Falco

• Rakousko

Falco - Verdammt, wir leben noch!

• Německo

Falco - Verdammt, wir leben noch!

Falco

Drama / Životopisný / Hudební

Rakousko / Německo, 2008, 113 min

Myslím, že Germáni natočili pekný životopisný film o hudobnej osobnosti z Európy z 80. rokov. Tie roky sú aj pre mňa určitým obdobím nevkusu, ale Falco bol iný, síce mal taký temnejší štýl hudby, ale bola skvelá. Najmä pieseň, ktorá končí tunelovou scénou, myslím, že sa volá Out of the dark je moja najobľúbenejšia z jeho repertoáru. Avšak ukazuje aj nezvládnutie života v jeho podaní a jeho trápenie, ktoré skončilo tragicky, len ktovie, či to bola len nešťastná náhoda alebo si tak zobral život sám. Nechcem ho súdiť, jeho život o ktorom viem neschvaľujem, ale tvorba bola o inom. Čakal som trocha kratší film, ale nebol zle spracovaný, mal celkom dobrú nadväznosť jednotlivých scén. Falco bol príkladom, že sláva nie je tá pravá hodnota o ktorú by sme sa mali snažiť. Rok 2008 ako som spomínal pri iných filmoch je pre mňa rokom experimentov a tuto sa mi to čiastočne potvrdilo, už aj témou. Ako životopisný film veľmi dobre zvládnuté.(5.9.2012)

Kdyz si clovek poslechne Falcovu hudbu, tak zjisti, ze to hlavni co je na ni dobre, je prace jeho producentu, jeho prispevek na me pusobi bud jako spatne "rap" vokaly v nemcine, nebo pokusy o EN zpivani se spatnym anglickym prizvukem a navzdory nekolika povedenym hitum typu "Jeanny" jsem ho nikdy nemel rad. V tomhle filmu taky neni zobrazen zrovna jako Mr. Sympatak a jen to potvrzuje moji teorii, ale o to vic je desive jak moc jsem se s nim dokazal ztotoznit a jak me tenhle film zasahl a dostal. Po The Doors, Walk The Line, nebo Control se tak Falco muze zaradit do rady excelentnich hudebnich biopicu. 9/10(24.2.2012)

Německy rapující rebel dokázal šokovat i nadchnout davy. Zasloužil by si víc než tenhle krotký životopis.(4.11.2008)

Rozpočet €3miliónyTržby Celosvetovo $1,993,042(7.6.2010)

Sám od sebe bych na Falca do kina asi nešel, přece jenom neholduji jeho žánru, hraničící jak s rapem, tak discem. Je třeba říci, že ve filmu byli jeho písně pro mě stravitelnější, než když bych si pustil jeho greatku. Každopádně jak řekl můj kolega při odchodu z kina, Falco tam "nejdřív fetuje, pak nefetuje, pak fetuje, pak zase nefetuje, potom zpívá a strašně u toho dělá rukama, pak zase fetuje, pak chlastá, pak nechlastá a všechny ty jeho supersongy jsou na jedno kopyto". Vlastně měl pravdu - po slibném začátku film upadne do kolotoče kdy se Falco zhuláká, pohádá se se ženou a když vystřízliví, tak se jde udobřit. Naprosto odporně je to navíc prostříháno se záznamy z koncertů (který jsou ale samy o sobě dobrý). Na obhajobu Falca můžeme říci, že Manuel Rubey se do toho vložil podobně jako Foxx do Raye a Cottilardová do Edith Piaf a jeho vystoupení stojí za to. A vždycky když hrál Rock Me Amadeus, tak jsem si vzpomněl na bestiálně vtipnou parodii v Simpsnech, beroucí si na paškál jak Rock Me Amadeus, tak Planetu opic s Hestonem. Jinak film nebyl kdovíjak dobrý.(16.12.2008)

• - Při přezpívávání Falcových písní spolupracoval Manuel Rubey se stejnými producenty jako Falco, s Robem a Ferdim Bollandovými. (BeAnne)

• - Otec Manuela Rubyho o Falcovi řekl, že je taková levná rakouská kopie zpěváků typu Davida Bowieho. (BeAnne)

• - Všechny písně co byly ve filmu použity, nazpíval představitel Falca, Manuel Rubey. (Vojtino)