Kdo seje vítr (TV film)

Inherit the Wind

USA, 1988, 96 min

Tento film rozhodně není tak kultovní a velkolepý, jako jeho starší kolega z roku 1960. Je táke výrazně zkratkovitější a má takový lehoulince amatérský nádech. Čímž nechci napsat, že by byl tento film špatný, protože špatný prostě není. Zpracovává téma extrémně zajímavé a velmi atraktivní je i celkový děj. Vidím to na takové velmi slabé 3*.(17.3.2013)

Výborné výkony hlavních protagonistů.(21.10.2011)

5/10 Tak jako dobre - hlavne ti dva hlavni typani, ale nejak mi to celkove prislo takove poslabsi. Moje ocekavani od teto klasiky bylo zkratka vetsi. Ale zmar se jim tam podarilo vystihnout pekne...(30.10.2013)

Veda versus náboženstvo. Charles R. Darwin versus Svätá Biblia. Teória evolúcie versus kniha Genesis. Dve právnické esá: Matthew Harrison Brady versus Henry Drummond. Dvaja výborní herci: Kirk Douglas versus Jason Robards. „Kto seje vietor“. Jedna z najlepších súdnych, justičných drám, čo som mal možnosť doposiaľ vidieť. Perfektné herecké výkony. Veľmi zaujímavý námet. Ústredná dvojica hercov predvádza obdivuhodné predstavenie. Kirk Douglas je v úlohe fanaticky veriaceho kresťana mrazivo presvedčivý a Jason Robards ako liberálne zmýšľajúci ateista mu bravúrne oponuje. ****(5.6.2012)

Podobně jako z těmi 12 nasranými porotci i zde se jedná o doslovný remake už jednou viděného. Trochu kratší má to možná větší drajv, ale zase jenom kopie. Třetí verzi filmu jsem nesehnal, ale nevadí 2 verze stačí.60%(17.12.2015)