Berlin Lou Reeda (festivalový název)

Lou Reed's Berlin

Dokumentární

USA / Velká Británie, 2007, 85 min

Julian Schnabel

Ellen Kuras

Tom Sarig
  • Tuxedo

Lákalo mě především Schnabelovo jméno v kolonce Režie, film však není ničím jiným než o něco líp výtvarně ztvárněným záznamem koncertu. Lou Reeda neposlouchám a ani teď nezačnu :( (43. MFF KV - 9.7.08)(14.7.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $33,231Tržby Celosvetovo $114,860(6.11.2009)

• bassator

43rd KVIFF 2008 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.65/145(24.8.2009)

Lou Reed nahrál album Berlin v roce 1973, ale úspěchu se s ním dočkal až po letech. A tak v roce 2006 uspořádal v New Yorku koncert, kde ho zahrál celé. Ten natočil Julian Schnabel a tohle je výsledek. Hudebně je to naprostá bomba a vyloženě mi přišlo blbé u takovéhoto koncertu sedět. Prostě mě to samo zvedalo ze sedadla. Problematičtější je záznam doplňovaný záběry s Emmanuelle Seigner v roli tehdejší Reedovy múzy Caroline. A nejproblematičtější je téměř totální absence záběrů na publikum. Koncert bez viditelné odezvy je prostě divný a ten jediný záběr na publikum (zhruba po hodině) už to nezachrání. Pro úplnost dodávám, že v závěru koncertu zaznělo několik novějších písní (např. Rock Minuet z alba Ecstasy).(15.7.2008)

V hodnocení se odráží spíš můj vztah k hudbě Lou Reeda (nikdy jsem od něho nic neslyšel, a tak jsem byl zvědavej), než nějaké filmové kvality. Vždyť je to jen trochu vylepšený záznam koncertu. Ne, že bych to musel poslouchat každý den, ale poslouchat se to dá.(9.7.2008)

• Lou Reed