I Walk Alone

Drama / Film-Noir / Krimi

USA, 1947, 97 min

Snímek, kterému vévodí Kirk Douglas, který ukazuje, že mohl zahrát v podstatě jakoukoli postavu, tedy i zápornou. Je gangsterem, který nedělá žádné velké akce, spíš menší věci, ale žije si dobře. Když se vrací po 14 letech ve vězení jeho parťák, má Kirkův hrdina strach, a tak osnovuje. Škoda ženské hrdinky, která opravdu není dobře vybrána. Lisabeth Scott má specifické rysy obličeje, které jsou místy bohužel negativně podpořeny mejkapem, což z ní dělá nepěknou ženu. Napínavý film, u něhož do konce nevíte, jak to dopadne. Noirová hra se stínem místy výborná.(17.12.2013)

Scott slabá, Lancaster a Douglas standardní, Corey vynikající. Škoda, že má tak málo prostoru. http://filmnoirblog.blogspot.com/2011/11/i-walk-alone-1948.html(13.11.2011)

Ano je pravda, co tu píší ostatní - ze začátku skutečně příliš mnoho slov a málo akce, Lancaster a Douglas hodně dobří a Scottová slabá. Ona není ošklivá, je sympatická, docela hezky zpívá, ale umím si jí spíš představit v nějakém rodinném filmu. Na tento typ role by to chtělo někoho charismatičtějšího. Zhruba první polovinu filmu jsem uvažoval o třech hvězdičkách a tolik mě to zase nebavilo, ale posledních 40 minut bylo skutečně skvostných a mělo to úžasnou noirovou atmošku, takže to nakonec rozhodlo o vyšším hodnocení.(11.2.2012)

Po dvou noirech s Lizabeth Scott říkám, že ta ženská v sobě nemá potřebné femme fatale kouzlo a vůbec není to dobrá herečka.(26.12.2008)

3,5 - Příliš slov a málo akce. Na tu když ale přijde, stojí to za to. A Lancaster tradičně vynikající.(13.11.2011)