poster

Svět plazů a obojživelníků (TV seriál)

 • Česko

  Život se studenou krví

 • Velká Británie

  Life in Cold Blood

 • Slovensko

  Život s chladnou krvou

Dokumentární

Velká Británie, 2008, 4 h 50 min (Minutáž: 58 min)

Režie:

Scott Alexander

Scénář:

David Attenborough

Kamera:

Kevin Flay

Hudba:

Ben Salisbury

Střih:

Tim Coope

Zvuk:

Graham Ross
(další profese)
 • P/\/EL
  *****

  no, fakt nádherně udělaný - perfektní dokumentární filmařina. Viděl jsem spoustu přírodovědeckejch dokumentů, tenhle bych řadil mezi nejlepší, tedy, nejsem biolog, ale dokument je nesmírně poutavý, zajímavý, poučný - nepřetržitá fascinace. Podobných věcí je více, ale tohle je technicky prakticky dokonalé. Perfektní střih, stojí za tím neskutečná trpělivost, všechno to načasování, páření mořských želv, nechápu, neskutečný sestřih...záběry ze sposty nemožných úhlů... Na yt to neni v HD..ale stejně, českej dabing asi trošku lepší :)... http://www.youtube.com/watch?v=x3YrM0jach0 Nj, příroda je mnohem úžasnější než si člověk dokáže vůbec představit, ale samozřejmě většinu lidí tohle stejně nebaví a kouká raději na novu, primu a pak jde vyvenčit nějakou panelokovou psokrysu :) (nic proti)...(6.8.2011)

 • Adm.Nelson
  *****

  Luxusná záležitosť, kde je množstvo zaujímavých informácií o plazoch a obojživelníkoch skombinované s fantasticky nasnímanými zábermi týchto tvorov, skladám obrovskú poklonu pánovi Attenboroughovi a jeho spolupracovníkom, pretože moje estetické cítenie plesalo každou minútou. Zároveň dokument nezaostáva ani po obsahovej stránke, mnohé informácie sú nesmierne, skutočne nesmierne prekvapujúce (kamarátovi doslova vyrazilo dych, keď videl, ako sa pytón pasuje so svojou potravou, mňa pre zmenu asi najviac dostala komunikácia panamských zlatých žiab). Ešte dodám, že lepšie použitú hudbu som v prírodopisnom dokumente snáď ešte nepočul (a to som ich videl dosť) a na záver už len upozorním na rovnicu v Primitiveovom komentári, ktorá to asi celé vystihuje najlepšie.(9.8.2009)

 • fleker
  ****

  ale pro kameramany to muselo bejt unavny..si to vemte, v tý poušti, lidi ze štábu se pražej v padesátistupňovým vedru, remcaj, že už by to mohlo jako dneska stačit.....ale chybí jim eště ta jedna scéna, poněvač je obecně známo, že hodně ještěrek umírá při přecházení cesty, a ty potvory protivný dneska ne a ne sami skákat pod kola...a tak nakonec jen zatnou zuby a tiše sledujou Attenborougha, jak stoji skrčenej u silnice s takovým tím jeho profláklým výrazem v tváři "no co kluci, natočit se to musí", a hazí scinky pod projiždějící auta....(26.11.2010)

 • Los
  *****

  David Attenborough pouze potvrzuje to, co o něm všichni víme, tedy že dovede natočit zajímavý dokument o čemkoliv. I když je pravda, že zrovna obojživelníci a plazi jsou pro většinu lidí, alespoň pro neignoranty přírody, zajímaví sami o sobě, snad o každém druhu by bylo možné natočit samostatný díl. Zajímalo by mě, jak si své herce pan Attenborough vybírá. Vzhledem k tomu, o čem všem už natočil dokumenty, musí být jeho zájem rovnoměrně rozložen na všechny známější skupiny zvířátek s páteří a pak musí byt hodně těžké si z toho množství vybrat, zvláště, když je vše extraordinary :) (bylo by zajímavé spočítat, kolikrát tohle slůvko v dokumentu zaznělo). Velmi povedená byla scéna s chřestýšem lovícím myšku, musím přiznat, že čekaní na to, kdy ji zahryzne, ve mně vzbuzovalo stejné pocity jako při sledování hororů a lekla jsem se skoro stejně jako pan Attenborough. Ale stejně ho obdivuji, už jen proto, že si ke všem těm nebezpečným zvířátkům bere světlé kalhoty. 10/10(9.2.2013)

 • Movie Gourmet
  *****

  Pětidílná série "Life in Cold Blood" (Svět plazů a obojživelníků) ukazuje jedinečný pohled na nejrůznější strategie přežití plazů a obojživelníků. Po sériích "Life of Birds", "Private Life of Plants", "Blue Planet", "Life of Mammals", "Life in the Undergrowth", které se věnovaly ptákům, rostlinám, vodním živočichům, savcům a hmyzu je tu další série, která tak doplňuje pestrou paletu organizmů naší planety. Na konci každé originální epizody je jakési "okénko" "Under the Skin" (v epizodách vysílaných na ČT2 nebylo obsaženo), kde je osvětleno jak tým natáčel nejpozoruhodnějšího tvora dané epizody. Je to opravdová "perlička", taková "třešnička na dortu", která nás bere do zákulisí a ukazuje, jak těžké to při na natáčení může být a s jakými problémy se tým musel potýkat. Obdivuhodné je také účinkování a vystupování sira Davida Attenborougha (nar. 1926), který je stále i ve svém pokročilém věku schopen jezdit na nejexotičtější a mnohdy také nejdrsnější lokality naší planety.(28.3.2011)