poster

Kdo seje vítr (TV film)

 • anglický

  Inherit the Wind

Drama

USA, 1988, 96 min

 • Frajer42
  ***

  Tento film rozhodně není tak kultovní a velkolepý, jako jeho starší kolega z roku 1960. Je táke výrazně zkratkovitější a má takový lehoulince amatérský nádech. Čímž nechci napsat, že by byl tento film špatný, protože špatný prostě není. Zpracovává téma extrémně zajímavé a velmi atraktivní je i celkový děj. Vidím to na takové velmi slabé 3*.(17.3.2013)

 • papaJA21
  ****

  Výborné výkony hlavních protagonistů.(21.10.2011)

 • YURAyura
  ***

  5/10 Tak jako dobre - hlavne ti dva hlavni typani, ale nejak mi to celkove prislo takove poslabsi. Moje ocekavani od teto klasiky bylo zkratka vetsi. Ale zmar se jim tam podarilo vystihnout pekne...(30.10.2013)

 • MM_Ramone
  ****

  Veda versus náboženstvo. Charles R. Darwin versus Svätá Biblia. Teória evolúcie versus kniha Genesis. Dve právnické esá: Matthew Harrison Brady versus Henry Drummond. Dvaja výborní herci: Kirk Douglas versus Jason Robards. „Kto seje vietor“. Jedna z najlepších súdnych, justičných drám, čo som mal možnosť doposiaľ vidieť. Perfektné herecké výkony. Veľmi zaujímavý námet. Ústredná dvojica hercov predvádza obdivuhodné predstavenie. Kirk Douglas je v úlohe fanaticky veriaceho kresťana mrazivo presvedčivý a Jason Robards ako liberálne zmýšľajúci ateista mu bravúrne oponuje. ****(5.6.2012)

 • Wacoslav1
  ***

  Podobně jako z těmi 12 nasranými porotci i zde se jedná o doslovný remake už jednou viděného. Trochu kratší má to možná větší drajv, ale zase jenom kopie. Třetí verzi filmu jsem nesehnal, ale nevadí 2 verze stačí.60%(17.12.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace