poster

Bílé maso

 • Jižní Korea

  Chugyeogja

 • Jižní Korea

  추격자

 • Slovensko

  Štvanec

  (festivalový název)
 • USA

  The Chaser

Krimi / Thriller / Drama

Jižní Korea, 2008, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ***

  Těžký život prostitutky, která padne do rukou uchyláka.... Film má dvě polohy. Ta první, když se bojuje o život je výborná. Pár překvapení a přirozená asijská brutalita potěší :-). Bohužel vše přebije ta jejich mentalita. Nelogičnost v chování korejského policejního sboru však není k smíchu. Pátračka taková, že mjr. Zeman ke sledování podvratného živla měl víc lidí, než soulská policie na masovýho vraha. NEDOKÁŽU PŘEKOUSNOUT, KDYŽ SE LIDI CHOVAJÍ JAKO KRETÉNI A JEŠTĚ K TOMU JEDNAJÍ JAKO IDIOTI (co z toho je horší?). A tady se tak chovají skoro všichni! PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *** DOPORUČUJI !!! Všem, kteří chtějí vidět korejské policisty v roli největších kreténů na světě. Vsadím se, že to ve vás probudí agresivitu, která přebije ostatní pocity. Emoce? ANO! Ale takovéto ze mne dostane každej levnej horor.(11.1.2010)

 • gogo76
  *****

  Na úvod veľká vďaka spoločnosti Vapet, že po čase opäť pribudol na náš malý trh výborný kórejský film.Temný príbeh o masovom vrahovi stiesnenou atmosférou pripomína filmy ako Sedem alebo Zodiak. Nenudil som sa ani sekundu a spolu s hlavným hrdinom som sa krôčik po krôčiku blížil až do krvavého "kladivového" finále.Podobne sa kladivom oháňal aj hrdina filmu Oldboy. Som si istý , že keby to natočili američania bol by to hit a ako býva zvykom časom by ma remake z ich strany vôbec neprekvapil, podobne ako v prípade Oldboya. Nenašiel som slabší článok filmu. Réžia, herecké výkony, hudba, atmosféra, napätie...to všetko šlape na plné obrátky. Prikláňam sa k piatim hviezdičkám aj kvôli osloveniu širšieho okruhu divákov kórejským filmom.90%.(25.4.2010)

 • Vyrida
  ****

  Na asijských filmech miluju ten pocit, kdy se divák dostává do rozpaků, jestli to co právě sleduje je bráno opravdu vážně, nebo se jedná pouze o nějakou recesi. Už způsoby vražedných praktik hlavního záporaka v tomto filmu jsou na první pohled prováděny brutalními až chladnými způsoby, které můžou leckoho zároveň i šokovat. Přesto všechno jsem se v desítkách případech smíchy v posteli přímo válel, což neukazuje mou zvrácenou povahu ( aspoň v to doufám ), ale umění jakým je vše ve filmu zlehčováno. Stačí si jen připomenout onu hlavní příčinu, která celé to vraždicí divadelko odstartovala a člověku se dere úsměv do tváře sám. Na zpříjemnění večera přímo ideální volba.(20.3.2011)

 • petero
  ****

  No paráda. Ku kórejskej kinematografii sa vždy oplatí skĺznuť. Nie len že to nesklame, kvalitné prevedenie je samozrejmosťou, dokonca dokáže aj prekvapiť a The Chaser je opäť jedným drsným thrillerom ponúkajúcim pohľad na prácu neľútostného vraha prostitútok vysmievajúci sa polícii pričom ich pasák sa svojho bieleho mäska len tak ľahko nevzdáva... charaktery, charaktery, s tým sa už dá pracovať.(8.1.2012)

 • Aky
  ****

  Trošku zvláštní thriller na známé téma o osamělém bojovníkovi a mstiteli bojujícím proti křivým, zlomyslným politikům a navíc ještě s neuvěřitelně hloupými a neschopnými policejními sbory. Zajímavá je proměna bezskrupulózního pasaáka v obětavého ochránce. Drsné sekvence a spousty krve patří k žánru, přesto mi tahle složka přišla trošku předimenzovaná. Slabých 80%.(2.12.2012)

 • - Natáčení probíhalo v Soulu v Jižní Korei. (Terva)

 • - Young-chul Yoo je ve skutečnosti nechvalně proslulým jihokorejským sériovým vrahem a uznaným kanibalem, který v období od září roku 2003 do července roku následujícího, tedy roku 2004, zavraždil nad dvě desítky lidí. K usmrcení bylo jeho primární zbraní kladivo. Jeho oběťmi byli ve většině případů prostitutky a staří bohatí muži. Tři ze svých obětí Young-chul spálil na prach, na jedenácti jeho obětech bylo soudními znalci shledáno značné posmrtné fyziologické zohavení, zatímco jiným chyběla část vnitřností, které vrah, jak u soudního přelíčení později sám prohlásil, pozřel. Jeho případ nabral nebývalého mediálního zájmu, který vyústil jeho koordinovanou popravou v červnu roku 2005. V obhajobu vlastního konání během soudního přelíčené Young-chul odpověděl: „Ženy by neměly být courami a bohatí by si měli býti vědomi svých činů". Filmová postava Young-min Ji, ztvárněná jihokorejským hercem Jung-woo Ha (Kundo: Age Of The Rampant (2014), Fasten Your Seatbelt (2013)), je filmovými tvůrci vytvořena právě dle jeho osoby. (Conspi)

 • - Ve scéně, kdy Joong-ho (Yun-Seok Kim) honí Young-min (Jung-woo Ha) a ten uklouzne, nebyla původně ve scénáři. Herec Jung-woo se bavil klouzáním na kluzkém chodníku a kameraman náhodou zachytil jeho pád. Režiséru Hong-jinovi se to natolik líbilo, že nehodu zařadil do scénáře a následně do celého snímku. (dinamit_1)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace