• LiVentura
  **

  Pro tu dobu typicky prosazovaný snímek o dělnictvu ve Slezsku...(13.1.2010)

 • WANDRWALL
  ***

  Těžkost života lidí, jejichž život byl jen tvrdá práce a boj o chleba. V seriálu se perou názory křesťanské se socialistickými. Naděje se upínají pomalu k socialismu, neb seriál se odehrává v čase, kdy dost lidí se věnovalo zemědělství, a toužilo se vymanit z okovů kulaků. Bohužel povahokresby zde nejsou tak dobře propracovány jako v jiných seriálech. Seriál je spíše postavený na situacích, v nichž se hlavní představitelé projevují. Kdo chce kouknout může - http://www.youtube.com/watch?v=DjSUBMGu1W0, a další díly si snadno najde.(16.6.2014)

 • vitekpe
  **

  Mimoradne podivny serial. Podivne je na nem to, ze nezaujme. A pritom ma dobry pribeh, ma spickove obsazeni, ma vypravu atd. Ale je to strasne utahane a snad vsechny postavy se chovaji divne a nebo jsou divne sami od sebe. Na to proste nejde se zajmem koukat. Jeste ze tam jsou pekny holky... Jinak bych to asi nedal vubec. P.S.: nechybi nahodou jeste jeden dil? podivny konec... (videno 5 dilu)(1.3.2015)

 • Aniki
  ****

  Jiz drive jsem tuto serii videl v reprize, v dnesnich casech bezela na ct3. Moc pekny byl díl Jakub Oberva, těžící z neskutečného charismatu Vlado Müllera. To byla fakt paráda. Dalsi dily jiz malinko slabší, nicmene zaujal mladý Javorský v roli Kuby Sršáně. Nějak mám teď pro tu dřívější ostravskou tvorbu slabost. Jistě k tomu přispívá i báječná hudba Ládi Matějky.(30.6.2020)

 • Drom
  *

  No to byla zase jednou slátanina. Zatímco v seriálu My všichni školou povinní byla pošahaná převážně ženská část postav, tady jsou hráblí všichni. Až na Zdeňka Řehoře, který opět hraje svého oblíbeného troubu a Radoslava Brzobohatého, jenž má hlubokou obsesi z polností a neustále navrhuje nějaký čachry s gruntama. Já bych mu dal Grunta na Nightmare... No zpět k epickému příběhu. Mach, který na sichr zdědí nejen půl statku, znásilní a vyžene svou děvečku. Následně smrdí v hospodě a pak na statek přijde Helga. Děvečce, které z toho očividně hrábne, se narodí opožděný vojín Kyslík a protože ho mamka nedostane do Vánoc z vojny, zprzní si nohu při ostrých střelbách. A právě pohnutý osud tohoto ožraly, který následně tvrdí, že nepije, napjatě sledujeme ve zbývajících dílech seriálu. Bohužel ani zbytek rodiny není jak z románu (kdo není do větru, je kripl). Až obludnost koz Báry Štěpánové donutí našeho hrdinu dospět a najít si ženu, se kterou sdílí zájem o pyromanii. Společně pak spálí šestý, závěrečný, díl seriálu a proto to celé nemá žádný...(5.4.2014)

 • - Ve druhé polovině prvního dílu je scéna z lesní tancovačky na prkenném parketu. Scéna je filmována v Boleticích - Borové mezi Opavou a Hlučínem na konci ulice K lesu. Dnes je tam již jen odpočinkové místo bez tanečního parketu. (optik)