Reklama

Reklama

Vánoční vrah

  • USA The Merry Gentleman (více)
Trailer

Jistá žena se vymaní ze vztahu plného násilí, aby začala nový život v novém městě. Tam naváže podivný a ironický vztah s nájemným vrahem se sebevražednými sklony (o čemž ona neví). Jak se příběh začne rozvíjet, vstoupí mezi ně unavený detektiv se zálibou v alkoholu a vznikne tak velmi neobvyklý trojúhelník. (Filmbox)

Videa (1)

Trailer

Recenze (10)

ReneeS 

všechny recenze uživatele

Hlavní hrdina neřek skoro ani slovo (líbilo se mi to? lezlo mi to na nervy? ... od obojího trochu) a hrdinka mě okouzlila svým přízvukem. Příjemně mě potěšilo to poklidné tempo a velmi pěkná hudba. Vůbec bych se nezlobila, kdyby to bylo ještě o něco delší. (A jen tak bokem, při pohledu na M.Keatona jsem se neubránila myšlence ... ten nám trochu zestárl a vůbec to není špatné) ()

PetrVabruscak 

všechny recenze uživatele

Jsou filmy, které v našich končinách nezná téměř nikdo. Přitom by tento snímek byl o vánočních svátcích příjemnou změnou vedle klasických televizních pohádek jako Pretty Women a Mrazík. Jak je u Michaela Keatona zvykem, tak kolem jeho režijního debutu nebyl příliš veliký humbuk - nejspíš o něj, ani sám režisér, nestál. Vznikl tedy nenápadný a o to příjemnější snímek. Vše je tak přirozené, ikdyž je hlavní představitelka doma bita svým mužem a hlavní představitel je nájemný zabiják se sebevražednýma sklonama. Z filmu si neodnesete nic kromě dobré nálady. Zjistíte, že o Vánocích nechcete být sami a pravděpodobně s úsměvem debila pujdete nazdobit stromeček. Kdo zažil nějaký vánoční románek a lásku, musí film docenit. ()

Reklama

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Co teď budeme dělat, Franku?“ The Merry Gentleman je takový malý, nenápadný film, ale zároveň jde o velmi sebejistý Keatonův režijní debut. A žánrově to rozhodně není čisté drama. Krom krimi a také nějaké té nesmělé romantiky (navíc s přídechem Vánoc) obsahuje i překvapivě hodně humoru. Nejvíc mě rozesmávaly rozpačité chvilky ústřední dvojice (výborní Michael a Kelly), která neví, o čem spolu má mluvit (vlastně celá pasáž z nemocnice), ale pobavily i situace jako nepovedený seskok, vtip o tučňákovi, potíže se stromkem či jeho pozdější uklizení. A s tím souvisí i rychlé změny nálad (např. zařazení vánoční melodie hned po „odvedené práci“ atd.), kterých je ve snímku požehnaně. Samozřejmě divákovi je jasné, že „idylka“ v tomhle případě nemůže mít dlouhého trvání. Čímž narážím na konec, který bohužel považuju za nejslabší prvek filmu (vyzněl podivně jak z pohledu Franka, tak i detektiva). Nebýt jeho, uvažoval bych i o plném počtu, tahle to bude jen za silné 4*. „Jak to vypadá venku?“ – „Bože, vždyť o počasí jsme se už bavili!“ ()

Kozlowski8 

všechny recenze uživatele

Příběh o zvláštním vztahu dvou spřízněných duší, které nosí dvě zcela jiné osobnosti. Právě příběh, jak byl vystavěn a jeho vyznění, včetně nedotaženého konce, mne nenadchnul a nepřesvědčil. Některé jednotlivé pasáže a dialogy ale byly tak krásné a vtipné a Kelly Macdonald tak nádherně přirozená, bezprostřední, krásná a milá, že ty čtyři hvězdičky prostě dát musím. 70 %. ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Režisérsky debut M. Keatona, ktorý sa dá považovať za dobrý. Filmová dráma má svoj potenciál, avšak na druhej strane chýbal piaty element pre ten nadpriemernosť. Z hereckej stránky M. Keaton je dobrý, ale tu jednoznačne dominuje K. Macdonaldova. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Galerie (34)

Reklama

Reklama