. Ani ryba ani rak, ani komédia ani dráma. Niečo medzi tým, ale bez chuti a bez vône. Veľmi slabý priemer. 50/100(13.8.2018)

Lekce optimismu pro začátečníky a mírně pokročilé. Jelikož ale navštěvuji kurzy pro pokročilé Happy-Go-Lucky pro mě představovuje spíše ztrátu času než-li salvami smíchu vylepšené slunečné odpoledne. Párkrát se Leighovi daří vykouzlit letmý úsměv z hrdinčiných eskapád ale výsledek je lehce zapomenutelný a mírně rozpačitý.6/10(12.4.2009)

Kdybych měl s Poppy sdílet byt, naléhavě hledám kontakt na nájemného vraha, ale jenom sledovat, jak svým optimismem připravuje o nervy druhé, bylo vlastně poměrně povzbuzující (dobrá nálada vás nic nestojí, ale na...e spoustu lidí). 65% Zajímavé komentáře: Radko, Pedestrian, LuckyStar(2.1.2011)

• - Dialog v autě a následná hádka mezi Poppy (Sally Hawkins) a Scottem (Eddie Marsan) byla z velké části improvizací. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Londýně a Essexu. (Terva)

• - Sally Hawkins získala za svůj herecký výkon cenu Stříbrného medvěda na Berlinále 2008. (Sofia)