• Česko

• Austrálie

• Kanada

Komedie / Drama

Velká Británie, 2008, 113 min

Tak k tomuhle filmu si ten komentář odpustit nemohu. Vtipný, veselý, bujarý - všechna tahle slova už padla a dopadla na bedra Happy-Go-Lucky. Kromě toho trošku peprnějšího konce byl ten film opravdu výjimečný. Na pět hvězdiček to není, ale rozhodně jsem se párkrát zasmál a nesčetněkrát pousmál :-)) Poppy(5.5.2009)

• Ernia

Komedie, nominovaná na Oscara za scénář (to mi někdo vysvětlete proč??) a herečka, Sally Hawkins, za ztvárnění hlavní hrdinky dostala Zlatý glóbus... vypadá to na (přinejmenším) dobrý film? – Možná ano, nicméně tomu tak neni. Možná je to moc subjektivní, ale - hlavní hrdinka mi lezla na nervy už po prvních deseti minutách (a možná i dřív), fakt jí jednu tak akorát vrazit (a při milostné scéně bych ji asi fakt udupala) a navíc na mě nepůsobila jako člověk pořád optimistický a pod, ale spíš jednoduše jako postižená osoba,... příběh je o ničem, občas blbý kecy (poslední scéna, polemizování o tom jak udržet smích na světě je fakt na odtřel - úžasně "přirozený" ).. Film trvá asi 2 hodiny.. já ho sledovala hodin 5, s tím že jsem mezi tím stihla zkouknout ještě uplně jiný film, což taky o něčem vypovídá. A mimochodem, jestli tenhle film někdy bude mít český dabing tak to bude fakt dílo.. už jenom v tom originále se ta ženská směje hodně debilně. PS. hlavní hrdinka byla fakt na odstřel, to bylo podle mě hodně přehnaný. S tím glóbusem jsem tedy pak na vážkách, protože jestli ta postava měla budit údiv, odpor a touhu po násilí, tak to se povedlo výborně(24.1.2009)

• Aleee89

Je tu oscarová nominace za scénář a např. Zlatý glób pro Sally Hawkins, proto mě nízké procento u tohoto filmu překvapilo a říkala jsem si, že to snad bude omyl... Bohužel musím dát nízkému hodnocení za pravdu (ač ne tak radikálnímu). Čekala jsem ne třeskutě vtipnou komedii, ale spíše takovou inteligentní komedii možná i ve stylu 500 dní se Summer, jenže přišlo zklamání. Děj naprosto o ničem, žádné pořádné zvraty a budování napětí, nic, na čem by se dalo stavět. Hlavní postava mě naprosto iritovala, nebyla mi absolutně sympatická a těžko jsem si k tak afektované a diblíkovské postavě hledala cestu. Nenašla jsem ji. Ve výsledku mě film spíše nudil než bavil, škoda, hodně jsem si od Happy-Go-Lucky slibovala.(4.5.2012)

Je střelená! Je milá? Je optimistická! Je neukázněná! Zbožňuje chaos!..... Film o tom, jak je těžký bejt dospělá. Takže o ničem.(?) Prostě divnej film, kterej se snaží bejt ¾ vtipnej a přiznávám, že se mu to občas daří. Což je jeho plus, stejně jako bezbřehý optimismus Poppy, která nechce brát (ani ve 30ti) život vážně. Nejsem depresivní typ. Tohle prostě není Amélie. Ta byla taková ......vzpomínáte? Nebo se jen už nedokážu tolik radovat z maličkostí....., ale stejně si myslím, že je to film pro ženský! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem ženská. 2.) Vycpávám si podprsenku, když jdu pařit (stále jsem ženská). 3.) Hledám učitelku Flamenga. 4.) Chci vidět ženskou, která miluje svoji svobodu a je šťastná. PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(26.8.2010)

Na tento film mě upozornil hezký komentář uživatele Artran. Ale mám několik velkých otazníků. Tak především, co pokládáme za „dospělost“? Mně připadala Poppy dospělá hned od počátku. Nenechejme se mýlit tím, že se v jednom kuse pitvoří a štěbetá, to bychom špatně rozuměli ženám. Souhlasím že například učit takovou ženu řídit auto je holé neštěstí. Ale to není projev nedospělosti. --- Jak se chovají nedospělé ženy? Trpí nejistotou a hledají pevný bod. Partnera, dítě, kariéru, přesvědčení, zkrátka definici sebe sama - ovšem vně sebe sama. Naopak Poppy je definicí sama o sobě a ví to. Je naprosto připravená a přirozeně přijímá všechno, co dělá život životem. Jejího štěbetání bych se vůbec nebál; však když přijde na věc, ona toho nechá. Vidíme, že je dobrá učitelka, a to je významná indicie, že bude i dobrá partnerka, matka, atd. --- Ale možná se mýlím, anebo jsem špatně pochopil Leighův úmysl. Když totiž Poppy potká partnera, chová se… no, nesedí mi to. Jistěže už neštěbetá, ale aby na sebe jen hleděli a docela jim došla řeč? A hned první schůzku skončit v posteli? To je podle mne právě projev nedospělosti, nejistoty, uspěchanosti, honem honem „to“ mít za sebou, aby to bylo zpečetěno jako náležitě významné. Aťsi jsem jiná generace, aťsi jsem staromódní, ale věřím, že toto platí univerzálně: do postele pospíchají ti, kteří mají strach, že ostatní, náročnější úlohy lásky nezvládnou. (Mlčením přecházím těch několik miliard nedospělých zletilých, pro které láska a kopulace jedno jest.) --- A konečně poslední rýpnutí, týkající se jedné vedlejší epizody. V příběhu se mihne případ agresivního dítěte a řešení až příliš samozřejmě a přímočaře směřuje k nálezu, že násilí je patologické. Ona je to teď taková móda, to „domácí násilí“, a bruselští a jiní byrokraté si mnou ruce, protože čím více společenských neduhů, tím více fondů k rozdělování, tím více sfér, kam strkají rypáky. Chtěl bych se na tomto místě vzepřít této vlně, a především paušalizaci, která je jejím (nevyhnutelným) následkem. Násilí má mnoho forem, mnoho příčin, mnoho odstínů, patří k lidem imanentně, není tedy prima face nemocí, a kdykoli a kdekoli přeneseme odpovědnost za své chování na stát, ničeho dobrého se nedočkáme, jen se zbavíme dalšího kousku své svobody a povolíme uzdu svému sklonu vypínat rozum až k naprosté idiocii. --- Kdykoli slušnost nahradíme předpisem, naše lidství jde dolů. Snad tomuto názoru dodám váhy konstatováním, že jsem v oboru profesionál a předpisy byly dlouhá léta mým živobytím. ---(19.5.2012)

• - Sally Hawkins získala za svůj herecký výkon cenu Stříbrného medvěda na Berlinále 2008. (Sofia)

• - Natáčení probíhalo v Londýně a Essexu. (Terva)

• - Dialog v autě a následná hádka mezi Poppy (Sally Hawkins) a Scottem (Eddie Marsan) byla z velké části improvizací. (Terva)