Čin lásky

Un acte d'amour

Act of Love

Drama / Válečný / Romantický

Francie / USA, 1953, 108 min

Hezký příběh o jedné lásce. Kirk Douglas a Dany Robin se k sobě skvěle hodí a funguje jim i skutečnost, že jsou každý jiné národnosti. Dokázali to dokonale využít. Je to vlastně jen romance, ale to finále je tak krásně kruté, že prostě nejde než si na konci jen povzdechnout o tom, že někdy to prostě dobře nemůže skončit.(6.11.2014)

Ofiko text distributora ten děj kompletně shrnul. Tak nějak jsem na Lise nepoznal, že by nějak byla zamilovaná, takže nějaký soucit s její postavou se fakt nekonal. Jinak Douglas klasicky parádní. 5/10(7.10.2013)

• Courtemanche

Má být hlavně drama ale jednou do toho lezou s harmonikou, podruhé vesele tancují, Kirkovi je taky fajn, atd. Francouzsko-americký, kamarádsky půl na půl, řekl bych o víc ani nešlo. 2/5(21.11.2014)

• Madison

Keby som bola v koži životom otrávenej Dany Robin, určite by som sa v spoločnosti takého lámača ženských sŕdc ako je Kirk Douglas, snažila vyzerať spontánne, energicky, vášnivo - to ale asi nie je vina hercov, ale scenáristu. Ďakujem za desivo nudný zážitok, v ktorom nedesivo pôsobil asi iba Douglas starší.(7.1.2010)

Zajímavý příběh ve zvláštní době. Chápu pocit Francouzů a jejich vztek na Američany, kteří si za čokoládu, pár silonek nebo konzerv získavali zájem žen. Proto mě překvapil příběh, kde tomu tak není. Tedy v tomto jediném případě. Je pravda, že Dany Robin působí dost křečovitě, ale možná to byl režisérův záměr, jak zvýraznit její plachost a neobratnost. Pak mě zaujal konec, který se odehrává v jednom francouzském městečku na Riviéře. Dávám tři hvězdičky kvůli některým neobratným zápletkám(14.2.2013)

• - Irwin Shaw napísal scenár podľa románu Alfreda Hayesa "The Girl On The Via Flaminia". (Svadbos)