Gynekologie 2 (TV seriál)

Komedie

Česko, 2007, 1 h 54 min (Minutáž: 3–7 min)

Pravdou je, že první díly jsou slabší, zejména proto, že již z tak krátké metráže ukousává rekapitulace minulého dílu, nicméně Čtvrtníčkův všudypřítomný rukopis geniálních postřehů a parodizování "lidového" humoru mne nemůže nechat chladným. A komu se to nelíbí, tak to nepochopil, je u mě Čudák (Viktor) a ať jde třeba na kožní :-)(2.3.2008)

"Ještě jednou Vám chci poděkovat, pánové, a vyjádřit svou vděčnost a velikou spokojenost, že jsem měla tu čest s tak vynikajícím kolektivem. A jako poděkování, pánové, jsem si dovolila zanechat na vašem oddělení lahvinku. Parkanová Vlasta. Vděčná." No pravdou je, že většina scén bez Čtvrtníčka a Poláška je lepších. Už jsem se jich možná trochu přejed. Dialogy mezi okresním gynekologem Viktorem Čudákem (Jiří Lábus) a primářem Káďou (Robert Nebřenský) možná nejsou tak vtipné, ale díky oběma protagonistům se u nich smějete.(18.2.2008)

Docela mě mrzí, že genialita tohoto seriálu zůstává lidmi nepochopena. Jsou filmy a seriály, které jsou o ničem, ale hrají si na to, že jsou o něčem, naproti tomu Gynekoligie 2 svou dějovou prázdnotu / kýčovitost dává okázale najevo - doslova na tom staví! Stejně tak staví na zcela dokonale zvolené skupině aktérů, kteří se vzájemně výborně doplňují, kteří s ukrutně vážnou tváří dokážou plácat šílené hovadiny a bez kterých by seriál zcela ztratil svůj specifický a nezapomenutelný charakter. Prostě nával absurdit / čtvrtníčkovské odrůdy superkameňáků / hrané stupidity - kombinace, která mi přijde vysoce zábavná a hlavně ve srovnání s tou haldou komerčního tuctového balastu, kterým se dnes vycpávají kina, výrazně originální. Pokud by snad někdo měl snahu tvrdit, že toto jsme už viděli v České sodě, tak si s ním dovolím nesouhlasit, připouštím jen, že je to sodou trochu načichlé. Dávám jednoznačně a bez váhání 5/5.(17.6.2010)

• decouble

Dokážu si dost dobře představit, že Gynekologie 2 vypadá "na papíře" neskutečně vtipně, ale její obrazové zpracování za námětem poněkud pokulhává. Potenciál Čtvrtníčkova scénáře zabijí nudná režie. Na druhou stranu tento miniseriál obsahuje pár skvělých (ale bohužel právě ne úplně využitých) detailů a konec konců je mnohem lepší než kožní svrab:-D. Stále však spíš maximálně za 50%.(6.3.2008)

Tenhle seriál je paráda. Je to sice nerealistický, místy trapný, ale pokaždé, když to vidím, mě to dokáže rozesmát. Takový ten čtvrtníčkovský humor, kdy Čtvrtníček je borec přes intonaci různých větiček. Obyčejná věta, když byste jí pověděli vy, nejspíš na ní nebude nic vtipného, a Čtvrtníček to umí vždycky říct tak nějak zvláštně, že to i občas celkem vtipný je.(25.7.2013)

• - V čase 1:30 si pan doktor Vlk (Marek Daniel) strhne roušku z hlavy, ale v dalším záběru jí má zase na bradě. (Likan7)