Bílé maso

• Jižní Korea Chugyeokja (více)

Joong-ho je drsný detektiv, který se díky špatné finanční situaci dal na cestu pasáka. Avšak v poslední době mu zmizelo několik dívek, aniž by zplatily své dluhy. Když pátrá po příčině, objeví, že všechny dívky si objednal jeden ze zákazníků... ten, u kterého je právě teď další z jeho dívek. (TV Nova)

Blizzard

Ne tak úplně klasický thriller, vycházející však ze skutečných událostí. Neobvyklé prozrazení, kdo je vrahem v samotném počátku filmu dává tušit, že se bude snímek ubírat trochu jiným směrem. V sázce je totiž něco jiného, než hledání sériového zabijáka. Většinou je jen policie, tou hybnou složkou příběhu, která po něm (ne)pátrá a zde se neoficinálního vyšetřování ujímá i sám pasák svých ztracených oveček a díky policii se to ještě pěkně zamotá. Na jednu stranu je zde divákovi opakovaně připomínána kritika policejních metod, ale na stranu druhou se až nedá plně věřit tomu, že by se takto vyšetřovací složky reálně chovali. Ač to film, kromě několika záběrů, nedává příliš najevo, jednalo se o brutálního zabijáka, který své oběti do značné míry i znetvořoval, používal přitom kladivo s majzlíkem a poté je věšel na háky, kde je nechával vykrvácet. Technicky dobře zvládnuté, kvalitně natočené a slušně zahrané, leč dalo se z toho vyždímat o kapku více a i když to přes delší stopáž nikde nedrhne a celkem rychle se vše ubírá ke zdárnému konci, trochu to celé prostříhat by přeci jen neškodilo. I tak se jedná o malý poklad, když uvážíme rozpočet a herecké obsazení. Uvidíme, co nám přinese další remake jako v případě The Departed a pravděpodobně opět v hlavní roli s pimpem DiCapriem. (8/10) ()

Renton

Scénář: Won-Chan Hong, Shinho Lee, Hong-jin Na .. Občas mi přijde, že mají v Jižní Korei na jedno téma jednoho tvůrce, který, ač bez velkých předchozích filmařských zkušeností, dojde s vlastním scénářem a sám pak skvěle, stylově, neotřele a zajímavě natočí výborný film. A pak o něm už dlouho není slyšet. To je případ Hong-jin Na a jeho Chaser. ___ Syrová kriminální podívaná se zajímavě rozestavěnou strukturou vyprávění převážně během jedné dlouhé noci, kdy se odkrývají velké věci. ()

DaViD´82

Takový obyčejný pasák, ten nelehký úděl má. Zvlášť, když mu někdo začne krást ovečky. Tak z téhle úvodní situace se rozjíždí velice netradiční snímek, který klasicky po jihokorejsku stojí na pomezí mnoha žánrů. Rozhodně se nezasekne na úvodním schématu provařeného "naháněcího" thrilleru. Autor dá postupně vzpomenout na naprosto neslučitelné filmy. Např. ostrou kritikou práce policie upomíná na Vzpomínky na vraždu, zatímco sbližováním s povedenou dcerunkou zase na "vztahotvorné" záležitosti. Ovšem nejvíce to připomíná Public Enemy. Možná až příliš. Snad jen humor absentuje. Naštěstí. A ještě je to celé orámované jediným dnem a mnoha dějovými linkami. Na debut hodně velké sousto. Přesto to funguje na výbornou. Schází zde sice památné momenty, ale zase díky tomu to perfektně drží jako jeden celek. Což vzhledem k tomu, že se tu každou chvilku tahá za jinou pilku, je až neuvěřitelné. I herecky jde o nadprůměr a tak jedině zbytečně dlouhá stopáž není ku prospěchu. ()

Superpero

Znáte ty vykonstruované americké filmy, které nesmyslně skončí dobře? Tak tenhle film je opak. Je to účelové až hanba, aby to skončilo co nejhůř, a to mi přijde ještě debilnější. Jasně film je to dobrý, byl jsem fakt napnutej a na postavách mi záleželo. Právě proto mě to tak nasralo. Příznivci trpících filmů alá Iňárritu si přijdou na své. ()

Shadwell

Chaser nezná míru a nerespektuje jakékoliv divácké očekávání, a to hlavně proto, že realitu vydává za fikci (kinematografie činí zpravidla obráceně a smyšlené příběhy vydává za skutečnost). A tím vzniká velice kuriózní situace – abyste film ocenili, tj. jeho zvláštní přístup k věci, musíte mít už leccos nakoukáno. Jenže pokud máte už něco nakoukáno, nebude se vám kategorické odmítáním naučených kódů a ona zvláštnost odporující zavedeným představám o „dobrém thrilleru" zřejmě dvakrát zamlouvat. ()

Fr

Těžký život prostitutky, která padne do rukou uchyláka.... Film má dvě polohy. Ta první, když se bojuje o život je výborná. Pár překvapení a přirozená asijská brutalita potěší :-). Bohužel vše přebije ta jejich mentalita. Nelogičnost v chování korejského policejního sboru však není k smíchu. Pátračka taková, že mjr. Zeman ke sledování podvratného živla měl víc lidí, než soulská policie na masovýho vraha. NEDOKÁŽU PŘEKOUSNOUT, KDYŽ SE LIDI CHOVAJÍ JAKO KRETÉNI A JEŠTĚ K TOMU JEDNAJÍ JAKO IDIOTI (co z toho je horší?). A tady se tak chovají skoro všichni! PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *** DOPORUČUJI !!! Všem, kteří chtějí vidět korejské policisty v roli největších kreténů na světě. Vsadím se, že to ve vás probudí agresivitu, která přebije ostatní pocity. Emoce? ANO! Ale takovéto ze mne dostane každej levnej horor. ()

TheMaker

Takovou nudu už jsem dlouho nezažil. Škoda té délky. Vše, co se ve filmu odehrálo, by se dalo shrnout do dvaceti minut. Jinak film byl natočený dobře, to ano. Trochu jsem měl taky problém poznat ze začátku kdo je kdo, ale to je u mne normální, když se jedná o Asijský film. Myslím, že nejsem jediný, kdo má podobný problém, co? :) ()

JFL

Thriller Bílé maso bývá oprávněně označován za jeden z nejlepších jihokorejských filmových debutů posledních let. Do značné míry to však poukazuje na celkovou vyčerpanost dnešní korejské kinematografie. Bílé maso je totiž v první řadě vzpomínkou na tvůrčí postupy, které určovaly tamní žánrové filmy v době jejich největšího rozkvětu na přelomu tisíciletí. - více v recenzi na Rejže.cz (autor Antonín Tesař). ()

Flipnic

Tak z tohoto filmu jsem šel do kolen ... Absolutní špička!!!!! To je jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl ... Na jedné straně fakt extrémně drsný ANTI-hrdina, bývalý policajt a aktuální pasák holek na escort servis, na druhé straně totálně zvrhlý sériový vrah, největší hajzl, jakého si těžko dokážete představit, protože nejzrůdnější na něm je ... že působí úplně normálně ... A tihle dva se setkají hned na začátku filmu. Celý film je pak o duelu těchto dvou postav, který je nabalen na až horrorový obsah šílených vražd, obrovské množství policistů, kteří odvádějí dobrou práci (byl sem rád, že to nejsou takoví ti klasičtí kazisvěti ...), jednu dívku ležící polomrtvou neznámo kde a šílený souboj s časem ... Film mne prvních 10 minut udeřil do palice jak kladivo (doslova ...) a udržel v neuvěřitelném adrenalivnovém napětí celé dvě hodiny!!! Chvílemi jsem si říkal, že takhle má vypadat opravdový, bravurně povedený a odvedený thriller, že většinu filmů, ač sebešílenějších, k tomuto vůbec nemůžu postavit ... BRUTÁLNÍ, násilné ve všech ohledech ... náš hrdina se fakt nesere s nikým a s ničím, ale dostane také pěkně do těla a není to žádný "Rambo" ... Násilné ve všech ohledech, policie nejedná s vrahounem v rukavičkách, ale je si vědoma svých absolutních limitů ... Celý film mi jako by připomněl zlatou éru japonských 70.kových exploitačních masakrů, kdy Sonny Chiba vymlátil z každého co potřeboval a šel si za svým cílem jako buldog, stejně jako totální šílenci a zvrhlíci páchající to nejstrašnější zlo na dívkách ve svých sídlech (např. Suzukiho "megadílo" Star of David/Dabide no hoshi: bishoujo-gari...). Opravdu nemám dostatek slov chvály, tohle je přesně to, co můžu a přitom v naprosto novém, moderním a kulervoucím ztvárnění ... BRAVO!!!!!!!! ()

