Putování skřítka Hajáska (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Československo, 1978, 13x8 min

Jaroslav Boček

Jiří Šafář

Jan Klusák

Luděk Munzar

Večerníčkový seriál , který do průměru zavádí nezajímavý scénář jednotlivých epizod a nevýraznost hlavního hrdiny, ale po výtvarné stránce jde o velmi dobrou práci zkušeného Radka Pilaře. Celkový dojem 50 %.(10.7.2008)

"Cinky li-in-ky piskulinky..." "Zpívej jak krásná květina, mlč jako tvrdá skála, řvi jako strašný sklozubec, jen z toho plyne proměna." ... Jeden ze seriálků, které mi učarovaly svou jinakostí - tady nebyl nějaký zápas dobra se zlem a vítězství dobra. Tohle bylo třináctidílné dobrodružství a značně se vymykající většinové tvorbě.(21.4.2017)

Taková srandovní sci-fi pohádka pro nejmenší.Radek Pilař umí!(7.6.2009)

Tohle je jeden z nejzajímavějších večerníčků vůbec, a to tím, že svými bizarními až absurdními příběhy naprosto vybočuje z rámce dětských pohádek. Díl kde se hádají okurky a dýně se nesmazatelně vryl do paměti celé mojí rodiny a když u mých rodičů někdo řekne "okurka", dostane se mu téměř jistě odpovědi "dýně", což neznalé návštěvy dost překvapí. Typická scéna z tohoto večerníčku: Hajáska a Pišpuntu zajmou na měděné planetě Měďáci. Hajásko je skřítek, který uspává děti. A ze zajetí se oba dostanou nečekaným způsobem: Pišpunta namluví měďákům, že Hajásko je SMRT a že je chce uspat navěky!(6.10.2008)

Ha, jeden z dalších zapomenutých Večerníčků, k mému překvapení starého jako já:-) Kdo by neznal Pišpuntu a Hajáska a jejich poněkud bláznivé příhody:-) Nezaměnitelná animace Radka Pilaře (Rumcajs) a v celku solidní proměněnlivý komentář Luďka Munzara. Naposledy v TV k mému překvapení někdy v lednu r. 2008 na programu ČT, předtím snad dokonce ještě za totality!(30.12.2008)

• - Skřítek Hajásko v seriálu jezdí detailně nakresleným autem „Rennzweier“, má to napsáno i vzadu na kufru. Toto závodní auto v roce 1900 vyrobila v jediném exempláři firma Nesselsdorfer Wagenbau-Fabriks-Gesellschaft A.G., dnes známá jako Tatra Kopřivnice. Originální Rennzweier je dnes v expozici pražského Technického muzea. (Stejšn)