Boxer Midge Kelly (Kirk Douglas) sa dostáva ku sláve na vrchol svojej kariéry knokautovaním protivníkov a bodaním do chrbta svojich priateľov. Nerobí mu zábrany podvádzať rôzne ženy, s ktorými sa stretáva, a nakoniec dvakrát porazí Tommyho Haleyho (Paul Stewart), manažéra, ktorý ho našiel a pomohol mu pripraviť cestu ku jeho sláve... (westerns)

classic

„Už, keď začínali famózne titulky Šampióna, som na sebe mierne pociťoval, že ma pobolieva hlava, čo sa postupne ešte viac stupňovalo, až som sa na konci cítil, ako nejaký nacvičený pästiar pred ukončením kariéry, ktorý za to obdobie už inkasoval nekonečné množstvo úderov do kotrby, čo sa už vonkoncom nedá ani spočítať” ... Bratov Kellyovcov spoznávam ešte, ako olúpených dobrákov, ktorých traja bezcitní gauneri okradnú aj o tú poslednú košeľu, a ako by to stále nestačilo, k tomu ich taktiež vyšmaria von z vlaku, ako špinavé prádlo... ! Midge a Connie sa zrovna nachádzajú v ozaj nezávideniahodnej pozícii, že bežný človek by asi nechcel byť priamo v ich koži, keď jedného z nich považujú za „kripla” , a zase ten druhý je príliš veľký optimista, že si skrátka verí, že sa raz budú mať lepšie, lebo pochádzajú zo vskutku chudobnejších pomerov, a tak neskoršia sláva si vezme svoju daň, ktorá bude strašne vysoká. Midge Kelly sa postupne vypracováva v profesionálneho, prvotriedneho: TOP-BOXERA, ktorého si vzal pod svoje ochranné krídla, tréner/manažér Tommy Haley, vďaka čomu neustále stúpa v šplhúnskom rebríčku vyššie a vyššie, že zdoláva i povedzme takého „majstra sveta” Johnnyho Dunnea, čo si viac-menej svoj titul vôbec nezaslúži, keďže za ním stojí organizovaná skupina, ktorá si kupuje zápasy, keď, de-facto, Midge na sebe extra poctivo makal, že sa nenechal zastrašiť výhražnými návrhmi zo strany mafie, a preto sa stáva naprosto neohrozeným športovcom. Z pipiek si môže priam vyberať, keď sa ponúkajú jedna brunetka a dve blondínky, keď s jednou z nich sa stihol už dávno oženiť ! Čiže, EGO rastie do závratných výšin, až na doposiaľ nepokorený Mount Everest, že normálne zabúda správať sa slušne, t. j. pýcha mu neuveriteľne stúpla do makovice ! _ Zlomový, kľúčový a prelomový film Kirka Douglasa, vďaka ktorému sa mohol stať legendárnym Spartacusom všetkými desiatimi, a ja som sa vždy čudoval, odkiaľ nabral takú fyzickú kondičku, a čuduj sa svete, prišiel som na to až teraz ! Geniálna montáž Harryho Gerstada ocenená zlatým plešivcom, a nie je sa tomu, čo čudovať, keď sa jedná o mimoriadny filmový zostrih-par excellence, a to isté aj špičková DP českého rodáka - Franza Planera (občianskym menom František Plánička), ktorá zostala iba pri nominácii, ale i to poteší. Douglas a Kennedy sú strhujúci, najmä Kirk sa predvádza. Produkcia - Stanislav Kramer, tak k tomu nemusím absolútne nič dodať, lebo ide o kapacitu vo svojom obore. Hudba - Tiomkin. Výprava - Sternad. Scenár - Foreman. Réžia - Robson a atď. Občas sa snímok zasekáva, či vlečie, ale ani to ma neodradilo od zníženia hodnotenia o jeden stupeň ! ()

Radko

Štúdia tuláka s ambíciami vymaniť sa z biedneho postavenia. Spolu s bratom putuje naprieč Amerikou načierno nákladnými vlakmi a následne stopom , aby kdesi našli svoj kúsok šťastia. Relatívne ho nájdu v jednom obslužnom salóne, kde namiesto očakávaných spolumajiteľov končia ako umývači riadu a príležitostní čašníci. Čo čert nechce, je jeden z bratov povolaný nastúpiť na dráhu boxera. Ako stúpa po rebríčku úspechu, postupne zrádza manželku, brata, trénera, ktorý ho vytiahol z ulice i zámožnejšie frajerky. Všetko v mene úspechu a peňazí. Spočiatku skromný mládenec z biednych pomerov sa vplyvom slávy a peňazí stáva arogantným zmrdom. Keď si na konci začne uvedomovať, že všivácki majitelia biznisu s boxom v ňom napriek zarobeným prachom vždy budú vidieť len tuláka z ulice, je už neskoro. Výborný film s myšlienkou, výborný výkon Kirka Douglasa v hlavnej úlohe. ()

vitekpe

Hrozne dlouho jsem otalel s timhle filmem, ktery jsem chtel videt zejmena kvuli Marilyn Maxwell. Nakonec jsem se do toho tedy pustil, a konstatuju ze: MM je predevsim krasna a az potom herecka, Douglas je stejny alfasamec jako vzdy, a film neni tak zajimavy jak jsem cekal. Na druhou stranu je ale moc pekne natocen, takze sledovani utece jako voda. Priznivcum cb filmu (nebo boxerskych filmu) lze opatrne doporucit. Ani v jedne kategorii vsak na spicky zanru nema. P.S.: a nelze nezminit "obycejnou" (ale vlastne moc hezkou a milou) Ruth Roman 3+ ()

majo25

Boxérske drámy príliš nevyhľadávam, pretože sa v nich málokedy rieši samotný šport. Väčšinou sa jedná o kritiku záujmových skupín, ktoré sú za športovcami a robia z tohoto športu špinavý a neférový biznis. Tento film síce nie je výnimka, ale ukazuje to jednak svojským spôsobom a jednak má potrebný drive, kedy sa každú chvíľu niečo deje. Nevadilo mi preto ani prerosprávanie z pohľadu retrospektívy. Samozrejme, dominuje vynikajúci Kirk Douglas, ktorý sa pre rolu narodil - dokonale zahral drzého a nesympatického hochštaplera bažiaceho po rýchlych peniazoch a sláve. Mužské oko určite potešila krásna brunetka Ruth Romanová; v plavkach jej to náramne seklo. Samotnú honovernosť boxerských zápasov nechcem príliš riešiť, 72 rokov od natočenia predsalen cítiť, na dobu vzniku ale vyzerali asi dobre. ()

Martin741

Rokyho Bramboru, teda zase pardon, to mi uletelo, chcel som napisat ze Rokyho balbou tu pozna snad kazdy filmuznaly clovek. Tento film je tiez o boxe, a boxovani, ovsem v hlavnej ulohe je Kirk Douglas. Zacinal asi ako balboa, no co sa z neho vyvinulo, to bol teda pekny masaker ...... tak bezohladneho a bezcharakterneho boxera som uz dlho nevidel, Douglas v zapornej roli maximalne uveritelny . 86 % ()

• Film bol zaradený do zoznamu 400 filmov Amerického filmového inštitútu z roku 2001. Taktiež bol nominovaný do 100 najlepších amerických filmov. (westerns)
  • Adresa 49 Eagle Street, ktorú Kirk Douglas vo filme spomína, bola v skutočnosti adresou, kde vyrastal ako dieťa. (westerns)
  • Jedná sa o prelomový film Kirka Douglasa. Po jeho vydaní sa stal hviezdou. Taktiež ide o jeden z jeho najobľúbenejších filmov, ktoré natočil. (westerns)

Zemřel herec Kirk Douglas

Zemřel herec Kirk Douglas

06.02.2020

Ve 103 letech zemřel herec a ikona klasického Hollywoodu, Kirk Douglas. Herec byl třikrát nominovaný na Oscara za snímky Champion, Příběh tří lásek, nebo Žízeň po životě. Čestného Oscara přitom… (více)