Komentáře uživatelů k TV seriálu (12)

 • LiVentura
  **

  Pro tu dobu typicky prosazovaný snímek o dělnictvu ve Slezsku...(13.1.2010)

 • WANDRWALL
  ***

  Těžkost života lidí, jejichž život byl jen tvrdá práce a boj o chleba. V seriálu se perou názory křesťanské se socialistickými. Naděje se upínají pomalu k socialismu, neb seriál se odehrává v čase, kdy dost lidí se věnovalo zemědělství, a toužilo se vymanit z okovů kulaků. Bohužel povahokresby zde nejsou tak dobře propracovány jako v jiných seriálech. Seriál je spíše postavený na situacích, v nichž se hlavní představitelé projevují. Kdo chce kouknout může - http://www.youtube.com/watch?v=DjSUBMGu1W0, a další díly si snadno najde.(16.6.2014)

 • anderson

  ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 10.11.1985, pôvodný televízny seriál (19.2.2011)(19.2.2011)

 • sator
  ***

  Zemitý seriál o zemitých lidech, jen mě vždycky přišlo podezřelé jak málo radosti lidé té doby měli...(21.9.2013)

 • vitekpe
  **

  Mimoradne podivny serial. Podivne je na nem to, ze nezaujme. A pritom ma dobry pribeh, ma spickove obsazeni, ma vypravu atd. Ale je to strasne utahane a snad vsechny postavy se chovaji divne a nebo jsou divne sami od sebe. Na to proste nejde se zajmem koukat. Jeste ze tam jsou pekny holky... Jinak bych to asi nedal vubec. P.S.: nechybi nahodou jeste jeden dil? podivny konec... (videno 5 dilu)(1.3.2015)

 • dawe787
  ****

  Pro mě překvapení, protože jsem o tomto seriálu nevěděl. Když pominu herecké obsazení, tak mi příjde věrohodnější než tolik vychvalovaný Byl jednou jeden dům. Jedíné mínus byl pro mě závěr s otevřeným koncem.(2.5.2012)

 • Drom
  *

  No to byla zase jednou slátanina. Zatímco v seriálu My všichni školou povinní byla pošahaná převážně ženská část postav, tady jsou hráblí všichni. Až na Zdeňka Řehoře, který opět hraje svého oblíbeného troubu a Radoslava Brzobohatého, jenž má hlubokou obsesi z polností a neustále navrhuje nějaký čachry s gruntama. Já bych mu dal Grunta na Nightmare... No zpět k epickému příběhu. Mach, který na sichr zdědí nejen půl statku, znásilní a vyžene svou děvečku. Následně smrdí v hospodě a pak na statek přijde Helga. Děvečce, které z toho očividně hrábne, se narodí opožděný vojín Kyslík a protože ho mamka nedostane do Vánoc z vojny, zprzní si nohu při ostrých střelbách. A právě pohnutý osud tohoto ožraly, který následně tvrdí, že nepije, napjatě sledujeme ve zbývajících dílech seriálu. Bohužel ani zbytek rodiny není jak z románu (kdo není do větru, je kripl). Až obludnost koz Báry Štěpánové donutí našeho hrdinu dospět a najít si ženu, se kterou sdílí zájem o pyromanii. Společně pak spálí šestý, závěrečný, díl seriálu a proto to celé nemá žádný...(5.4.2014)

 • Phex
  ***

  Seriál kde díl od dílu jde hlavní hrdina do čím dál většího srabu a východisko je v nedohlednu. Bohužel postrádá gradaci a závěr je hodně odfláknutý.(31.5.2013)

 • ivonius
  odpad!

  Zlí sedláci a továrníci, hodní dělníci :)(16.8.2013)

 • sharka.68
  ****

  nespavci musí jásat, konečně zajímavý seriál...sice mám pocit,že už jsem ho v dětství viděla, ale dívám se ráda a pro případ mám nařízeného i budíka. Seriál je dobře obsazen a má svoji vypovídající hodnotu....(5.5.2013)

 • mirkath1
  odpad!

  Doprdele ztráta času, nijak to nekončí a to mě nasralo(4.3.2014)

 • Ventill
  ****

  Příběh své doby a své krajiny - holt slezko je kraj tvrdý. Charismatický Vlado Müler. Pro mě po prvním díle za 75 %.(6.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace