Dajjimawa ri : aginiyeo jiokhaeng geuphaengyeolchareul tara!

• Jižní Korea 다찌마와 리 : 악인이여 지옥행 급행열차를 타라! (více)

Adrian

Najsympatickejsie na tejto parodii je, ze Ryu Seung-wan vie co cituje a co je este dolezitejsie, vie to aj samotny divak (tak na poli vizualu ako i hudobnej zlozky). Cisto subjektivnym negativom je miera a mimicke prevedenie humoru, ktore mi prislo exaltovane za mnou akceptovatelnu hranicu. Ovsem v akcnych pasazach Ryu Seung-wan dokazuje, ze nalepku "korejsky action kid" mu nemame pravo strhavat. Ked humor ustupuje, resp. spolupracuje s akciou, dostava film vydatnu stavu -> takmer cela sekvencia od straty pamati hlavneho hrdinu az po jej znovunadobudnutie dosahuje chytlavy drajv, ktory sa minimalne vyrovnava, ak nie prekonava tie najsvetlejsie momenty z nomnomnom /aka The Good, The Bad and The Weird/. Na prvy pohlad prekvapive porovnanie ziskava na opodstatnenosti vdaka spolocnemu usadeniu snimok do priblizneho rovnakeho historickeho obdobia (30. a zaciatok 40. rokov min. storocia) a geograficky zhodneho prostredia Mandzurie. Zaradenim sceny vo vlaku ako i motorky s bocnym sedadlom pre spolujazdca k reminiscenciam smerom k nomnomnom priam vyvolava a to i napriek (resp. paradoxne prave vdaka) tomu, ze obe snimky boli v korejskych kinach uvedene s odstupom iba niekolkych dni. ()

May

Lide budou tenhle film bud bezmezne milovat a nebo nenavidet, hranice je velmi tenka. Pro me je ale jednim z nejlepsich filmu vubec, James Bond zabar, ackoliv pripoustim, ze kratkometrazni verze tohoto filmu, ktera v roce 2000 zaplatila (pouze) internet a jiz autori stvorili ryze pro zabavu, mela o neco kouzelnejsi atmosferu~ ()

tombac

"Jednoruká" sekvence fakt skvělá, audiovizuál vesměs ňamkavý, tempo svižné, leč jinak průměrná přeexponovaná taškařice, u které jsem se bavil o třídu méně než třeba u Chowovy parodie na bondovky From Beijing with Love. ()

Shit

Parodie na filmy s tajnema agentama ve stylu Bonda a na one-armed swordsman / dao, tu a tam se tu sice povede docela dobrá parodující scénka nebo fórek, obzvlášť vyfasování bondovských vychytávek ve stylu ručního bidetu, je fakt drsná, ale zas až tak moc sem se nebavil, film střídá ty zábavnější momenty s nudnýma a nevtipnýma a dělá to v podstatě celou dobu až do konce, kterej je zase trochu přeplácenej ()

kikuka

Je vidno, že Ryo Sung-wan vie, čo chce a vo filme to aj je. Má švih, šmrnc, akciu a drive, ktorým miestami prekonáva The Good, The Bad and The Weird. Problém môže nastať pri nekompatibilite s východoázijským humorom. Priznávam, že občas mám problém aj s tým "bežným" a rozhodne som nedorástla (a asi ani nedorastiem) na slintavý (atd) humor. Dachimawa Lee je paródia a primerane k tomu som len postupne prekonávala nadsadené herectvo, nadsadený humor, nadsadené všeličo. Čo jednoznačne pomohlo a zabralo je zhrnuté v 2. vete. Btw. výborná práca s hudbou, teda v zásade všetkými (cca) troma hudobnými motívmi. :-) Aj tak mi vŕta hlavou, ako (by) sa Kórejci dívali na Belmondovho "Muža z..." .. ()

Eriol

S tímhle filmem je jto ako s přenosným kapesním bidetem. Až když se dozvíte o jeho existenci na vlastní oči, uvědomíte si, že bez něj nemůžete být! ()

neoBlast

Seung-wan Ryu je moc zkušený režisér, aby natočil kravinu. Vše špatné v témhle asijské parodii na agentské filmy je jistě naschval, ale stejně pro většinu evropsky smýšlejících bytostí je tohle příliš nesnesitelný styl humoru. Dávám tři hvězdy, ale dokáži si představit i lidi, kteří se budou dobře řezat celou dobu. 50 % ()