Jara.Cimrman.jr

"V neděli povolení od soudce nedostaneme. - Řekni mu, že ho zabiju." Korejci se s tím zkrátka moc nepářou. Brutalita, a to nejen pachatelova, musí uspokojit každého sadistu, neustálý jogging každého maratonce a debilita policejního sboru každého zločince. Jelikož nejsem sadista, maratonec ani zločinec, tak otevřeně přiznávám, že jsem viděl jen takovou průměrně napínavou podívanou. ()

Pethushka

Jeden z nejlépe zpracovaných thrillerů, co jsem kdy viděla. Na to, že tvůrci odhalili vraha už na začátku, se jim perfektně podařilo udržet divákovu pozornost až do konce. Nebyli by to Korejci, kdyby si nedělali srandu z policistů, takže jejich postupy působí jako vždy dost komicky, ale to už je prostě součástí. Největší perličkou je ovšem samotný vrah. Z jeho chování a klidu, s jakým dělal všechna ta svinstva, mi šel mráz po zádech. Tohle se musí vidět. 5* ()

tombac

Oldboyovo tesařské kladívko znovu v (krvavé) akci. V nekompromisním murder thrilleru, který ačkoliv zhusta kašle na obvyklá žánrová klišé a s (diváckými) předpoklady se nemaže, šlape jako perfektně promazaný strojek. Další výtečný korejský zářez mezi snímky o sériových vrazích. Všeobecná chvála není ani trochu mimo. 9/10 ()

sniper18

Je to vydarený thriller z juhokórejskej produkcie. Má výborný príbeh o bývalom detektívovi, v súčasnosti zamestnávateľom žien na eskortný servis, ktorý pošle jednu zo svojich zamestnankýň aj napriek chorobe k zákazníkovi, ale uvedomí si, že práve u neho sa mu už stratilo viacero žien a má čo dočinenia so sériovým vrahom. A tak ju musí nájsť skôr, než bude neskoro. So spracovaním som nadmieru spokojný, dej nie je ani až tak predvídateľný, ako by sa dalo čakať, hlavne ma prekvapilo, že vrah je divákovi známy už po krátkom čase, ale filmu to aj tak vôbec neubližuje, dej je po celý čas dostatočne zaujímavý a udržuje si slušné tempo, prvá polovica je výborná a aj napínavá, nasledujúca hodina už nepôsobí až tak výborne, ale stále je veľmi zaujímavá a bez jediného slabého miesta a opäť to vylepšuje záverečná fáza, kedy sa vráti napätie. Takže som rozhodne spokojný, polovica celého času filmu je výborná a polovica trochu slabšia, ale stále veľmi vydarená. A oceňujem, že film a to hlavne úvodná polhodinka má takú surovú atmosféru. O akcii sa tu ani moc hovoriť nedá, film obsahuje prakticky len jednu pešiu naháňačku, pár maličkostí a niekoľko likvidácií, ale hlavne mimo záber, no aj tak to celé hlavne kvôli tej surovej atmosfére a napätiu pôsobí dostatočne pôsobivo. S hereckým obsadením som spokojný, síce hlavné duo stojace na opačných stranách je po všetkých stránkach mimimálne o triedu slabšie, ako z podobného I saw devil, hlavne záporák tu dojmom sériového vraha moc nepôsobí, ale aj tak sa vzťah k obom vytvoriť dá, potešila ma aj Seo Yeong-hie v hlavnej ženskej úlohe, ktorej sa dá určite fandiť a to nielen kvôli rovnako dobre zahranej dcére, ale páčia sa mi tu všetky postavy a to aj policajti, ktorí ma potešili hlavne v zaujímavej scéne, v ktorej nechajú hlavného hrdinu so záporákom samého. Réžia a technická stránka síce na žánrovú špičku nemajú, ale inak s nimi nemám žiadny problém. Chaser je vydarený napínavý thriller so surovou atmosférou a bez jediného slabého miesta, takže rozhodne stojí za pozornosť. 78% ()

genetique

Už dávno som si nedal jednohubku od kórejcov, ktorí vždy vedia prekvapiť zaujímavým námetom a keď vidím pozitívne hodnotenia a žáner akčný, či thriller, vždy viem, že neostane pri tradičnej šablóne s obyčajným príbehom. Kórejci nesklamali, navyše je film ozdobený nálepkou 'inšpirované skutočnými udalosťami', čo som zistil až po zhliadnutí a tak ťažko sa mi už dávno neprehĺtalo. K samotnému filmu prakticky nie je čo vytknúť, okrem už tradične mnou nestráviteľného východného štýlu herectva, ktoré spomínam takmer v každom komentári, pokiaľ ten afektovaný štýl hereckého prejavu nezapadá do vážnosti príbehu. Inak ale veľmi vyspelo natočené, zamerané na detaily (niektoré momenty naozaj veľkou mierou prispievajú k pozerateľnosti a realistickosti), znamenité budovanie atmosféry a držanie diváka v nevedomosti. Finálne zvraty a brutálny záver dávajú facku takmer každému mainstreamovému snímku. 85%. ()

molotov

Tady není vůbec co řešit, maximálně hodnocení je na místě a cokoliv míň by byla urážka. Mistrovský temný thriller. ()

kitano

Detektívny thriller, ktorý sa zaujímavo pohráva s pravidlami žánru. Hlavný (anti)hrdina je exdetektív, no predovšetkým je to odľud, ktorý prípad rieši len koli tomu, že mu zasahuje do biznisu s "bielym mäsom". Vraha poznáme už od začiatku a príbeh vytvára najmä hľadanie usvedčujúcich dokazov. Práve fakt, že hlavný hrdina je ex-detektív, posúva film do roviny, kde vyšetrovacie metódy sa dajú nazvať hocako, len nie legálne. K slovu tak často krát prichádza násile, nutno podotknúť že je to štylizované násilie a znova sa objavuje tak populárne tesárske kladivo. To do akej miery sa budete baviť závisí od toho, ako dokážete tolerovať priam grotesknú neschopnosť policajného orgánu, ktorého najdoležitejší prípad je to, že starostovi mesta niekto hodil na hlavu ľudské exkrementy. Po technickej stránke sa jedná o špičku medzi kórejskými filmami a film sa dá v tomto smere bez problémom porovnať s takými klenotmi ako Oldboy, či Bittersweet Life. Ako plus považujem, že film zbytočne nemixuje žánre a je predovšetkým čistokrvným detektívnym thrilerom, podobne ako jeho slávnejší, starší bratček Memories of Murderer. (8/10) ()

*CARNIFEX*

Jung-ho je bývalým detektívom Soulskej polície, ktorého prepustenia za korupciu. Jeho momentálnym živobytím je poskytovanie niekoľkých žien na eskortu. Ani v tejto brandži sa mu, ale veľmi nedarí. Dve dievčatá odišli bez akéhokoľvek vysvetlenia a Jung-ho sa dostáva do veľkých strát. Keď sa ozve neznámi zákazník a on už nemá žiadnu voľbu, vyštve do "práce" chorú Mi-jin. Zdá sa, že aspoň tento večer zarobí na svoje dlžoby. Opak je však pravdou. Rovnako ako predošlé dievčatá, mizne aj Mi-jin. Jung-hon si razom uvedomí, že posledný obslúžený zákazník, nebude len tak obyčajným chlapom, platiacim za sexuálne orgie. Podarí sa mu zachrániť matku malého dievčaťa? Najprv by som rád uviedol, že sa v prvom rade jedná o KRIMI, čiže film je predovšetkým vyobrazením policajného pátrania. Kto nemá v obľube tento druh priebehu deja, len ťažko bude spokojný. Ja osobne som bol. "Štvanec" pôsobí v porovnaní s inými podobnými snímkami dostatočne reálne. A to je jeho najväčším "plusom". Záver je typickou thriller-drámou, ktorá svojim rozuzlením "nenaserie" a zároveň neuspokojí len málo koho. Aj takto to môže dopadnúť .. ()

tahit

Namíchaný thriller, který směšuje své prvky děsu s žánrem hororu až téměř s naturalistickým detailem a od prvních záběrů lze tušit předzvěst čehosi hrůzného. První třetina filmu dokáže určitě strhnout svým napětím a nevyzpytatelným šílencem včetně obvyklých rekvizit podobných filmů. Film vlastně ponechává diváka v nejistotě až do samého konce a dost sugestivně navozuje hrůzu a nerozvíjí vůbec žádnou složitou dějovou linii. Žel, musím dodat, neuvěřitelně neschopná policie, (ráj pro zločince), že jakkoliv přemýšlet nad logikou některých scén v ději je naprosto zbytečné. ()

Leo má slabost pro šikmooké

Leo má slabost pro šikmooké

10.03.2008

Ale spíš filmy než holky. DiCapriova produkční společnost Appian Way se ujme dvoudílné Akiry v režii Ruariho Robinsona (spíš než o remake slavného anime filmu prý půjde o novou adaptaci rozsáhlého… (více)