Prckové

Shorts

Krpci

Rodinný / Komedie / Fantasy

USA / Spojené arabské emiráty, 2009, 85 min

Rozprávka pre mladších násťročných. Podobne ako v prípade hraných rozprávok pre malých, trochu ťažko mi hodnotiť takéto veci, pokiaľ vekovo nie som priamo cieľová skupina. Zanechalo to však vo mne dojem podobný hoci aj rozprávkam typu Arabela, kde trochu rozpačité a veľmi schematicky spracované scény zachytávajúce bežný život aktérov kontrastujú s fantazijnými sekvenciami kde sú hrdinovia konfrontovaní s mimozemšťanmi, podivnými príšerami, mierne šialeným vedcom a kúzelným kameňom. V tomto prípade sú tieto fantázie uletené, originálne a v kontraste k zameraniu filmu často až neobvykle na hlavu postavené - koľkokrát má človek šancu vidieť súboj čiernokockového robota, obrovitánskej osy a krokodílosaurov? Tri hviezdičky preto, lebo je desná škoda zrieďovať takúto solídnu imagináciu pomerne schematickým spracovaním, ktoré celkom nezachraňuje ani rozkúskovanie filmov na viaceré časovo nezávislé "minipríbehy".(20.11.2011)

Na tento film jsem koukal v autobusu Student Agency a mohu říci, že mě vcelku pobavil :-) Začátek byl opravdu výborný a postavy ve filmu také úžasné. (až na ty velikány). Celkově to však postrádá od poloviny šmrnc a konec je více než předvídatelný, ba co hůře, nelogický... Chování hlavních postav je prostě dětinské (velikáni). 45%(29.1.2012)

• T-pack

Naprosto mi unikl důvod, proč je film rozdělenej na epizody, který jsou za sebe naházený na přeskáčku. Naprosto zbytečnej tah, kterej nebuduje napětí, nepřidává očekávání, rozhodně ne u tohohle typu snímku. Blbost některejch postav neni omluvitelná ani jejich nízkym věkem, naopak zprůhledňuje scénáristickej záměr. A což o to, jako taškařice to celkem funguje, je to tak absolutně nahodilé, že máte ze snímku pocit, jako kdyby soudil on vás, pokud byste si o něm začali myslet, že je to totální sračka: „Je to film pro děti, vole!“ Já vim, dobrý, dám dvě hvězdičky, ale upozorňuju, že i blbej film čistě pro děti může při troše snahy dávat smysl i dospělejm. Tohle je možná záměrnej nesmysl, ale Rodriguez není Lewis Carroll.(16.7.2014)

Sice nechapu, proc se Rodriguez zdrzuje takovejhlema infantilnostma a misto toho nemaka na Machete a dalsim Sin City, ale tohle zas tak silena tragedie, jak by se mohlo zdat, neni. Jasne, cely je to desne barevny, pitomy, postavy se chovaj jak idioti a deti jsou banda ne moc sympatickejch fakanu, navic to tady Rodriguez rozdeluje na jednotlivy epizody, ktery nejdou za sebou a snazi se si hrat na Tarantina, ale ve vysledku je to pouze zmatek. Nicmene obcas precejen nejaka scena da po hudebni a vizualni strance vzpomenout, ze Rodriguez netoci jen detsky filmy a precejen tech 80 minut docela svizne utece, aniz by film nejak vyrazne nastval.(21.11.2009)

• tommy187

No. Tento film je ako film "Krpci" celkom dobrý. Nápad bol zaujímavý a spracovanie bolo fakt hrozne zaujímavé. Ale ako film R. Rodrigueza nič moc. Od takýchto režisérov sa proste čaká viac. Film bol určený pre deti, a kvalita týchto filmov sa zisťuje podľa toho ako zaujmú ich rodičov. A pozerania tohto príbehu by ich omrzelo po piatich minútach. 40% **.(6.4.2013)

• - Film se natáčel v Austinu v Texasu. (rafix)