poster

Cesta do země snů

 • USA

  Paraiso Travel

Drama / Dobrodružný / Romantický

USA / Kolumbie, 2008, 112 min

 • Chrustyn
  ***

  Drsný pohled na těžký život uprchlíků, kteří doufali v nový začátek ve vysněné Americe. Slušné, depresivní ale filmu chybí emoce i nějaké překvapení nebo nápad (např. úvodní titulky byly výborné ale nic podobného už si tvůrci po zbytek filmu nepřipravili). Prostě film jen plyne od nějakého začátku do nějakého konce.(14.12.2011)

 • Radek99
  ****

  Mírně povrchní zpráva o trnité cestě současných imigrantů do ikony západní civilizace Spojených států, která je navíc (trochu ke škodě věci) naroubovaná na žánrově očekávanou romanci. Je skutečně škoda, že se režisér Simon Brand neodhodlal jít tomuto problému takříkajíc víc pod kůži a že nenatočil více realistickou a naturalističtěji vypadající výpověď o trnité cestě za iluzí ráje na zemi. Jeho snímku chyběla chmurná atmosféra děl typu Amores Perros. Fenomén imigrantů je ale natolik silný, že sám o sobě utáhne i tenhle trochu povrchněji působící snímek. Každopádně lze vyzdvihnout některé nesporné klady - počínaje veskrze originálními titulky (zvláště ty úvodní jsou povedenou umělecky stylizovanou expozicí jak se patří), dobrou kamerou, solidním režijním vedením či třeba hudbu Sigur Rós... Paraiso Travel je skutečně film s velkými ambicemi, které byly však naplněny jen částečně, na tohle téma bylo ale už natočeno několik mnohem silnějších filmů... Za vidění ale rozhodně stojí, už pro to uvědomění si toho obrovského štěstí, že jsme se narodili na té správné straně novodobé železné opony... Podobné filmy: Maria Full of Grace, Na chvíli svobodní, Keurosing, 14 kilómetros(3.4.2010)

 • nascendi
  ***

  Film spletený z príbehu mladého kolumbijského imigranta v New Yorku a cesty plnej útrap a podrazov, ktorá tomu predchádzala. Pretože jeho jediným motívom bolo nasledovať svoju motivovanú priateľku, po nešťastnom odlúčení sa ostáva vo veľkom meste sám, ako málokto. O imigrantoch bolo nakrútených viacero filmov (naposledy som videl Welcome) a spoločné majú to, že ma na nich zaujíma iba filmárska stránka. Moje ponímanie solidarity je dosť presne vykolíkované a pre osudy a problémy imigrantov tam nie je priestor. A v rámci hodnotenia zasa nie je priestor na viac, než na tri hviezdičky.(29.6.2010)

 • danoo
  ****

  Imigrácia. Požehnanie alebo prekliatie? Miodrag Bulatovič, popredný srbský prozaik, by povedal, že to druhé. To sem ale nepatrí. Tak k späť veci. Marlonove prvé momenty v USA v spojení s flashbackmi mapujúcimi dramatické okolnosti tranzitu sú dosť silné a pôsobivé, no film ako celok rámcujúci jednak sociálne problémy, sex a asociálnu tématiku funguje tak na 70 - 80 % a zostáva na povrchu, kedže ide skôr o cestu k nájdeniu seba samého než nelegálnu imigráciu ako takú.(11.4.2010)

 • freddy
  *****

  Nač skrývat své nadšení, když tento film je v celé své podstatě naprosto dokonalý a nedává mi jediný důvod pochybovat, že takhle to může být i v reálném životě. Tomuto filmu rozhodně nemám co vytknout, od začátku do konce jsem nestačil žasnout, na jak kvalitní příběh se vlastně koukám. Nic mi zde nechybělo, nic jsem nepostrádal, jen jsem byl nadšený z kvalit tohoto příběhu. Už jsem někdy před týdnem při hodnocení filmu "Otče náš" psal do svého komentáře, že spojení hispánské menšiny a reálií Spojených států, to vše na téma americký sen, mi dost vyhovuje, každý takový příběh na toto téma velice rád vítám a pokud je tak dokonalý, jako tento film, tak se nebojím ho vychválit. Tento příběh mě na celé dvě hodiny dokázal opravdu zaujmout a chytit u srdce a netrvalo mi dlouho a Marlona jsem si velice oblíbil, i když jsem tušil, že pokud se mu povede najít Reinu, tak to bude až za hodně dlouhou dobu a nebude taková, jakou jí opustil. Ale tohle není jen o Marlonovi a Reině, je tu i několik ostatních zajímavých postav z hispánské komunity, z nichž mě asi nejvíce zaujal Roger, který na mě působil pohodově a sympaticky. Tenhle film je prostě naprosto dokonalý a nemám žádný problém s tím napálit mu plné hodnocení. Takže uděluji zasloužených a poctivě vydřených pět hvězd pro tento americko-kolumbijský film.(24.5.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace