NANA (TV seriál)

(Japonsko)

NANA

Animovaný / Drama / Hudební / Romantický

Japonsko, 2006, 47x24 min

Obávala jsem se tuctovosti a nesledovatelnosti. Očividně zbytečně. Je to svým způsobem tak roztomile naivní a zároveň se to s nikým nemazlí, že jsem nedokázala odolávat déle, jak jednu epizodu. Vzhledem k tomu, že mám stejnou kamarádku, jako je Hachi a sama jsem trochu jako Nana, nedělalo mi problém se s hlavními postavami sžít. Nebylo dílu, který by nevyvolal silnou emoci, nebylo soundtracku, který by se mi nelíbil. Některé z openingů a endingů poslouchám stále. Opravdu příjemný seriál pro oddech.(9.2.2013)

Jediný anime seriál, který se mi líbil. Nejdříve jsem viděla hraný film, do něhož jsem se zamilovala, a proto jsem neodolala ani seriálu. Film a seriál jsou sice rozdílná díla, ale obě si ode mě vysloužila nejvyšší hodnocení. I když první polovina byla dokonalá a ta druhá značně zaostávala, bavila jsem se výborně a ani si nepamatuji, kdy naposledy ve mně nějaký seriál vyvolal takové nadšení, které by mě nutilo pouštět si další a další díly. Celý děj se vlastně odehrává v hudebním průmyslu, mezi kapelami Blast a Trapnest a sleduje osudy dvou dívek, které se jmenují Nana. Jsou sice rozdílné, jak jen to jde, ale to hlavní je spojuje. Odcházejí do Tokia, aby šly svou vlastní cestou, mají své ideály, ale zjišťují, že vůbec není jednouché jich dosáhnout. Na druhou stranu jim ale jejich rozhodnutí přináší do života něco, o čem se jim kdysi ani nezdálo. Obě poznávají spřízněnou duši, zažívají vztahy, obě potkává úspěch, po jakém toužily, i když v trochu jiné podobě, než v jaké očekávaly. Nana je nezapomenutelný zážitek a jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděla.(27.6.2009)

Nikdy jsem nebyla příliš velký příznivce anime a dalších podobných kreslených seriálů, ale tento si mě opravdu získal. Realistický příběh vyprávěný formou animovaného seriálu byl pro mě velmi příjemným překvapením. Je to příběh plný lásky, náhod, zvratů a překvapení, ale rozhodně to není žádný přeslazený romantický příběh. Postavy se chovají velmi realisticky a uvěřitelně, na což se velmi příjemně kouká. Příběh člověka dokáže vtáhnout do děje, že je schopen prožívat vše spolu s hlavními hrdiny a hrdinkami ze seriálu.(3.8.2012)

Pět zvězdiček tomu nedám ani omylem. Avšak musím říct, že ty čtyři jsou velmi silné. Hodně lidí tu už popsalo příběh, napíši tedy jen svůj postřeh ze sledování. Celý seriál jsem shlédl za 3 dny. Přivrtal mě k židli. Úžasná hudba, úžasné postavy. VELMI reálné chování a minimální nadsázky. Všechny postavy mi byly sympatické, něčím významné a jejich zpracování vynikající. Rozjíždí se to pomalu, komediálně, avšak co mě na tomto seriálu rozhodilo byla až moc velká změna tempa a nálady, poté, co se Hachiko dozví jednu věc. Vřele však doporučuji a dávám silné 4/5.(27.6.2010)

S čistým svědomím nejlepší anime, které jsem zatím viděla. (asi na tom má podíl i fakt, že jsem přesná cílová skupina žánru josei) Tento krásný příběh o přátelství plný romantiky, hudby, drama, vtipu, dojemných scén a zvratů si mě získal už od prvního dílu a nepustil až do konce. Všechny postavy jsou pestré, propracované, zajímavé a hlavně realistické. Taky animace se trefila přesně do mého vkusu, i soundtrack se velice dobře poslouchá. 10/10(12.11.2014)

• - Seriál vznikl na motivy stejnojmenné mangy, kterou napsala Ai Yazawa. (Claude Speed)

• - Obě hlavní hrdinky mají stejné jméno - "Nana", které v překladu znamená "sedm". Později dostane jedna z nich přezdívku "Hachi", což znamená "osm" a zároveň to odkazuje i na velmi věrného psa. (SlepeOcko)

• - Lotos se japonsky řekne "ren" a Nana ho má vytetovaný na levé paži. Ren je jméno jejího přítele. (SlepeOcko)