NANA (TV seriál)

ナナ

NANA

Animovaný / Drama / Hudební / Romantický

Japonsko, 2006, 47x24 min

Úžasné, neopakovatelné a… ze života. Dvě naprosto odlišné holky (jak vzhledově, tak i povahově) se náhodou sednou vedle sebe ve vlaku do Tokia, kam míří za novým životem. Jedna jede za přítelem, druhá rozjet hudební kariéru. Mají pouze jedno společné – obě dvě se jmenují Nana. Zde začíná příběh přátelství měnicí osudy jedné a druhé. Tak by se vcelku dala popsat zápletka anime, které vychází ze stejnojmenné mangy. Tu nijak nemění (jak se někdy stává), ale pouze přenáší do animované podoby. Nana je tak živoucí, jakoby převypravovala skutečný příběh, protože by každý mohl uvěřit, že se to skutečně stalo. Propracované dialogy, postavy, děj, zápletky, vtip i smutek, to vše tu najdete. Možná mužské publikum Nanu neocení tak jak ženské, ale i tak toto skvělé anime doporučuji všem.(7.1.2012)

Nee, Nana.. hodně nostalgický coming-of-age seriál, který je plný propásnutých příležitostí, nesplněných snů a vyrovnávání se s realitou. Musím říci, že změna, která se odehrála někdy kolem třicáté epizody mi moc nesedla a velký odklon od vztahu Nany a Hachi, který byl do té doby jakýmsi ústředním motivem a tmelícím prvkem, seriálu neprospěl.. Každopádně se ale jedná o povedené a emocemi nabité anime, takže určitě doporučuji shlédnout..(27.9.2014)

Pro děvčata asi něco, co musí vidět pro mě celkem zajímavé anime s postavami, které když vidím co dělaj tak biju hlavou o stůl :D . Takové karieristické anime (budování pankové kapely) smíchané s romantickou stránkou. Napadá mě jedině srovnat s Nodame cantabile, které je trošičku o něčem jiném, ale jinak ve všem lepší :) 90%(4.2.2010)

Jediný anime seriál, který se mi líbil. Nejdříve jsem viděla hraný film, do něhož jsem se zamilovala, a proto jsem neodolala ani seriálu. Film a seriál jsou sice rozdílná díla, ale obě si ode mě vysloužila nejvyšší hodnocení. I když první polovina byla dokonalá a ta druhá značně zaostávala, bavila jsem se výborně a ani si nepamatuji, kdy naposledy ve mně nějaký seriál vyvolal takové nadšení, které by mě nutilo pouštět si další a další díly. Celý děj se vlastně odehrává v hudebním průmyslu, mezi kapelami Blast a Trapnest a sleduje osudy dvou dívek, které se jmenují Nana. Jsou sice rozdílné, jak jen to jde, ale to hlavní je spojuje. Odcházejí do Tokia, aby šly svou vlastní cestou, mají své ideály, ale zjišťují, že vůbec není jednouché jich dosáhnout. Na druhou stranu jim ale jejich rozhodnutí přináší do života něco, o čem se jim kdysi ani nezdálo. Obě poznávají spřízněnou duši, zažívají vztahy, obě potkává úspěch, po jakém toužily, i když v trochu jiné podobě, než v jaké očekávaly. Nana je nezapomenutelný zážitek a jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděla.(27.6.2009)

Nikdy jsem nebyla příliš velký příznivce anime a dalších podobných kreslených seriálů, ale tento si mě opravdu získal. Realistický příběh vyprávěný formou animovaného seriálu byl pro mě velmi příjemným překvapením. Je to příběh plný lásky, náhod, zvratů a překvapení, ale rozhodně to není žádný přeslazený romantický příběh. Postavy se chovají velmi realisticky a uvěřitelně, na což se velmi příjemně kouká. Příběh člověka dokáže vtáhnout do děje, že je schopen prožívat vše spolu s hlavními hrdiny a hrdinkami ze seriálu.(3.8.2012)

• - Seriál vznikl na motivy stejnojmenné mangy, kterou napsala Ai Yazawa. (Claude Speed)

• - Lotos se japonsky řekne "ren" a Nana ho má vytetovaný na levé paži. Ren je jméno jejího přítele. (SlepeOcko)

• - Obě hlavní hrdinky mají stejné jméno - "Nana", které v překladu znamená "sedm". Později dostane jedna z nich přezdívku "Hachi", což znamená "osm" a zároveň to odkazuje i na velmi věrného psa. (SlepeOcko)